Προς το περιεχόμενο

Smart plant sensor


stormrain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Kαλημέρα γκαηζ.

Ψάχνω για κάποιο smart plant sensor, για φυτα εσωτερικου χωρου. Δεν θελω κατι σουπερ ντουπερ εξειδικευμένο και ακριβο, απλως να μετρα υγρασια κυριως για να ειδοποιει για πότισμα κλπ.

Ιδανικά για αγορα απο Ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανα sonoff th το οποίο να ανοίγει αυτόματα μια ηλεκτροβάνα όταν η υγρασία πέσει κάτω απο ενα επίπεδο?

Εχω σκεφτεί και εγω να κάνω κάτι τέτοιο αλλα ακόμα δεν το εχω υλοποιήσει.

Επεξ/σία από dimitris_sal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Image result for plant sensor

το βάζεις σε μία γλαστρούλα και μετράει υγρασία, fertility, θερμοκρασία και sunlight. Συνδέεται με bluetooth στο κινητό και με την εφαρμογή του μπορείς να καθορίσεις τι φυτό είναι αυτό και σου βγάζει απο την βάση του ποιες είναι οι ιδανικές τιμές. Μπορείς να το βρεις απο 15 μέχρι 30 ανάλογα την μάρκα.

Επεξ/σία από zx1234r
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, zx1234r είπε

Image result for plant sensor

το βάζεις σε μία γλαστρούλα και μετράει υγρασία, fertility, θερμοκρασία και sunlight. Συνδέεται με bluetooth στο κινητό και με την εφαρμογή του μπορείς να καθορίσεις τι φυτό είναι αυτό και σου βγάζει απο την βάση του ποιες είναι οι ιδανικές τιμές. Μπορείς να το βρεις απο 15 μέχρι 30 ανάλογα την μάρκα.

Αυτο ακριβώς ψαχνω! Έχουμε κανενα σκρουτζολινκ για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω βρει ελλάδα. Το αγόρασα απο amazon.de κάτω απο την επωνυμία της Xiaomi αλλά μπορείς να το βρεις και gearbest και bangood πιο φθηνό απο κινέζικες μάρκες. Απότι έχω καταλάβει ο τύπος είναι κοινός και απλά το κάνουν rebrand. Το app λέγεται FlowerCare

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...