Προς το περιεχόμενο

NEO PC για Φοιτητη


nik187

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : κοντα στα 600 ευρω πανω κατω

Χρήση υπολογιστή : Νεος φοιτητης  λιγο απο ολα. Παιχνιδια προς το παρων δεν παιζει

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Τα βασικα

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Οθονη υπαρχει δεν ξερω ποια

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Λαρισα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Απο οπου ναναι

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? θα το συναρμολογησω εγω

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Οχι θα περασω εγω Windows 10

 

Για πειτε μου την γνωμη σας για αυτα που εχω επιλεξει.

Καρτα γραφικων προς το παρων δεν θελουμε, αργότερα ισως να μπει κάποια, πιστεύω ο επεξεργαστής και η μητρική να μπορούν

να την συκωσουν, οπως και το τροφοδοτικό

 

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nik187 είπε

Ποσό που διαθέτουμε : κοντα στα 600 ευρω πανω κατω

Χρήση υπολογιστή : Νεος φοιτητης  λιγο απο ολα. Παιχνιδια προς το παρων δεν παιζει

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Τα βασικα

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Οθονη υπαρχει δεν ξερω ποια

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Λαρισα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Απο οπου ναναι

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? θα το συναρμολογησω εγω

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Οχι θα περασω εγω Windows 10

Για πειτε μου την γνωμη σας για αυτα που εχω επιλεξει.

Καρτα γραφικων προς το παρων δεν θελουμε, αργότερα ισως να μπει κάποια, πιστεύω ο επεξεργαστής και η μητρική να μπορούν

να την συκωσουν, οπως και το τροφοδοτικό

spacer.png

Καλησπέρα, δες για μνήμες τις Crucial Ballistic AT με ~80 ευρώ, έχουν καλύτερη συμπεριφορά σε Ryzen. Σε τροφοδοτικό το ΤΧ είναι καλύτερο, και δεν χρειάζεται πάνω από 450 βαττ. Ο 2400G είναι σχεδόν ίδιος του 3400G όποτε θα αγόραζα τον φθηνότερο.

Το κουτί (330G) το έχω δουλέψει και είναι ωραίο για τα λεφτά του.

Θα έβαζα και 2-3 120αριδες ανεμιστήρες με λεντ για ψύξη αλλά και να γουστάρει και λίγο το παλικάρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...