Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Air Purifier 3, 147,84€ @ Banggood


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα διαφορετικό προϊόν της Xiaomi σε προσφορά: η τελευταία γενιά του ιονιστή (= καθαριστή αέρα) της Xiaomi, κυκλοφόρησε πριν 1 1/2 μήνα και με πολύ ενισχυμένο hardware, στα 147,84€ από το Banggood με το κουπόνι BGoczyszczacz3

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mijia-Air-Purifier-3-OLED-Touch-Display-Mi-Home-APP-Control-High-Air-Volume-Efficient-Removal-of-PM2_5-Formaldehyde-p-1549129.html

edit: αυτή η τιμή είναι με Priority Direct Mail.

Στο Gearbest έχει 247€, οκ δεν είναι αυτή η τιμή του αλλά γενικά δε μπορείς να φέρεις το προϊόν στην Ελλάδα με 148€ από αλλού.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οταν στην Κινα κανει 114 ευρω  λιανικη προτεινομενη τιμη  οταν ανακοινωνεται και μετα απο ενα μηνα στο ανεβαζουν διπλη τιμη για να σου φανει φτηνο με "σουπερ κουπονι" (προωθητη μαλιστα οπως φαινεται απο την μορφη του τουλαχιστον) μαγαζιου στα 150€, ειναι κοροϊδία νομιζω.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, βλέπω αυτό που λες. Δε ξέρω τι ισχύει για την Κίνα και αν αυτή είναι η τιμή λιανικής.

Πάντως την τιμή του Banggood δε την έχω βρει πουθενά. Οι πιο κοντινές είναι στο Ali Express, 150€ ο πιο φθηνός έμπορος, με δεδομένο όμως το τελωνείο.

Για να είμαι ειλικρινής, μπορεί να έχεις και δίκιο. Η μόνη ένδειξη που έχω είναι πρόσφατο επαγγελματικό ταξίδι συναδέλφων στην Κίνα που τους ζητήσαμε να μας φέρουν κινητά Xiaomi από Κίνα. Όταν λοιπόν είχαν πάει σε κατάστημα Xiaomi και μας πήραν από εκεί τηλέφωνο, οι τιμές ήταν ίδιες με Banggood / Gearbest.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Οταν στην Κινα κανει 114 ευρω  λιανικη προτεινομενη τιμη  οταν ανακοινωνεται και μετα απο ενα μηνα στο ανεβαζουν διπλη τιμη για να σου φανει φτηνο με "σουπερ κουπονι" (προωθητη μαλιστα οπως φαινεται απο την μορφη του τουλαχιστον) μαγαζιου στα 150€, ειναι κοροϊδία νομιζω.

Ξεχνάς το γεγονός ότι μιλάμε για 7 κιλά δέμα με αποστολή που έχει pre-paid τελωνείο. Η τιμή στην κίνα είναι χωρίς μεταφορικά.
Τουλάχιστον 25-35$ κοστίζουν τα μεταφορικά για να το στείλουν, και αυτό σε τιμές "χονδρικής", βάλε και την προπληρωμή εκτελωνισμού.

Η τιμή είναι ακριβώς ίδια με τον προκάτοχο του (2s), και ποτέ δεν έπεσε τόσα χαμηλά όσο την τιμή που ανακοινώθηκε λόγω των μεταφορικών. Τώρα που ξεστοκάρουν ίσως πέσει στην τιμή που ανακοινώθηκε πριν 2 χρόνια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, Billator είπε

Ξεχνάς το γεγονός ότι μιλάμε για 7 κιλά δέμα με αποστολή που έχει pre-paid τελωνείο. Η τιμή στην κίνα είναι χωρίς μεταφορικά.
Τουλάχιστον 25-35$ κοστίζουν τα μεταφορικά για να το στείλουν, και αυτό σε τιμές "χονδρικής", βάλε και την προπληρωμή εκτελωνισμού.

Η τιμή είναι ακριβώς ίδια με τον προκάτοχο του (2s), και ποτέ δεν έπεσε τόσα χαμηλά όσο την τιμή που ανακοινώθηκε λόγω των μεταφορικών. Τώρα που ξεστοκάρουν ίσως πέσει στην τιμή που ανακοινώθηκε πριν 2 χρόνια. 

Aπο 114€ παει 250€ με αυτα που λες ακομα και αν ισχυαν; Τι μαθηματικα ειναι αυτα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, matrixxx είπε

Aπο 114€ παει 250€ με αυτα που λες ακομα και αν ισχυαν; Τι μαθηματικα ειναι αυτα;;

Τώρα θα κάνουμε την κολοκυθιά σωστά; :)

Προφανώς μιλάω για την τιμή της προσφοράς που "χαντάκωσες" χωρίς νόημα/λόγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, Billator είπε

Τώρα θα κάνουμε την κολοκυθιά σωστά; :)

Προφανώς μιλάω για την τιμή της προσφοράς που "χαντάκωσες" χωρίς νόημα/λόγο. 

Ξαναδιαβασε λοιπον μπας και μεταφρασεις σωστα τα "κινεζικα" που φαινεται πως λεω. :) Ασε τις κολοκυθιες για αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ξαναδιαβασε λοιπον μπας και μεταφρασεις σωστα τα "κινεζικα" που φαινεται πως λεω. :) Ασε τις κολοκυθιες για αλλους.

Αν απαντήσω όπως πρέπει , στην καλύτερη θα σβήσεις το ποστ και στην χειρότερη θα με κάνεις μόνιμο ban :P Οπότε σου κάνω ένα χαμογελάκι και συνεχίζω , γιατί το πήρες λίγο προσωπικά. :) 
 

Απλά ενημερώνω , η αρχική τιμή χονδρικής σε προπαραγγελία ήταν 148$  για πρόσβαση στην πρώτη και δεύτερη παρτίδα για MOQ 100 τεμαχίων. Οπότε πιστεύω να καταλαβαίνεις γιατί χτυπάνε ψηλά (κοροϊδία όπως το ονόμασες) αυτή την στιγμή τα καταστήματα. 

Καλό βράδυ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, Billator είπε

Αν απαντήσω όπως πρέπει , στην καλύτερη θα σβήσεις το ποστ και στην χειρότερη θα με κάνεις μόνιμο ban :P Οπότε σου κάνω ένα χαμογελάκι και συνεχίζω , γιατί το πήρες λίγο προσωπικά. :) 

...

Καλό βράδυ.

Το "οπως πρεπει" αφορα το δηλητηριο που θες να βγαλεις ή τον τροπο που πρεπει να απανταμε με βαση τους κανονες καλης συμπεριφορας;

Και μονο αυτο το σχολιο σου δινει το στιγμα του πώς σκεφτεσαι εσυ και οχι εγω. Καληνυχτα σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Το "οπως πρεπει" αφορα το δηλητηριο που θες να βγαλεις ή τον τροπο που πρεπει να απανταμε με βαση τους κανονες καλης συμπεριφορας;

Και μονο αυτο το σχολιο σου δινει το στιγμα του πώς σκεφτεσαι εσυ και οχι εγω. Καληνυχτα σου.

 

38 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ξαναδιαβασε λοιπον μπας και μεταφρασεις σωστα τα "κινεζικα" που φαινεται πως λεω. :) Ασε τις κολοκυθιες για αλλους.

Έχεις δίκαιο, καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε να το σκεφτειτε να παρετε τετοιο προιον απο Κινεζομαγαζο.

Θα πρεπε να σβηνονται τετοια θεματα. Η μαλλον οχι, ας μενουν σαν μαθηματα.

Ο λογος?

Δεν υπαρχει πρακτικα εγγυηση.

Ειναι ασυμφορο να στειλεις τετοιο προιον πισω και να πληρωσεις και την επιστροφη του.

Εχουν μεγαλο μεγεθος/βαρος για συστημενα δεματα. Ασε που δεν θα σε καλυψουν πανω απο χρονο ετσι και αλλιως.

Δεν αξιζει.

Παθων. Με το ιδιο προηγουμενο xiaomi μοντελο.

Καποια καλη μερα αποφασισε να μην ξαναναψει. 

Η αντιπροσωπεια δεν το καλυπτει φυσικα.

Το εχω σαν τραπεζακι για να θυμαμαι να μην ξανακανω στο μελλον παρομοιο λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, fagoura είπε

Ουτε να το σκεφτειτε να παρετε τετοιο προιον απο Κινεζομαγαζο.

Θα πρεπε να σβηνονται τετοια θεματα. Η μαλλον οχι, ας μενουν σαν μαθηματα.

Ο λογος?

Δεν υπαρχει πρακτικα εγγυηση.

Ειναι ασυμφορο να στειλεις τετοιο προιον πισω και να πληρωσεις και την επιστροφη του.

Εχουν μεγαλο μεγεθος/βαρος για συστημενα δεματα. Ασε που δεν θα σε καλυψουν πανω απο χρονο ετσι και αλλιως.

Δεν αξιζει.

Παθων. Με το ιδιο προηγουμενο xiaomi μοντελο.

Καποια καλη μερα αποφασισε να μην ξαναναψει. 

Η αντιπροσωπεια δεν το καλυπτει φυσικα.

Το εχω σαν τραπεζακι για να θυμαμαι να μην ξανακανω στο μελλον παρομοιο λαθος.

Αν έχεις όρεξη να το ψάξεις βλέπω υπάρχουν κάποιες πλακέτες όλο το PCB + power @ AliExpress στα 25€. Πάντως ναι ταλαιπωρία...

Επεξ/σία από ipal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα σας χαλάσει και θα είναι μέσα στην εγγύηση να δω πως θα το επιστρέψετε ή θα σας το επισκευάσει η banggood.

Μόνο μικροπράγματα μικρής αξίας από Κίνα παίρνω.

Παλεύω εδώ και μέρες να μου επιστρέψει η banggood τα χρήματα που έδωσα για ένα smartwatch το οποίο ήρθε DOA και ενώ πλήρωσα 8 δολάρια μου επέστρεψαν τελικά 5 δολάρια, γιατί λέει πέρασαν 3 μήνες.

Μα ενάμιση μήνας πέρασε μέχρι να μου έρθει το προϊόν από Κίνα και επί ένα μήνα αντάλλασα αλληλογραφία μαζί τους όπου μου ζητούσαν να στείλω συνέχεια και νέες αποδείξεις ότι το προϊόν δεν δουλεύει. Αρχικά ήθελαν φωτογραφίες, μετά να ανεβάσω βίντεο στο youtube που να δείχνει ότι δεν λειτουργεί, να τους στείλω φωτογραφία με τη συσκευασία, το προϊόν και το φάκελο του δέματος όπου να φαίνεται ο αποστολέας και ένα σωρό άλλα. Επίσης αρχικά μου επέστρεφαν 4 δολάρια και αφού είδαν ότι επέμενα τόσο μου το πήγαν στα 5. Έχω αγοράσει ένα σωρό προϊόντα από αυτούς και με ταλαιπωρούσαν για ένα ελαττωματικό από τη "μάνα" του μέχρι να εγκαταλείψω και να πω άστο να πάει στο διάολο. Όμως επέμεινα για να δω από περιέργεια την after sales συμπεριφορά, αλλά και που θα το πάνε.

Οπότε ξανασκεφτείτε το για προϊόντα αξίας από Κίνα. Για λίγα λεφτά διαφορά δεν αξίζει την ταλαιπωρία και μπορεί τελικά το φθηνό να σου βγει πιο ακριβό.

 

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gearbest δεν μου έδινε 16,5 ευρώ για κάτι ακουστικά που δεν ήρθαν, μόνο τα 9 λέει, πήγα paypal dispute και τα έδισαν σε 2 ώρες πίσω. Μην τσακώνεσαι μαζί τους. Κατευθείαν paypal...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Konstantin77 είπε

Το gearbest δεν μου έδινε 16,5 ευρώ για κάτι ακουστικά που δεν ήρθαν, μόνο τα 9 λέει, πήγα paypal dispute και τα έδισαν σε 2 ώρες πίσω. Μην τσακώνεσαι μαζί τους. Κατευθείαν paypal...

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Το σκέφτηκα και εγώ, αλλά δεν είναι ότι δεν ήρθε το προϊόν, οπότε θα ήταν εύκολο να τα πάρω από το paypal. Επίσης δεν ήθελα να "κάψω" στο paypal τη δυνατότητά μου να ζητήσω refund για τέτοιο μικρό ποσό. Γιατί αν μεθαύριο μου "σκάσει"  πρόβλημα σε κάποια άλλη παραγγελία με πιο σημαντικό χρηματικό ποσό και τότε ζητήσω πάλι το paypal dispute να μου τα επιστρέψει, τότε θα είναι πιο επιφυλακτικοί μαζί μου. Γιατί πόσες φορές μπορείς να ζητάς τα λεφτά πίσω?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...