Προς το περιεχόμενο

Resize photo σε wp


hdonoblepsias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ρε παιδιά. Έχω φτιάξει σε ένα φίλο μου ένα μπλογκ και ο άνθρωπος δεν λέει να καταλάβει με τίποτα οτι δεν πρέπει να ανεβάζει μεγάλες φωτογραφίες. Και πάει και ανεβάζει κάτι φωτογραφίες απο 9mb - 12mb και γεμίζει ο χώρος του. Έχετε να προτείνετε κάποιο τρόπο/plugin που όταν ανεβάζει photo, να χρησιμοποιεί το site οποια φώτο θέλει και να σβήνει τις original?

Επεξ/σία από hdonoblepsias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καποιο απο τα plugin θα καταληξω. το  imsanity μου φαίνεται πιο απλο και μαλλον σε αυτο θα καταληξω.

Και μια λιγο offtopic ερώτηση για να μην ανοιγω νέο θέμα. Έχετε να μου προτείνετε και κάποιο plugin που να μπορώ να του σετάρω και να του κάνει αυτόματο μπακαπ στο google drive του. Δωρεάν ή τουλάχιστον λίγο φτηνό. Έχω βρει και δοκιμάσει κάποια πολύπλοκα αλλά θέλω κάτι αξιοπιστο

Επεξ/σία από hdonoblepsias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hdonoblepsias είπε

Σε καποιο απο τα plugin θα καταληξω. το  imsanity μου φαίνεται πιο απλο και μαλλον σε αυτο θα καταληξω.

Και μια λιγο offtopic ερώτηση για να μην ανοιγω νέο θέμα. Έχετε να μου προτείνετε και κάποιο plugin που να μπορώ να του σετάρω και να του κάνει αυτόματο μπακαπ στο google drive του. Δωρεάν ή τουλάχιστον λίγο φτηνό. Έχω βρει και δοκιμάσει κάποια πολύπλοκα αλλά θέλω κάτι αξιοπιστο

Updraft plus.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...