Προς το περιεχόμενο

iPhone X χαλασμένο Face ID


ThakiC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν περίπου 9 μήνες αγόρασα μεταχειρισμένο Χ όλα τέλεια κανένα σημάδι εξωτερικό όλα δούλευαν αλλά ήρθε στα χέρια μου και το πέταγα από δω κ απ εκεί μέχρι που τ παίζω έξυπνος και τ πετάω σε ένα φίλο επίτηδες με αποτέλεσμα να πέσει κάτω και να χαλάσει το Face ID υπάρχει τρόπος μα φτιαχτεί ; Έχω δοκιμάσει  ρεσετ κλπ κλπ κλπ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς είναι θέμα hardware και όχι software για να φτιαχτεί με reset. Θα πρέπει να το πας για service. Τώρα από τιμές δεν ξέρω αλλά αν πηγαίνει μαζί με την οθόνη τότε μιλάμε για αρκετά κατοστάρικα. Επίσης επειδή σχετίζεται και με το Face ID και δεν είναι απλή κάμερα ίσως το επίδημο service να είναι μονόδρομος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να φτιαχτει. θελει πιθανοτατα επισκευη στην πλακέτα. αν σε ενδιαφερει μπορεις να το στειλεις για εναν δωρεαν έλεγχο στο κατάστημα μας. Λεπτομερειες μέσω πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2019 στις 10:33 ΜΜ, ThakiC είπε

Πριν περίπου 9 μήνες αγόρασα μεταχειρισμένο Χ όλα τέλεια κανένα σημάδι εξωτερικό όλα δούλευαν αλλά ήρθε στα χέρια μου και το πέταγα από δω κ απ εκεί μέχρι που τ παίζω έξυπνος και τ πετάω σε ένα φίλο επίτηδες με αποτέλεσμα να πέσει κάτω και να χαλάσει το Face ID υπάρχει τρόπος μα φτιαχτεί ; Έχω δοκιμάσει  ρεσετ κλπ κλπ κλπ

Αν είναι στην εγγύηση και έχει απόδειξη το πας σε κάποιον αντιπρόσωπο / εξουσιοδοτημένο .

Αν δεν έχεις και θες σωστη δουλεια πάλι το πας σε κάποιον από αυτούς και αναλαμβάνεις το κόστος. Φαντάζομαι μπορείς να αναλάβεις το κόστος αλλιώς θα έπαιρνες κάποιο xiaomi.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Φαντάζομαι μπορείς να αναλάβεις το κόστος

*off-topic*

Επειδή ζούμε στην χώρα της φιγούρας δεν κάνω ποτέ αυτή την σκέψη, μεταχειρισμένα, iPhone χωρίς μονάδες, κλπ. είναι η πλέον κανόνας. Δεν το λέω για να θίξω τον op ή οποιονδήποτε. Απλά πολλοί κάνουν το σκατό τους παξιμάδι ντε και καλά για να έχουν iPhone, χωρίς να σημαίνει ότι το πήραν με άνεση. Αυτά τα λέω γιατί όταν μιλάμε για κόστος επιδιόρθωσης αρκετών 100δων ευρώ, όντως θέλει να έχεις την άνεση αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kingjulien11_ είπε

*off-topic*

Επειδή ζούμε στην χώρα της φιγούρας δεν κάνω ποτέ αυτή την σκέψη, μεταχειρισμένα, iPhone χωρίς μονάδες, κλπ. είναι η πλέον κανόνας. Δεν το λέω για να θίξω τον op ή οποιονδήποτε. Απλά πολλοί κάνουν το σκατό τους παξιμάδι ντε και καλά για να έχουν iPhone, χωρίς να σημαίνει ότι το πήραν με άνεση. Αυτά τα λέω γιατί όταν μιλάμε για κόστος επιδιόρθωσης αρκετών 100δων ευρώ, όντως θέλει να έχεις την άνεση αυτή.

Απο τη στιγμή που το έκανε για χαβαλε και το πετούσε δεξιά-αριστερά υπάρχουν δύο περιπτώσεις, ή όντως δεν έχει κάποια οικονομική δυσχέρεια ή απλά τρολλάρει... (αν λάβω το χρόνο που βρίσκεται στην κοινότητα...) ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάει ο προτζέκτορας ματριξ. Επίσης μπορεί να είναι από υγρασία (προσοχή, τα αιφον δεν είναι αδιάβροχα) παρα από πτώση. Το αναλαμβάνει κανονικά η εγγύηση οπου σίγουρα έχεις οριακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 15/9/2019 στις 12:13 ΜΜ, ntsioupl είπε

Μπορει να φτιαχτει. θελει πιθανοτατα επισκευη στην πλακέτα. αν σε ενδιαφερει μπορεις να το στειλεις για εναν δωρεαν έλεγχο στο κατάστημα μας. Λεπτομερειες μέσω πμ.

Που έχετε μαγαζί ;καλή χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...