Προς το περιεχόμενο

Νέο vivo NEX 3 5G με οθόνη Waterfall και Snapdragon 855+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Tokyo είπε

Εσύ προσωπικά αν έβγαζε η apple κάτι τέτοιο και σας έλεγε πρέπει να κόψετε τα χέρια σας και να αγοράσετε ειδικές apple παλάμες θα το αγόραζες και θα έλεγες πόσο μπροστά είναι. 

Jk μην τριγκαρεις 😘

Αν έβγαζε η Apple κάτι τέτοιο, δε θα ήταν εταιρία του 1 τρις αλλά των 50δις και θα απευθύνονταν σε άτομα σαν εσένα.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

δουλευει κανονικα, απλα λογικα εχει καποια στάνταρ. τα physical buttons (volume , power) ειναι εκει.

Σύμφωνα με το καναλι Mrwhostheboss (χθεσ7νο συγκριτικό βίντεο με Note 10+) η αφή δεν πιάνει στις άκρες. Συγκεκριμενα, σχολίασε πως θα ήταν ωραίο να σκρολαρεις ένα κείμενο χωρίς να έχεις το δάχτυλο πάνω στην οθόνη, αλλά δε γίνεται στη συγκεκριμένη συσκευή.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Σύμφωνα με το καναλι Mrwhostheboss (χθεσ7νο συγκριτικό βίντεο με Note 10+) η αφή δεν πιάνει στις άκρες. Συγκεκριμενα, σχολίασε πως θα ήταν ωραίο να σκρολαρεις ένα κείμενο χωρίς να έχεις το δάχτυλο πάνω στην οθόνη, αλλά δε γίνεται στη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Ίσως μπει με κάνα επόμενο update δεν νομίζω πως δε μπορούν να το υλοποιήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, One+ είπε

Εάν αγοράσεις μια συσκευή για ένα χρόνο συμφωνώ μαζί σου.Εαν όμως ζούσες στην Αμερική,Ιαπωνία,Κορέα,Ευρώπη και ήθελες να αγοράσεις μια συσκευή με προοπτική να την κρατήσεις τουλάχιστον για 5 χρόνια, τι θα αγόραζες?με 5G η χωρίς?

Όλες οι μεγαλες εταιρείες κατασκευαζουν συσκευες 4G για όσους θέλουν να αγοράσουν άμεσα συσκευή με προοπτική να την κρατήσουν 1-2 έτη και 5G για όσους εχουν σκοπό να κρατήσουν τη συσκευή  τους για 5+ ετη η ζουν σε χώρες όπου υπάρχουν η θα υπάρξουν δίκτυα 5G εντός του 2020.

Το καλύτερο όπως πολύ σωστά είπες είναι να περιμένεις για να διορθωθούν τυχόν προβλήματα και να βελτιωθούν οι συσκευές και τα δίκτυα αλλά δεν σκέφτονται όλοι σαν εμάς ειδικά όσοι έχουν ήδη  πρόσβαση σε δίκτυα 5G

Και για 5 χρόνια να ήθελα να αγοράσω, σίγουρα δεν θα είχα το 5G ως must have, ειδικά στην Ελλάδα. Επίσης, το μεγαλύτερο ατού του 5G δεν είναι η ταχύτητα (νομίζω πως συμφωνούμε ότι οι ταχύτητες 4G είναι αρκετές για το 99% των πραγμάτων που κάνεις στο κινητό σου και με τα mobile data plans στην Ελλάδα το 5G είναι άχρηστο), αλλά το σχεδόν μηδενικό latency που μπορείς να ψάξεις online τις χρήσεις και τις δυνατότητες που ανοίγει. Αν δεις το βίντεο του MKBHD που δοκιμάζει ένα S10 5G καταλήγει στο ότι στην παρούσα φάση, το μόνο που είναι διαφορετικό με 5G είναι το download που σε βέλτιστες συνθήκες είναι όντως ΑΡΡΩΣΤΟ! Γυρνάς την πλάτη σου στην κεραία όμως και αμέσως βρίσκεσαι πάλι συνδεδεμένος με 4G. Και είναι και αυτό με την μπαταρία που σου ανέφερα... Προσωπικά πιστεύω πως εν τέλει απλά θα έκλεινα το 5G για να μου βγάζει την μέρα το τηλέφωνο.

Με το "εμάς" εννοείς τον κόσμο εδώ στο Insomnia; Γιατί εγώ εδώ βλέπω οι περισσότεροι κράζουν αν δεν δουν 5G και σίγουρα δεν έχουν ιδέα γι αυτά που ανέφερα παραπάνω. Απλά νομίζουν ότι θα ξυπνήσουν μια μέρα και θα υπάρχει παντού 5G και θα είναι πίσω επειδή δεν θα έχουν αναβαθμίσει το κινητό τους.

Δεν μπορώ να πω, κι εγώ άρρωστος είμαι με την τεχνολογία και πολύ θα ήθελα να έχω early access σε κάτι τέτοιο, αλλά πραγματικά δεν θεωρώ ότι το συγκεκριμένο θα άλλαζε το επίπεδο χρήσης του τηλεφώνου μου for years to come.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, stafaf είπε

Ίσως μπει με κάνα επόμενο update δεν νομίζω πως δε μπορούν να το υλοποιήσουν. 

Μα...έχουν λόγο που δεν πιάνει το touch εκει. Δεν έχει λογική να ενεργοποιήσουν τη αφή σε όλη την πλαϊνή πλευρά. Τα "κουμπιά" power και volume up/down βρίσκονται εκεί και είναι τα μόνα σημεία που ανταποκρίνονται στο άγγιγμα. Αν ανταποκρινόταν όλη η οθόνη δε θα μπορούσες να πιάσεις το τηλέφωνο στα χέρια σου. Ηδη, τα τελευταία galaxy που δεν έχουν τοσο ακραίες γωνίες στο πλάι, πάσχουν από accidental touch και εκει που κρατάς το κινητό από το αλουμινένιο bezel, ανοίγουν μενού, σταματούν τα βίντεο να παίζουν, δεν πιάνει το touch σε κάποιο άλλο σημείο κλπ. Για να αποφύγουν τα προβλήματα αυτά, "αχρηστεψαν" τα κυρτα σημεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Και για 5 χρόνια να ήθελα να αγοράσω, σίγουρα δεν θα είχα το 5G ως must have, ειδικά στην Ελλάδα. Επίσης, το μεγαλύτερο ατού του 5G δεν είναι η ταχύτητα (νομίζω πως συμφωνούμε ότι οι ταχύτητες 4G είναι αρκετές για το 99% των πραγμάτων που κάνεις στο κινητό σου και με τα mobile data plans στην Ελλάδα το 5G είναι άχρηστο), αλλά το σχεδόν μηδενικό latency που μπορείς να ψάξεις online τις χρήσεις και τις δυνατότητες που ανοίγει. Αν δεις το βίντεο του MKBHD που δοκιμάζει ένα S10 5G καταλήγει στο ότι στην παρούσα φάση, το μόνο που είναι διαφορετικό με 5G είναι το download που σε βέλτιστες συνθήκες είναι όντως ΑΡΡΩΣΤΟ! Γυρνάς την πλάτη σου στην κεραία όμως και αμέσως βρίσκεσαι πάλι συνδεδεμένος με 4G. Και είναι και αυτό με την μπαταρία που σου ανέφερα... Προσωπικά πιστεύω πως εν τέλει απλά θα έκλεινα το 5G για να μου βγάζει την μέρα το τηλέφωνο.

Με το "εμάς" εννοείς τον κόσμο εδώ στο Insomnia; Γιατί εγώ εδώ βλέπω οι περισσότεροι κράζουν αν δεν δουν 5G και σίγουρα δεν έχουν ιδέα γι αυτά που ανέφερα παραπάνω. Απλά νομίζουν ότι θα ξυπνήσουν μια μέρα και θα υπάρχει παντού 5G και θα είναι πίσω επειδή δεν θα έχουν αναβαθμίσει το κινητό τους.

Δεν μπορώ να πω, κι εγώ άρρωστος είμαι με την τεχνολογία και πολύ θα ήθελα να έχω early access σε κάτι τέτοιο, αλλά πραγματικά δεν θεωρώ ότι το συγκεκριμένο θα άλλαζε το επίπεδο χρήσης του τηλεφώνου μου for years to come.

Δυστυχώς οι κατασκευαστές δεν έχουν γνώμονα εσένα ,εμένα και την αγορά της Ελλάδας αλλά τις μεγάλες αγορές ανα τον κόσμο και τις τεχνολογίες που προσφέρουν οι ανταγωνιστικές συσκευές.Για όλους αυτούς τους λόγους διαθέτουν συσκευές 4G και 5G ταυτόχρονα.Εσυ στην Ελλάδα αγοράζεις 4G κάποιος άλλος στην Αμερική 5G.

Επεξ/σία από One+
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, One+ είπε

Δυστυχώς οι κατασκευαστές δεν έχουν γνώμονα εσένα ,εμένα και την αγορά της Ελλάδας αλλά τις μεγάλες αγορές ένα τον κόσμο και τις τεχνολογίες που προσφέρουν οι ανταγωνιστικές συσκευές.Για όλους αυτούς τους λόγους διαθέτουν συσκευές 4G και 5G ταυτόχρονα.Εσυ στην Ελλάδα αγοράζεις 4G κάποιος άλλος στην Αμερική 5G.

Δηλαδή εσύ αν ήσουν Αμερική αυτή την στιγμή θα πλήρωνες παραπάνω χρήματα για να έχεις access σε ένα crippled version του 5G; Ενημερωτικά ρωτάω, δεν κρίνω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Δηλαδή εσύ αν ήσουν Αμερική αυτή την στιγμή θα πλήρωνες παραπάνω χρήματα για να έχεις access σε ένα crippled version του 5G; Ενημερωτικά ρωτάω, δεν κρίνω!

Εαν υπήρχε δίκτυο 5G στην περιοχή σίγουρα .Όπως επίσης και μόλις υπάρξει κάλυψη στην Αθήνα.Θεωρω ότι είναι ένας σημαντικός λόγος για αναβάθμιση συσκευής.Εδω αλλάζουμε συσκευή για τις 3 κάμερες 

Επεξ/σία από One+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, One+ είπε

Εαν υπήρχε δίκτυο 5G στην περιοχή σίγουρα .Όπως επίσης και μόλις υπάρξει κάλυψη στην Αθήνα.Θεωρω ότι είναι ένας σημαντικός λόγος για αναβάθμιση συσκευής.Εδω αλλάζουμε συσκευή για τις 3 κάμερες 

Τουλάχιστον η κάμερα σου προσφέρει κάτι στο day to day use... :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, KostasKri είπε

Το waterfall screen είναι κάκιστη υλοποίηση και πλέον η μόνη επιλογή χωρίς είναι τα Pixel.

Ευτυχώς ή δυστυχώς κινδυνεύει να γίνει ένα στανταρτ στον σχεδιασμό των smartphone.

2 λεπτά πριν, One+ είπε

Vivo nex 3 5G= 497,858 στο antutu Πρώτο αυτή τη στιγμή μπροστά από asus rog 2 Και black shark 2

Πιστεύω ότι οι πιο πολλοί Έλληνες θα πάμε για Oneplus ή Pixel.

Επεξ/σία από svartevarg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, One+ είπε

Όλες οι μεγαλες εταιρείες κατασκευαζουν συσκευες 5G για όσους εχουν σκοπό να κρατήσουν τη συσκευή  τους για 5+ ετη 

Δεν εχει καμια απολυτως λογικη αυτο που γραφεις.

Ποιος θα παει να αγορασει πανακριβη ναυαρχιδα για να την κρατησει για 5χρονια,οταν στα 2χρονια η πλειοψηφια των εταιρειων σταματαει την υποστηριξη της?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν εχει καμια απολυτως λογικη αυτο που γραφεις.

Ποιος θα παει να αγορασει πανακριβη ναυαρχιδα για να την κρατησει για 5χρονια,οταν στα 2χρονια η πλειοψηφια των εταιρειων σταματαει την υποστηριξη της?

Πολλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, One+ είπε

Πολλοι

Να μιλαγαμε για Iphone να πω παει στο καλο.

Αλλα σε Android μερια και σε εταιρειες πλην Google,Oneplus,ουτε καν.

Μπορει πχ καποιοι να τσιμπησουν το Galaxy S10 5G με αυτη την νοοτροπια,αλλα αργοτερα που θα εχουν βγει και οι πιο νεες συσκευες,θα το αλλαξει.

Και ασε που μιλαμε για την Vivo η οποια δεν εχει καν σοβαρη παρουσια στην Ευρωπη,ουτως ή αλλως μαζι με την Oppo ακομα,αρα μας ειναι αδιαφορη.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...