Προς το περιεχόμενο
TDMPOWER

zxhn h267n nova

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση σε nova vdsl και μου έδωσαν το παραπάνω ρουτερ. Πριν, στο adsl, είχα το ρουτερ που έδινε η nova αλλά παρόλο την αναβάθμιση μου φαίνεται σαν να μην ανοίγει τις σελίδες τόσο γρήγορα όσο πριν παρόλο που έχω 35 download Kai 5 up. Στο ρουτερ μεσα λέει ότι κλειδώσει στα 38. Σαν download σε torrent πχ πιάνω 4.3 mb /sec. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω στο ρουτερ; Άλλαξα το firewall μέσα από το ρουτερ σε low αλλά τίποτα. 

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
5 ώρες πριν, TDMPOWER είπε

Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση σε nova vdsl και μου έδωσαν το παραπάνω ρουτερ. Πριν, στο adsl, είχα το ρουτερ που έδινε η nova αλλά παρόλο την αναβάθμιση μου φαίνεται σαν να μην ανοίγει τις σελίδες τόσο γρήγορα όσο πριν παρόλο που έχω 35 download Kai 5 up. Στο ρουτερ μεσα λέει ότι κλειδώσει στα 38. Σαν download σε torrent πχ πιάνω 4.3 mb /sec. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω στο ρουτερ; Άλλαξα το firewall μέσα από το ρουτερ σε low αλλά τίποτα. 

Ασύρματα η ενσύρματα;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
19 hours ago, TDMPOWER said:

Κάποιος να μπορεί να βοηθήσει; 

δοκιμασε ενσυρματα. δοκιμασε αλλους dns.δοκιμασε με αλλη συσκευη.δεν υπαρχει κατι να πειραξεις.

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

για να παρεις τα μεγιστα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να αλλάξω dns για να το δοκιμάσω και αυτό; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

dns αλλαζεις απο το tcp ip της καρτας δικτυου. tcp/ip v4.

On 17/09/2019 at 13:25, TDMPOWER said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να αλλάξω dns για να το δοκιμάσω και αυτό; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.