Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για Νέο Κόσμο - Αθήνα


leoroni92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και την πιο ησυχη περιοχη να βρεις ….παντου χτυπανε… εκτος αν εχεις λεφτα και μενεις σε καμια πολιτεια < στη κηφισια είναι η πολιτεια…..  η σε καμια περιοχη φραγκατη > όπως μενουν οι αγαπημενοι μας πολιτικοι .. και κάθε λαμογιο που εχει κατακλεψει αυτή τη μικρη χωρα...    ….ναι! εκει εισαι ασφαλης δεν κουνιεται φυλλο…… ;) 

Επεξ/σία από kiriakos500
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kiriakos500 είπε

και την πιο ησυχη περιοχη να βρεις ….παντου χτυπανε… εκτος αν εχεις λεφτα και μενεις σε καμια πολιτεια < στη κηφισια είναι η πολιτεια…..  η σε καμια περιοχη φραγκατη > όπως μενουν οι αγαπημενοι μας πολιτικοι .. και κάθε λαμογιο που εχει κατακλεψει αυτή τη μικρη χωρα...    ….ναι! εκει εισαι ασφαλης δεν κουνιεται φυλλο…… ;) 

Περισσότερο το αίσθημα ασφάλειας των ανθρώπων που δουλεύουν/ζουν στη περιοχή με νοιάζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το αισθημα ασφαλειας  από ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει…. ο ενας  ανθρωπος πχ... περνανε από διπλα του γκανκστερ και βαρανε μπιστολιες και δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα σαν να μη νιωθει δεν τον ενοχλεί καν....  και ενας άλλος ανθρωπος να βλεπει πχ εναν να κλεβει  μια λεμοναδα από μαγαζι ….και να λεει που ζω ….και τη είναι αυτά τα πραγματα ….. κτλ   …..η ουσια ?? οποιος μπορει να μην περασει καν  από την αθηνα …..να μην περασει ουτε απ'εξω! ….  ζουγκλα…… ;) 

Επεξ/σία από kiriakos500
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν κάποια χρόνια που δούλευα Νέο Κόσμο, είχε γίνει επίθεση με σπαθί.

Και είχα ακούσει διάφορες κοπέλες στη δουλειά, να έχουν πέσει θύμα ληστείας στους τριγύρω δρόμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νέος Κόσμος είναι απ τις πιο πυκνοκατοικημένες περιοχές της Αθήνας με ότι συνεπάγεται αυτό. Η εγκληματικότητα είναι εκεί έξω και αν έχεις μια ροπή προς την παραβατικότητα είναι από τις περιοχές που θα βρεις τα πάντα. Ταυτόχρονα όμως για τους περισσότερους κατοίκους δεν υπάρχει ο φόβος της άμεσης απειλής. Δεν φοβάσαι να κυκλοφορήσεις έξω, ακόμα και τις νυκτερινές ώρες. Θα έλεγα πως βρίσκεται στον μέσο όρο επικινδυνότητας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leoroni92 είπε

Περισσότερο το αίσθημα ασφάλειας των ανθρώπων που δουλεύουν/ζουν στη περιοχή με νοιάζει!

Μια χαρα ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, leoroni92 είπε

Πώς είναι ο Νέος Κόσμος από άποψη εγκληματικότητας , κοσμου κλπ?  Θα βοηθούσε γνώμη από κάποιον που μένει εκεί.

Καλά είναι  

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι ο Νεος Κοσμος.1 χρονο ζω εκει και δεν εχω κανενα παραπονο περα απο το παρκινγκ λογω πυκνοκατοικισης.
Πολλα μαγαζια κι ευκολιες στην καθημερινοτητα οπως μετρο,τραμ,λεωφορεια.

Με βολευει που ειναι διπλα η Συγγρου και βγαινω εθνικη οδο σχετικα γρηγορα.Η πλακα για βολτα και το Θησειο ειναι διπλα.

Απο εγκληματικοτητα νομιζω ειναι σε πολυ νορμαλ επιπεδα.Οσο ειμαι εδω δεν εχω παρατηρησει κατι,ουτε εχω φοβηθει να κυκλοφορησω εξω νυχτα.

Μια κοπελα ισως φοβηθει,ειδικα κοντα στον Αη Γιαννη.Σε σχεση με το Χαϊδαρι που εμενα παλια ,ειναι ας πουμε πιο "τρομακτικη" περιοχη.

Κατα τα αλλα τα εχω ολα στα ποδια μου κι εχω βολευτει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, leoroni92 είπε

Πώς είναι ο Νέος Κόσμος από άποψη εγκληματικότητας , κοσμου κλπ?  Θα βοηθούσε γνώμη από κάποιον που μένει εκεί.

O Ν.Κοσμος ειναι μεγαλη περιοχη και διαφερει απο σημειο σε σημειο.

Πχ Ειναι ησυχα και καθαρα απο την πλευρα της Ευδοξου προς τον λοφο Λαμπρακη. 

Οσο πηγαινει καποιος προς την Φρατζη τα πραγματα αλλαζουν.

Καταστηματα ανταλλακτικων συνεργεια και περισσοτερη βρωμια.

Οσο προχωρας προς την πλευρα του Ιntercontinetal εχει πλατειες και μπασκετες αλλα και περισσοτερους προσφυγες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, mr.mister είπε

Aπλα κοψε λασπη

Στο λεει ενα ατομο που γεννηθηκε και εζησε 36 χρονια εκει

Το 70% εκει μενουν τωρα Αλβανοι.

Σε ολη την Αθηνα Αλβανοι και Πακιστανοι τωρα ειναι ενα μεγαλο ποσοστο.Κι οσο περνανε τα χρονια θα αυξανονται.

Ζουμε την εποχη της παγκοσμιοποιησης.

Ετσι κι αλλιως μιας και ανεφερες τους Αλβανους ,αυτοι εχουν πιο πολλα λεφτα απο μας τωρα.

Γενικα εχει υψηλα ενοικια ο Νεος Κοσμος και δυσκολα θα δεις αλλοδαπους σαν την Νικαια ας πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...