Προς το περιεχόμενο

zxhn h267n nova


TDMPOWER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση σε nova vdsl και μου έδωσαν το παραπάνω ρουτερ. Πριν, στο adsl, είχα το ρουτερ που έδινε η nova αλλά παρόλο την αναβάθμιση μου φαίνεται σαν να μην ανοίγει τις σελίδες τόσο γρήγορα όσο πριν παρόλο που έχω 35 download Kai 5 up. Στο ρουτερ μεσα λέει ότι κλειδώσει στα 38. Σαν download σε torrent πχ πιάνω 4.3 mb /sec. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω στο ρουτερ; Άλλαξα το firewall μέσα από το ρουτερ σε low αλλά τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TDMPOWER είπε

Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση σε nova vdsl και μου έδωσαν το παραπάνω ρουτερ. Πριν, στο adsl, είχα το ρουτερ που έδινε η nova αλλά παρόλο την αναβάθμιση μου φαίνεται σαν να μην ανοίγει τις σελίδες τόσο γρήγορα όσο πριν παρόλο που έχω 35 download Kai 5 up. Στο ρουτερ μεσα λέει ότι κλειδώσει στα 38. Σαν download σε torrent πχ πιάνω 4.3 mb /sec. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω στο ρουτερ; Άλλαξα το firewall μέσα από το ρουτερ σε low αλλά τίποτα. 

Ασύρματα η ενσύρματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, TDMPOWER said:

Κάποιος να μπορεί να βοηθήσει; 

δοκιμασε ενσυρματα. δοκιμασε αλλους dns.δοκιμασε με αλλη συσκευη.δεν υπαρχει κατι να πειραξεις.

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

για να παρεις τα μεγιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dns αλλαζεις απο το tcp ip της καρτας δικτυου. tcp/ip v4.

On 17/09/2019 at 13:25, TDMPOWER said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να αλλάξω dns για να το δοκιμάσω και αυτό; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...