Προς το περιεχόμενο

Αγορά από amazon.co.uk


s2117

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά δεν το αγοράζεις απευθείας από Αμαζον αλλά ένα μαγαζί στη Νέα Υόρκη. Επίσης, γιατί δεν το αγοράζεις από Ιρλανδία για να είσαι σίγουρος ότι θα γλυτώσεις το τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Ναι αλλά δεν το αγοράζεις απευθείας από Αμαζον αλλά ένα μαγαζί στη Νέα Υόρκη. Επίσης, γιατί δεν το αγοράζεις από Ιρλανδία για να είσαι σίγουρος ότι θα γλυτώσεις το τελωνείο;

Γιατί έχει σχεδόν διπλάσια τιμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Ναι, αλλά με τα μεταφορικά + τελωνείο πρέπει να βγαίνει το ίδιο.

Γι αυτό έχω ανοίξει ολόκληρο θέμα. Για να μου απαντήσει κάποιος -εάν γνωρίζει- εάν περιλαμβάνει το τελωνείο η αγορά από ΝΥ.

Δεν έχει νόημα να ψωνίσω από Ιρλανδία, στην ίδια τιμή που θα μου έρθει, το παίρνω και από Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, s2117 είπε

Γι αυτό έχω ανοίξει ολόκληρο θέμα. Για να μου απαντήσει κάποιος -εάν γνωρίζει- εάν περιλαμβάνει το τελωνείο η αγορά από ΝΥ.

Δεν έχει νόημα να ψωνίσω από Ιρλανδία, στην ίδια τιμή που θα μου έρθει, το παίρνω και από Ελλάδα...

Το συγκεκριμένο προιόν δεν έχει προπληρωμένα τέλη άρα θα κληθείς να πληρώσεις τελωνείο στην Ελλάδα. Κανε τους υπολογισμούς σου και αποφάσισε τι θες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Το συγκεκριμένο προιόν δεν έχει προπληρωμένα τέλη άρα θα κληθείς να πληρώσεις τελωνείο στην Ελλάδα. Κανε τους υπολογισμούς σου και αποφάσισε τι θες

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα εχεις τελωνειο αν δεν πληρωνεις στα μεταφορικα+τελωνειο μαζι με την τιμη προϊόντος στο συνολο φαινεται τι ειναι αξια για τα αντικειμενα και φοροι-δασμοι-μεταφορικα. με το ενδεχομενο παντα να στο κρατησουν ως κατι απαγορευμένο για εισαγωγη ή να ζητησουν παραστατικα οτι το θες για επαγγελματικη χρηση για να περασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Με το brexit τι θα γίνει;

Υπάρχει κάποιος σχεδιασμός από το amazon.co.uk ?

θα αγοράζουμε και θα υπάρχει τελωνείο όπως αγοράζουμε απο amazon us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να ρωτήσεις τον πωλητή για σίγουρα αλλά έδρα βλέπω την Κίνα και στις αξιολογήσεις βλέπω πως στέλνει από Κίνα όπως λένε κάποιοι όποτε θα έχει τελωνείο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

What Is Fulfilment By Amazon?

Fulfilment by Amazon (FBA) is a service Amazon offers sellers that lets them store their products in Amazon's warehouses, and Amazon directly does the picking, packing, shipping and customer service on these items. 

Δεν πληρώνεις τελωνείο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δασμούς πληρώνεις όταν το δέμα έρχεται εκτός ΕΕ (όπου να ναι και από Αγγλία) Επίσης υπάρχουν σελίδες εκτός ΕΕ που σου προυπολογίζουν το κοστος των δασμών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...