Προς το περιεχόμενο

1080ti Strix , OC , Bios mod ?


ChrisAttart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες , φαίνεται να έχω φτάσει όριο στην 1080ti Strix μου , 2088-2100 core (ανάλογα την θερμοκρασία παίζει ) και 5900 μνήμες . Υπάρχει τρόπος να παρακαμψω το power limit και voltage limit (1093mv) με κάποιο modded bios ? Από θερμοκρασίες είμαι κομπλέ καθώς παίζει με liquid metal και δεν βλέπω πάνω από 52 ούτε με φουλ φορτίο σε benchmark άλλα μου τα χαλάει το power και voltage limit ... 

Μπορώ να φλασαρω bios από κάποια άλλη υλοποίηση με μεγαλύτερα όρια πχ την zotac amp extreme ή την Galax HOF ? Ξέρω σε στοκ nvidia pcb κάρτες γίνεται αλλά και η Strix και η Zotac και η HoF είναι όλες με custom pcb ... Θα μπρικαρω την κάρτα και και κλαίω ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον εχω φτασει οριο στην Strix μου :( μια βδομαδα την παλευω με το XOC bios και τζιφος , ειτε με manual ΟC , ειτε με Curve τα ιδια .... Ακομα και με 1125mv και χωρις power limit μεχρι 2100mhz παει  .... 

@Spartan117 Θυμαμαι καποια στιγμη ειχες βαλει το ιδιο bios στην δικη σου 1080ti , εκανες κατι συγκεκριμενο και εφτασε 2200 ? 'Η απλα η καρτα σου ειναι Golden Sample ? 

Ακομα και εξω στην βεραντα βραδυ το εβγαλα για να μεινει 40-45 βαθμους under load :P Kαι δεν θελει να παει πανω απο 2100 με τπτ

Επεξ/σία από ChrisAttart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, ChrisAttart είπε

Μαλλον εχω φτασει οριο στην Strix μου :( μια βδομαδα την παλευω με το XOC bios και τζιφος , ειτε με manual ΟC , ειτε με Curve τα ιδια .... Ακομα και με 1125mv και χωρις power limit μεχρι 2100mhz παει  .... 

@Spartan117 Θυμαμαι καποια στιγμη ειχες βαλει το ιδιο bios στην δικη σου 1080ti , εκανες κατι συγκεκριμενο και εφτασε 2200 ? 'Η απλα η καρτα σου ειναι Golden Sample ? 

Ακομα και εξω στην βεραντα βραδυ το εβγαλα για να μεινει 40-45 βαθμους under load :P Kαι δεν θελει να παει πανω απο 2100 με τπτ

Απλά καλό κομμάτι μάλλον, εγώ με νορμάλ BIOS την τρέχω στα 2113 με 1075mv vcore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...