Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στη θυρα φορτισης διαβαστε μεσα.


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας εχω ενα android Κινητο που απο τ μια μερα στην αλλη σταματησε να φορτιζει αλλαξα ποσα καλωδια κλπ δε καταφερα κατι ετσι

η μονη λυση που βρηκα ειναι να ανοιγω το καπακι (δεν εχει αποσπομενη μπαταρια) και να σφηνωνω κατω απο τη θυρα φορτισης ενα κατσαβιδακι(μικρο για κινητα) ετσι ωστε να σπρωχνει ολη τ θυρα του κινητου προς τα πανω  και μονο ετσι το καταφερνω να δουλεψει.

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει ή και πως να φτιαχτει γιατι οπως κτλβενετε δν ειναι κατι ευχρηστο .

ευχαριστω 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά φίλε Darkito.

Μην σκας δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος (έχω αλλάξει εκατοντάδες βύσματα σε πελάτες) δεν είναι κάτι τρομερό απλά έχει χαλάσει το βύσμα φορτίσεις η ξεκόλλησε, αλλάζει σχετικά εύκολα αν το πας σε ένα κατάστημα κοντά στην περιοχή σου που ασχολείται με τηλ και επισκευές τους..

Απλά να το πας πριν κάνεις μεγαλύτερη ζημιά στην πλακέτα του τηλεφώνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2019 στις 5:25 ΜΜ, roulis37 είπε

Γεια χαρά φίλε Darkito.

Μην σκας δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος (έχω αλλάξει εκατοντάδες βύσματα σε πελάτες) δεν είναι κάτι τρομερό απλά έχει χαλάσει το βύσμα φορτίσεις η ξεκόλλησε, αλλάζει σχετικά εύκολα αν το πας σε ένα κατάστημα κοντά στην περιοχή σου που ασχολείται με τηλ και επισκευές τους..

Απλά να το πας πριν κάνεις μεγαλύτερη ζημιά στην πλακέτα του τηλεφώνου.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση , γενικα εχω γνωσεις να αλλαζω πραγματα σε κινητα iphones /android οπως οθονες κλπ. 

αλλα γενικα απλα πραγματα που συνδεοντε με καλωδια δν εχω εργαλεια πχ που ζεστενουν/λιωνουν πανω στ πλακετα.

πιστευεις μπορω να τ καταφερω μονος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν είναι εύκολο οπως  μια οθόνη η καλωδιοταινία, και χωρίς να ξέρω για πιο τηλ μιλάς γιατί δεν το έχεις ανάφερει μοντέλο δεν μπορώ να σου πω αν μπορείς μόνος σου η όχι .

Πχ αν το τηλ σου έχει πλακέτα φορτίσεις που βγαίνει χωριστά ναι μπορείς να το κάνεις με λίγο βοήθεια από κανένα βίντεακι, αν το τηλ έχει ενσωματωμένο το βύσμα στην κεντρική πλακέτα το ξεχνάς να στο πω απλά.

P.s Αυτό το λέω με όλο το σεβασμό,στις πιο πολλές φορές που έχει επιχειρήσει πελάτης να αλλάξει κάτι μόνος του στο τηλέφωνο του, έχει καταλήξει σε τριπλάσια δουλειά και πολύ πάρα πάνω χρηματική αξία από να το είχε φέρει καλή ώρα απλά για ένα βύσμα κατευθείαν σε εμένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, roulis37 είπε

Κοίτα δεν είναι εύκολο οπως  μια οθόνη η καλωδιοταινία, και χωρίς να ξέρω για πιο τηλ μιλάς γιατί δεν το έχεις ανάφερει μοντέλο δεν μπορώ να σου πω αν μπορείς μόνος σου η όχι .

Πχ αν το τηλ σου έχει πλακέτα φορτίσεις που βγαίνει χωριστά ναι μπορείς να το κάνεις με λίγο βοήθεια από κανένα βίντεακι, αν το τηλ έχει ενσωματωμένο το βύσμα στην κεντρική πλακέτα το ξεχνάς να στο πω απλά.

P.s Αυτό το λέω με όλο το σεβασμό,στις πιο πολλές φορές που έχει επιχειρήσει πελάτης να αλλάξει κάτι μόνος του στο τηλέφωνο του, έχει καταλήξει σε τριπλάσια δουλειά και πολύ πάρα πάνω χρηματική αξία από να το είχε φέρει καλή ώρα απλά για ένα βύσμα κατευθείαν σε εμένα..

Καταλαβα , το τηλεφωνο ειναι το ZTE BLADE v8 mini 

Αυτο στο P.S ισχυει 100% το καταλαβαινω αλλα δεν προκειτε να δωσω λεφτα για να τ φτιαξω και λογο οικονομιας αλλα και λογο οτι δν ειναι και κανα καλο τηλεφωνο.

Σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παντως. κατι τελευταιο αν μπορεις

πως μπορω να καταλαβω / ξεχωρισω αν ειναι χωριστη η ενσωματωμενη;;(η θυρα φορτισης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο συγκεκριμένο είναι χωριστά η θύρα από την κεντρική πλακέτα οπότε μπορείς να κάνεις μια προσπάθεια μόνος σου. 

 

20653148551287784367.jpg

Άντε καλά μαστορεματα..

Επεξ/σία από roulis37
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε για τις γνωσεις πραγματικα λογικα θα με γλυτωσεις απο χρηματα.

θα ενημερωσω οταν προσπαθησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...