Προς το περιεχόμενο

OTE ZTE ZXHN H108NS (Annex B) - Δεν μπορώ να μπώ στο μενού


MessengerOfGood

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.Μου το χάρισε μέλος άλλου φορουμ για να το χρησιμοποιήσω σαν ΑΡ με ενσύρματη σύνδεση με το κύριο modem/router (με απενεργοποίηση του DHCP κλπ).
Έχω ξανακάνει αρκετές φορές αυτή τη δουλειά, αλλά στο συγκεκριμένο δεν μπορώ να μπώ στο μενού από το browser.

Συγκεκριμένα μετά από reset με το κουμπάκι, κλείνω το WiFi του laptop (για να μην κάνω conflict με το κύριο modem/router), βαζω την κάρτα Ethernet σε ΙΡ= 192.168.1.173, συνδέω με καλώδιο Ethernet και πληκτρολογώ στο browser ΙΡ 192.168.1.1 και βγαίνει το γνωστό παραθυράκι μου ζητάει user name & password. Βάζω αυτά που έχει στο ταμπελάκι δηλ. username=admin & PW=ogxj0679 πατάω sign in αλλά μου βγάζει κάτι σαν το μενου (ανενεργό όμως) και ενα περίεργο μήνυμα:

401 Unauthorized
Your client does not have permission to get URL /cgi-bin/wizardPPP_OTE.asp from this server.


Το παραθυράκι για sign in παραμένει ανοιχτό αλλά όσες φορές και να προσπαθώ δεν μπορώ να μπώ στο μενού. Μόνο το system log δείχνει μια λίστα όταν το πατάω. Οτιδήποτε άλλο πατήσω μου βγάζει το παράθυρο sign in το οποίο όμως δεν με βάζει στο μενού.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη γιατί αλλιώς το συγκεκριμενο router μου είναι άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που το έλυσα το παραθέτω εδώ μήπως χρειαστεί και σέ κάποιον άλλο:

Μετά από συμβουλή μέλους του ADSLGR μια χαρά μπήκα και το σετάρισα με τον Internet Explorer 11 (Windows 7).
ΥΓ: Μετά το σετάρισμα (απενεργοποίηση DHCP & ΙΡ=192.168.1.198) μπαίνει και από τον Chrome...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...