Προς το περιεχόμενο

Gaming laptop Asus Rog GL503 για πώληση


RJBlake_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδιά, 

εχω το παραπάνω λαπτοπ όπου έχει πάνω i7 7700hq, 16gb ram 2400mhz, 1060 3gb, Samsung m2 500gb, 1Tb HDD, 120hz οθόνη 1080p

Που λέτε θέλω να το δώσω αλλά το θέμα μου είναι ότι καθώς έπαιζα χτυπούσε κάτι 98αρια και μου την έδωσε και το άνοιξα στο 4μηνο πάνω για να του αλλάξω πάστα (ασχολούμαι χρόνια με το αντικείμενο και έχω δουλέψει σε κατάστημα επισκευών).

Μπορώ να πω πως βελτίωσε τα πράγματα απ τους 4 πυρήνες, να κάνουν thermal throttle μόνο οι 2 και η GPU να μην ξεπερνάει τους 85 βαθμούς.

τωρα όμως ξερω πως η εγγύηση παραβιάστηκε με βάση τα λεγόμενα της Asus αλλά ειλικρινά ήθελε αλλαγή το λαπτοπ, η πάστα που είχε ήδη απάνω ήταν όπως να ναι.. ποσό λέτε να το δώσω;;

σκεφτομουν για 750€.. είμαι υπερβολικός;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηξερες οτι αυτο ακυρωνε -κακως βεβαια- την εγγυηση, θα επρεπε να τους το στειλεις
(εν αναγκη ξανα και ξανα) μεχρι να το κανουν -> για την ακριβεια μεχρι να μην throttleαρει
τοσο πολυ! Απο κει περα υπηρχε, η ευκολοτερη λυση, διχως ανοιγμα = του undervolting👾

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια το έκανα.. ίσα που μου γλίτωσε σε έναν πυρήνα throttle αλλά μετά από ώρα gaming πάλι ανέβασε..

λεω να επικοινωνήσω με την Asus να δω τι θα μου πει.. αμα κάνω κανα extend warranty μήπως και την γλιτώσω έτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι βλακεια οπως κι αν το δουμε, αν εχουν τετοια πολιτικη. και την ακολουθουν κατα γραμμα...
Κι αν ναι επρεπε να τους ειχες σπασει τα νευρα μεχρι να την αλλαξουν εκεινοι και τελικα να μην
throttleαρει! -ενδεχομενως ετσι να σου απαντουσαν οτι σου επιτρεπουν, να το κανεις μετα εσυ!😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι βλακεία όντως. 

Βασικα το αγόρασα με σκοπό ότι θα έφευγα λίγο καιρό και το ήθελα άμεσα και δεν ήθελα να μπλέξω με εγγυησεις... είμαι και ανυπόμονος όποτε.. 😅

θα κοιτάξω να επικοινωνήσω μαζί τους να διευκρινίσω άμα την έχασα και να δω τι μπορώ να κάνω γι αυτο

ευχαριστω πάντως! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...