Προς το περιεχόμενο

Το λανσάρισμα των νέων iPhone 11 απέτυχε να εντυπωσιάσει τις Ασιατικές αγορές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, Todoras είπε

😁Μπα... δεν απαγορεύεται.... για προσωπικούς λόγους😎 μπορείς να το κάνεις.... και να βγάλεις και ταινία μετά.....😂

Στο κλαρί απαγορεύεται να βγάλεις τις συνομιλίες....

 με ενημέρωση του συνομιλητή δεν απαγορεύεται. 

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Και οι δυο δώσαμε τις εξηγήσεις μας. Τώρα για το ποιος γίνεται ρεζίλι, το αφήνω στην κρίση των μελών που συμμετέχουν.

τώρα σώθηκες (που το λέω ε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

γνωρίζεις από τροφοδοσίες πλοίων τάνκερ κλπ?

Όχι. Εξήγησε μου σε παρακαλώ με κάθε λεπτομέρεια.

2 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

τώρα σώθηκες (που το λέω ε?)

Εσύ είσαι αυτός που ανυσηχεί μήπως και γίνω ρεζίλι... όχι εγώ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, loukoumakos είπε

ρε παιδια για να εντuπωσιασουν τις ασιατικες αγορες πρεπει να βγαλουν κινητo που να κοστιζει 300 δολαρια να εχει 7 καμερες 12giga ραμ 

και 5000mha μπαταρια οπότε αυτο δεν θα γινει ΠΟΤΕ ! ναι μεν η apple θελει να μεγαλωσει την πιτα και το αγοραστικο της κοινό αλλα σε αυτες τις αγορες απλα ΔΕΝ! Απο την αλλη αν κανετε μια βολτα στην Ευρωπη δεν υπαρχει ανθρωπος που να κραταει στα χερακια του Ξιαομι και Χαβαη τηλεφωνα ολοι ειναι με iphone και samsung  συσκευες

Αυτη ειναι η πικρη αληθεια εδω στο ελλαδισταν με μισθους 550ε τον μηνα λογικα ειναι να υπαρχει τοσο φανατικο κοινο σε ολα αυτα τα κινεζικα τηλεφωνα που κανουν θραυση σε χωρες οπως η ΙΝΔΙΑ και ΚΙΝΑ που ο μεσος εργαζομενος αμοιβεται με 100 δολαρια και 1 ρυζομπαλα για μπονους ... αν ειχαμε φυσιολογικους μισθους το 80% του ινσομνια θα εκραζε αυτους τους λιγους που θα ειχαν κινεζιες  για κινητα αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα :P 

Το γερμανικό Saturn στο κέντρο του Μονάχου πάντως γεμάτο από κινεζιές είναι. Ξέρεις, στο ΚΕΝΤΡΟ του Μονάχου, που το ενοίκιο για 40τμ είναι 2.000€ minimum. Βέβαια ξαομί δεν είχαν, άλλα είχαν χαβαη βίβο όπο ΖΤΕ κλπ. Άσε, και εκεί πεινάνε και έχουν μισθούς πάτωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Όχι. Εξήγησε μου σε παρακαλώ με κάθε λεπτομέρεια.

Εσύ είσαι αυτός που ανυσηχεί μήπως και γίνω ρεζίλι... όχι εγώ.

αφού λοιπόν δεν ξέρεις τι πετάγεσαι ρε φίλε μου λες?

και όχι καμία ανησυχία δεν με κυριεύει... εγώ απλά κάνω σπεντ ταιμ μπας και ξυπνήσω κανέναν συνάνθρωπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

...

εννοώ τον bildano Που ξέχασα να παραθέσω..

το να με πάρετε στο ψιλό δεν με ενοχλεί καθόλου μα καθόλου πίστεψε με...

γνωρίζεις από τροφοδοσίες πλοίων τάνκερ κλπ?

Γνωρίζω εγώ, 6 χρόνια σε ναυτιλιακή, το supply department μας δεν έχει χρειαστεί ούτε να ηχογραφήσει ούτε να το ηχογραφήσουν. Αν χρειαζόταν όμως, εγώ σαν μηχανογράφος  θα κοιτούσα για τηλεφωνικό και δεν θα τους αγόραζα κινητά... ήμαρτον!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

αφού λοιπόν δεν ξέρεις τι πετάγεσαι ρε φίλε μου λες?

και όχι καμία ανησυχία δεν με κυριεύει... εγώ απλά κάνω σπεντ ταιμ μπας και ξυπνήσω κανέναν συνάνθρωπο...

Πέρα απο την πλάκα ας κάνω μια τελευταία προσπάθεια να σε πάρω στα σοβαρά...

Δεν έχουν όλοι οι επαγγελματίες ανάγκη να καταγράφουν τις συνομιλίες τους στο κινητό τους. Αυτό δεν τους κάνει λιγότερο ή περισσότερο "φοβερούς" επαγγελματίες όπως είπες ειρωνικά πριν.

Ο κάθε ένας έχει τις δικές του ανάγκες καθώς και διαφορετική επαγγελματική δραστηριότητα.

Αν εσύ κρίνεις την καταγραφή κλήσεων απαραίτητη για τη δουλειά σου, μπράβο σου. Από κει και πέρα σε όσους δεν μας χρειάζεται, δεν σημαίνει ότι κοιμόμαστε και πρέπει να μας ξυπνήσουν, ούτε ότι είμαστε λιγότερο "επαγγελματίες". Ούτε παρακαλάμε την Apple στα φόρουμ για την εν λόγω λειτουργία.

Αν το πρόβλημα σου είναι η ονομασία "Pro" της συσκευής, είναι προφανές ότι έγινε σε προσπάθεια διαφοροποίησης των μοντέλων σε επίπεδο τιμών. Άστοχη η ονομασία? Ναι κατά τη γνώμη μου μιας και το Pro έχει γίνει πιασάρικο στις μέρες μας αλλά δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία εταιρία που χρησιμοποιεί αυτή την ονομασία.

Τέλος, άσε το δήθεν ότι μπήκες εδώ για να βοηθήσεις κιόλας και ότι σπαταλάς τον πολύτιμο χρόνο σου. 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Το note10+ που βγηκε πριν μισο μηνα,του χρονου θα παρει την τελευταια μεγαλη αναβαθμιση και μετα τελος η υποστηριξη.

 

Απλα μια διορθωση στην κατα τα αλλα αψογη τοποθετηση σου : 2 μεγαλες αναβαθμισεις παιρνουν οι ναυαρχιδες Samsung. Πχ τα s9/s9+/note 9 βγηκαν με android 8, πηραν 9, θα παρουν και το 10 και μετα τελος.

Αρα και το note 10/10+ θα παρει και την επομενη αλλά και τη μεθεπομενη αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, winmac είπε

έτσι δεν ήταν πάντα?

6-6s-7-8

4-4s-5-5s-SE

Οι αλλαγές ήταν μικρές.

Οπότε αυτός που αγοράζει iphone αγοράζει για να μην χρειάζεται να αλλάζει κάθε 3 χρόνια αλλά κάθε 4-5. Εκτός απροόποτου και εκτός φανμποις 😛

Δεν ξέρω αν αυτό είναι πρόβλημα, εφόσον έχουμε μια συσκευή που λειτουργεί και δεν είναι εκτός μόδας. Βγάζεις iphone SE και ο τυπάς στο display της Αpple στα μαγαζία σου ζητάει να το δει (μου έχει τύχει), όπως και όταν σκας μύτη με μια κλασσική maseratti. τα σέβη μου ;)

Φυσικά και δεν είναι πρόβλημα για τον καταναλωτή. Εξηγώ το πρόβλημα όσο αναφορά τις μειωμένες πωλήσεις που έχει το τελευταίο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, hariskap είπε

Δεν μίλησα για pro για το απλό iphone 11 λέω, απλά δεν μου αρέσουν τα μεταχειρίσμένα και μου φαίνεται ανούσιο να δώσω παράδειγμα 400 λίρες για ένα παλιό μοντέλο, εάν είναι να δώσω λεφτά τουλάχιστον να είναι καινούργιο αλλιώς λίγο υπομονή ακόμα για του χρόνου :P  Πάντα υπάρχει η πιθανότητα να το κρατήσω το 11 για 4-5 χρόνια όπως έγινε και με το iphone 6s. anyway είναι ρητορική ερώτηση. 

Τι διαφορά θα έχει του χρόνου? Πάρε ένα 8άρι ή περίμενε μέχρι άνοιξη μήπως βγει καινούριο 8άρι

2 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Έχεις χάσει πολλά επεισόδια. Είσαι και βιαστικός. Ο χειρότερος συνδυασμός για να γίνεις εγγυημένα 101% ρεζίλι.

Κανονικά δεν πρέπει να χάσω τον χρόνο μου να απαντήσω σε τόσο απείρως άσχετα μηνύματα με την πραγματικότητα αλλά λόγο του ότι τον τελευταίο καιρό με κυριεύει η καλοσύνη για τους συνανθρώπους μου όσο περίεργοι και αν είναι θα κάνω την προσπάθεια και με εσένα.

Το dxomark έκανε το review με το "τάδε" firmware. Η Xiaomi αναβαθμίζει συνεχώς και αδιάλειπτα με διορθώσεις και βελτιώσεις το λογισμικό της. Πόσο μάλλον αν βάζεις και τις beta developer με τα πολλά καλούδια που προσφέρει. Πέραν αυτού. Καθημερινά με το GCAMMOD (αν δεν ξέρεις τι είναι αυτο διάβασε εδώ) και τις αναβαθμίσεις του ιδιαίτερα σε συσκευές (αυτή τη στιγμή είναι το ποιο συχνό μαζί με το redmi note 7) όπως το Mi9 έτσι και κάνει κάποια στιγμή την κίνηση να περιλάβει και το gcammod μέσα στις δοκιμές του το dxomark (που δεν πρόκειται ποτέ να γίνει αυτό για ευνόητους λόγους) τότε απλά θα είναι το νούμερο ένα καμεροκινητό που υπάρχει. 

Το θέμα με την επέκταση μνήμης είναι τουλάχιστον γελοίο να το συζητήσουμε. Για την αναβάθμιση σε android 10 και miui 11 Θα είναι το πρώτο που θα πάει έως το τέλος του μήνα Σεπτεμβρίου. Εγώ προσωπικά το έχω εδώ και 2 μήνες στο δικό μου με λιγότερα προβλήματα λόγο Beta ακόμη και από android one συσκευές και πολύ κοντά στις πίξελ συσκευές.

Τα στέρεο ηχεία τα έχει όπως όλες οι συσκευές του κόσμου με δυνατό ear speaker. 

Δεν έχει OIS αλλά έχει το καλύτερο EIS Που έχω δει. Βάλε οποιοδήποτε κινητό σε 60fps 4K (γιατί εκεί έχει νόημα να έχουμε σταθεροποίηση) να δεις ότι σε κανονικό φως ημέρας είναι ΙΔΙΟ με του Mi9 διότι ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ δεν λειτουργεί το EIS σε αυτή την ανάλυση και framerate σε καμία συσκευή του κόσμου. (λεπτομέρειες έγραψα για να εξηγήσω σε κάποιους που καταλαβαίνουν 5 πράγματα και ζητώ συγνώμη αν σε μπέρδεψα). Το OIS έχει νόημα ΜΟΝΟΝ σε χαμηλό φωτισμό βίντεο 60fps 4K όπου εκεί είναι που αν δεν έχεις qimbal τρεμοπαίζουν τα φώτα της ημέρας. Το OIS σταθεροποιεί τις κινήσεις χιλιοστών και όχι το τρέμουλο του χεριού. Αυτό που θέλουμε εμείς είναι ΚΑΛΟ eis και αν είναι δυνατό σε ανάλυση 4k με 60fps.

Όπως κατάλαβες η εξυπνάδα σου κατάντησε να σε κάνει ρεζίλι μετά την ανάγνωση του κειμένου που σου έγραψα. 

Συμβουλή μου 

ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ και ψάξε πρώτα προτού γράψεις οτιδήποτε η πεις οτιδήποτε
 

Xiaomi  = φερραρι. Δεν χριάζεται να γίνονται reviews για τέτοια εργαλεία. Τι να λέμε τώρα, αγορά με κλειστά μάτια, σε σχιστομάτηδες απευθύνεται άλλωστε :P

 

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Εγώ πάντως θα αρχίσω τελικά να χρησιμοποιώ mi9 και θα πείσω και τους υπόλοιπους συνάδελφους για να μου δώσουν κι εμένα δώρο ένα αυτοκίνητο όπως στον leonproniknidisΕκεί μάλιστα. Αξίζει η μετάβαση.

Βασικά αν είναι η διοίκηση να μου χαρίσει αυτοκίνητο, θα τους το κάνω εγώ δώρο το Mi9 με το ζόρι :P

Υποστηρίζει αντίστροφη φόρτιση?

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αναλογα τι ακριβως περιμενει καποιος για να εντυπωσιαστει.

Και το Iphone XR πατατα το ανεβαζαν διαφοροι στα forum και τερμα αδιαφορο,αλλα ηταν το πιο καλοπουλημενο μοντελο της εταιρειας.

Περαν τουτου τα iphone 2 τομεις ειχαν που επασχαν και ολως τυχαιως σε αυτους επικεντρωθηκαν περισσοτερο.

Α)στις καμερες και συγκεκριμενα σε νυχτερινες φωτογραφιες

Β)στις μπαταριες/αυτονομια που πλεον ακομα και το μικρο 5.8ιντσων μοντελο εχει αξιοπρεπεστατη.

Βαλανε και ταχυφορτιστες μεσα,αρα εφυγε και αυτο που εκραζαν καποιοι.

Εσύ θα έπαιρνες iphone X ή XR (αν ήταν στην ίδια τιμή...)?

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά το κοινό που περιγράφεις ΔΕΝ ψωνίζει προϊόντα από την Apple... 😛

ε κανένας "μαμά" μπορεί να έχει και iphone αλλά μέχρι εκεί. Tα υπόλοιπα idevices δεν τα γνωρίζει ακόμα. Είναι και ο χρηστάρας εδώ με το BMW μην λες τέτοια :P

4 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Ανάλογα τι συνομιλίες έχεις φίλε. Μην ειρωνεύεσαι. Όταν κλείνεις όλη μέρα συμφωνίες και δεν θέλεις να είσαι με ένα στυλό και χαρτί να κρατάς σημειώσεις (η έστω το πενάκι του samsung note :P) και όταν αυτές οι συνομιλίες είναι σημαντικές με χρηματικές συμφωνίες είναι απαραίτητο

Δεν είπα ότι δεν είσαι επαγγελματίας. Άλλο παιχνίδι άλλο αμάθεια και άλλο επαγγελματίας.  Εσύ ας πούμε είσαι 2+3 και δεν το ξέρεις. Πουλάς το iPhone σου και παίρνεις το Xiaomi Mi9 και θα δεις πόσο τρομερή δυνατότητα είναι η συγκεκριμένη. Βασικά θα δεις τρομερές διαφορές ΠΑΝΤΟΥ αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη.

Ποτέ δεν είναι αργά. Μπορείς και εσύ (άσχετα κάνω και λίγη πλάκα μην τα παίρνουμε όλα στα σοβαρά!)

:D

Ναι αλλά άμα δε θέλεις να ηχογραφείς ή έχεις συσκευή ηχογράφησης?

Εν πάση περιπτώσει, το mi9 όταν μπαίνει σε λειτουργία ηχογράφησης ενημερώσει τον άλλο?

Φορ δε ρεφερενς: https://www.youtube.com/results?search_query=record+call+iphone

Επεξ/σία από winmac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, winmac είπε

Τι διαφορά θα έχει του χρόνου? Πάρε ένα 8άρι ή περίμενε μέχρι άνοιξη μήπως βγει καινούριο 8άρι

Xiaomi  = φερραρι. Δεν χριάζεται να γίνονται reviews για τέτοια εργαλεία. Τι να λέμε τώρα, αγορά με κλειστά μάτια, σε σχιστομάτηδες απευθύνεται άλλωστε :P

Υποστηρίζει αντίστροφη φόρτιση?

Εσύ θα έπαιρνες iphone X ή XR (αν ήταν στην ίδια τιμή...)?

ε κανένας "μαμά" μπορεί να έχει και iphone αλλά μέχρι εκεί. Tα υπόλοιπα idevices δεν τα γνωρίζει ακόμα. Είναι και ο χρηστάρας εδώ με το BMW μην λες τέτοια :P

Ναι αλλά άμα δε θέλεις να ηχογραφείς ή έχεις συσκευή ηχογράφησης?

Εν πάση περιπτώσει, το mi9 όταν μπαίνει σε λειτουργία ηχογράφησης ενημερώσει τον άλλο?

Φορ δε ρεφερενς: https://www.youtube.com/results?search_query=record+call+iphone

Είναι που είναι πανάκριβο και απάτη η αγορά του να συνεχίσεις να πληρώνεις για να μπορείς να ηχογραφείς μια κλήση. Αυτό ήθελα να πω αλλά δυστυχώς κανείς δεν καταλαβαίνει. ΜΠΡΑΒΟ φίλε.

Για το Mi9 όταν μιλάς με κάποιον συνεργάτη απλά τον ενημερώνεις ότι ηχογραφείται η κλήση. Εεεε? Έξυπνο? 

Για τους σχιστομάτηδες με τα κλειστά μάτια ουδέν σχόλιο. Για να τους πλησιάσεις έστω και στο χιλιόμετρο πρέπει να περάσουν πολλές εκατοντάδες χρόνια. Δυστυχώς άστοχο εντελώς το ρατσιστικό σχόλιο.  Να υποθέσω ότι είσαι κάποιος μορφωμένος και άνετος οικονομικά λευκός χαρακτήρας έτσι?

Όχι τίποτε άλλο... απλά να ξέρω.

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Πέρα απο την πλάκα ας κάνω μια τελευταία προσπάθεια να σε πάρω στα σοβαρά...

Δεν έχουν όλοι οι επαγγελματίες ανάγκη να καταγράφουν τις συνομιλίες τους στο κινητό τους. Αυτό δεν τους κάνει λιγότερο ή περισσότερο "φοβερούς" επαγγελματίες όπως είπες ειρωνικά πριν.

Ο κάθε ένας έχει τις δικές του ανάγκες καθώς και διαφορετική επαγγελματική δραστηριότητα.

Αν εσύ κρίνεις την καταγραφή κλήσεων απαραίτητη για τη δουλειά σου, μπράβο σου. Από κει και πέρα σε όσους δεν μας χρειάζεται, δεν σημαίνει ότι κοιμόμαστε και πρέπει να μας ξυπνήσουν, ούτε ότι είμαστε λιγότερο "επαγγελματίες". Ούτε παρακαλάμε την Apple στα φόρουμ για την εν λόγω λειτουργία.

Αν το πρόβλημα σου είναι η ονομασία "Pro" της συσκευής, είναι προφανές ότι έγινε σε προσπάθεια διαφοροποίησης των μοντέλων σε επίπεδο τιμών. Άστοχη η ονομασία? Ναι κατά τη γνώμη μου μιας και το Pro έχει γίνει πιασάρικο στις μέρες μας αλλά δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία εταιρία που χρησιμοποιεί αυτή την ονομασία.

Τέλος, άσε το δήθεν ότι μπήκες εδώ για να βοηθήσεις κιόλας και ότι σπαταλάς τον πολύτιμο χρόνο σου. 

Δεν κάνω πλάκα καθόλου.

Δεν έχει να κάνει τι κρίνω εγώ η εσύ. Έχει να κάνει πόσο χρήσιμο είναι. Το ότι έχεις iPhone και δεν έχεις αυτή τη δυνατότητα η θα το αποδεχτείς η θα αλλάξεις συσκευή. Προφανώς το αποδέχεσαι αλλά το τι είναι χρήσιμο η όχι δεν είναι για κρίση. Δεν έχει να κάνει με κάποια συγκεκριμένη επαγγελματική δραστηριότητα. Οι περισσότεροι το χρειάζονται και δεν ξέρουν ότι γίνεται (οι χρήστες iPhone Κυρίως).

Όταν μιλάς ΠΟΛΛΕΣ ώρες στο κινητό είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ λειτουργία πως να το κάνουμε τώρα. Ρώτησε όποιον θέλεις που μιλάει πολλές ώρες στο κινητό του αν χρειάζεται ηχογράφηση. Όσο για το αν παρακαλάνε για την δυνατότητα αυτή δεν έχεις παρά να ψάξεις λίγο Online. 

Σου λέω και πάλι. Αν η Apple δεν το έβαζε για λόγους νομικούς δεν θα το είχε ούτε στο store της. Δυστυχώς η εταιρία αυτή κατακλέβει τους πελάτες της με διάφορους τρόπους και είναι η μεγαλύτερη απάτη όλων. Όταν ανακαλύπτει ο χρήστης ο αδαείς ότι υπάρχει συσκευή που κάνει καταγραφή κλήσης απλά αναρωτιέται γιατί δεν κάνει και το δικό μου τόσο ακριβό κινητό. 

Όταν έχω όρεξη και χρόνο του εξηγώ το γιατί και την επόμενη μέρα αγοράζει συσκευή που κάνει καταγραφή. Έτσι απλά. Και δεν θέλει να αποθηκεύεται στο σύννεφο η συνομιλία του. Οπότε ούτε υπηρεσίες ούτε πληρωμές ούτε δεδομένα ούτε τίποτε. Απλά στο κινητό.

Δεν αφήνω τίποτε ούτε ζητάω την γνώμη σου. Αν δεν σου αρέσει κάνε αποχώρηση και μην διαβάζεις τι γράφουμε.

Επιτέλους δηλαδή...

 

 

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Γνωρίζω εγώ, 6 χρόνια σε ναυτιλιακή, το supply department μας δεν έχει χρειαστεί ούτε να ηχογραφήσει ούτε να το ηχογραφήσουν. Αν χρειαζόταν όμως, εγώ σαν μηχανογράφος  θα κοιτούσα για τηλεφωνικό και δεν θα τους αγόραζα κινητά... ήμαρτον!

Ουδεμία σχέση. Είσαι εκτός τόπου και χρόνου πραγματικά. 

Im so tired

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leonproniknidis είπε

Είναι που είναι πανάκριβο και απάτη η αγορά του να συνεχίσεις να πληρώνεις για να μπορείς να ηχογραφείς μια κλήση. Αυτό ήθελα να πω αλλά δυστυχώς κανείς δεν καταλαβαίνει. ΜΠΡΑΒΟ φίλε.

Για το Mi9 όταν μιλάς με κάποιον συνεργάτη απλά τον ενημερώνεις ότι ηχογραφείται η κλήση. Εεεε? Έξυπνο? 

Για τους σχιστομάτηδες με τα κλειστά μάτια ουδέν σχόλιο. Για να τους πλησιάσεις έστω και στο χιλιόμετρο πρέπει να περάσουν πολλές εκατοντάδες χρόνια. Δυστυχώς άστοχο εντελώς το ρατσιστικό σχόλιο.  Να υποθέσω ότι είσαι κάποιος μορφωμένος και άνετος οικονομικά λευκός χαρακτήρας έτσι?

Όχι τίποτε άλλο... απλά να ξέρω.

Είμαι ένα τρολ που γελάω τόσο με  εσένα όσο και με τα apple fan boys.

Χρησιμοποιώ iphone. Ένα απλό, φτηνό και χρηστικό. Και δεν ηχογραφώ τις κλήσεις μου.

Και όντως οι κινέζοι είναι καλοί (πιο πολύ για τρολ το έγραψα χωρίς να έχω διάθεση ειρωνείας προς αυτούς αλλά προς εσένα)

Εντάξει το σημείωσες? Άντε στην άκρη τώρα να περιποιηθώ τα apple fanboys :P

 

Πάντως οι brokers έχετε πλάκα και είστε gtp.

Λοιπόν που λες έχω βάλει αγγελία macbook pro 13" 2018 quad-core 16 ram ΒΤΟ 2100 euro (γιατί όπως έχω γράψει η Apple έχει χάλια ποιότητα πλέον και είχε θέματα το μηχάνημα και έπρεπε να το ξεφορτωθώ).

Μου λέει ένας broker 1600 take it or leave it. Του λέω δύσκολα κλπ αλλά φάνηκε καλό κουμάσι και στην πορεία της συζήτησης φάνηκε ότι δεν ξέρει τι είναι αυτό που θα αγοράσει και ήθελε μεγαλύτερη οθόνη και μου ζητούσε macbook 15" ή  ακόμα καλύτερα 17". Μου είχε βάλει χρήματα γιατί δέχτηκα να του το αφήσω 1600 και να του το στείλω, αλλά του λέω τελικά εσύ 15" ή 13" θες. Μου λέει όσο πιο μεγάλο γίνεται. Του λέω έχω από γνωστό 17" και πούλησα macbook 17" 2010 1600 euro σε έναν broker που ίσως δουλεύει για σένα και ηχογραφεί με mi9.....

Και μετά στην ίδια τιμή έδωσα το σάπιο macbook το δικό μου και τελικά έβγαλα και κανά 100-200άρι απλά έφαγα ταλαιπωρία με το istorm και όλους αυτούς τους άθλιους.

Τελοσπάντων να είναι καλά τα fanboys που συνέχεια παίρνουν καινούρια idevices και του πάσαρα και αυτουνού το σαπάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Δεν έχει να κάνει τι κρίνω εγώ η εσύ. Έχει να κάνει πόσο χρήσιμο είναι. Το ότι έχεις iPhone και δεν έχεις αυτή τη δυνατότητα η θα το αποδεχτείς η θα αλλάξεις συσκευή. Προφανώς το αποδέχεσαι αλλά το τι είναι χρήσιμο η όχι δεν είναι για κρίση. Δεν έχει να κάνει με κάποια συγκεκριμένη επαγγελματική δραστηριότητα. Οι περισσότεροι το χρειάζονται και δεν ξέρουν ότι γίνεται (οι χρήστες iPhone Κυρίως).

Όταν μιλάς ΠΟΛΛΕΣ ώρες στο κινητό είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ λειτουργία πως να το κάνουμε τώρα. Ρώτησε όποιον θέλεις που μιλάει πολλές ώρες στο κινητό του αν χρειάζεται ηχογράφηση. Όσο για το αν παρακαλάνε για την δυνατότητα αυτή δεν έχεις παρά να ψάξεις λίγο Online. 

Σου λέω και πάλι. Αν η Apple δεν το έβαζε για λόγους νομικούς δεν θα το είχε ούτε στο store της. Δυστυχώς η εταιρία αυτή κατακλέβει τους πελάτες της με διάφορους τρόπους και είναι η μεγαλύτερη απάτη όλων. Όταν ανακαλύπτει ο χρήστης ο αδαείς ότι υπάρχει συσκευή που κάνει καταγραφή κλήσης απλά αναρωτιέται γιατί δεν κάνει και το δικό μου τόσο ακριβό κινητό. 

Όταν έχω όρεξη και χρόνο του εξηγώ το γιατί και την επόμενη μέρα αγοράζει συσκευή που κάνει καταγραφή. Έτσι απλά. Και δεν θέλει να αποθηκεύεται στο σύννεφο η συνομιλία του. Οπότε ούτε υπηρεσίες ούτε πληρωμές ούτε δεδομένα ούτε τίποτε. Απλά στο κινητό.

Σώπα ρε φίλε, έχεις τέτοια πειθώ που μόλις εξηγήσεις σε κάποιον ότι μπορεί να κάνει καταγραφή κλήσης, αυτός αμέσως την επόμενη μέρα αγοράζει τέτοια συσκευή? Μου κάνει εντύπωση γιατί εδώ πάντως δεν καταφέρνεις να πείσεις κανέναν. Όλοι στο ψιλό σε έχουν πάρει (Apple fans και μη), σίγουρα όχι μόνο εγώ.

Συνεχίζεις να επιμένεις ότι οι περισσότεροι χρειάζονται την συγκεκριμένη δυνατότητα και μάλιστα χωρίς να έχει να κάνει με κάποια συγκεκριμένη επαγγελματική δραστηριότητα... Ε κάπου εδώ τελειώνει η λογική και αρχίζει ο παραλογισμός.

Εν το μεταξύ, ένα μέλος ανέφερε ότι δουλεύει σε supply department ναυτιλιακής και αντί να απαντήσεις με κάποιο επιχείρημα, τον μηδένισες λέγοντας του απλώς ότι είναι εκτός τόπου και χρόνου.

Λοιπόν μήπως είναι καιρός να αφήσεις τις παπάτζες και τα φούμαρα και να προχωρήσεις παρακάτω? Γιατί στο παρόν θέμα δεν έχεις καταφέρει να πείσεις κάνεναν ότι είσαι καν εργαζόμενος, πόσο μάλλον να τον κάνεις να αλλάξει και συσκευή...

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα android one επίσης δεν υπάρχει δυνατότητα ηχογράφησης πάρα μόνο μέσω τρίτων εφαρμογών. 

Για μένα είναι απαραίτητη η ηχογράφηση και μου έχει χρειαστεί αρκετές φορές και ενηνερωνω το συνομιλητή για να ξέρει να προσέχει τι μου λέει και πολλές φορές με κάποιες υπηρεσίες που μου λέγανε φούμαρα έχω βγάλει άκρη έτσι. 

Επίσης δε θέλω η κάθε Apple και η κάθε Google να μου κάνει τον αστυφύλακα για το τι θα έχω στο κινητό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Σώπα ρε φίλε, έχεις τέτοια πειθώ που μόλις εξηγήσεις σε κάποιον ότι μπορεί να κάνει καταγραφή κλήσης, αυτός αμέσως την επόμενη μέρα αγοράζει τέτοια συσκευή? Μου κάνει εντύπωση γιατί εδώ πάντως δεν καταφέρνεις να πείσεις κανέναν. Όλοι στο ψιλό σε έχουν πάρει (Apple fans και μη), σίγουρα όχι μόνο εγώ.

Συνεχίζεις να επιμένεις ότι οι περισσότεροι χρειάζονται την συγκεκριμένη δυνατότητα και μάλιστα χωρίς να έχει να κάνει με κάποια συγκεκριμένη επαγγελματική δραστηριότητα... Ε κάπου εδώ τελειώνει η λογική και αρχίζει ο παραλογισμός.

Εν το μεταξύ, ένα μέλος ανέφερε ότι δουλεύει σε supply department ναυτιλιακής και αντί να απαντήσεις με κάποιο επιχείρημα, τον μηδένισες λέγοντας του απλώς ότι είναι εκτός τόπου και χρόνου.

Λοιπόν μήπως είναι καιρός να αφήσεις τις παπάτζες και τα φούμαρα και να προχωρήσεις παρακάτω? Γιατί στο παρόν θέμα δεν έχεις καταφέρει να πείσεις κάνεναν ότι είσαι καν εργαζόμενος, πόσο μάλλον να τον κάνεις να αλλάξει και συσκευή...

οι όλοι είναι 2-3 άτομα που δεν κατέχουν το αντικείμενο? 

μάλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

οι όλοι είναι 2-3 άτομα που δεν κατέχουν το αντικείμενο? 

μάλιστα...

Ποιο αντικείμενο ακριβώς?

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...