Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S11 φημολογείται ότι θα διαθέτει κάμερα 108MP με 5x optical zoom


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Samsung ποτε ξανα. Ειχα αγορασει το Tablet 8.4 pro 300 ευρω και μετα απο μερικους μηνες αποφασισε να μην υποστιριζει τη συσκευη για αλλα updates. Γενικα απογοητευμενος με τη Samsung, ποτε ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, JcD είπε

Καλομελετα κι έρχεται, ένταξη μπορεί η apple να ζητάει δύο φορές τα λεφτά αλλά τουλάχιστον κάνεις την δουλειά σου!

πάρτο ντε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο αδιάφορο κινητό το s11 που έρχεται. Ουσία μηδέν η Σαμυ.

 

Αλλά το iPhone 12 που θα βγει θα είναι όλα τα λεφτά. Ήδη το 11 πήρε τα σκήπτρα σε απόδοση, μπαταρία και κάμερα, αναμένουμε να δούμε τι καινούργιο θα βγάλει η Apple.

 

Λογικά 90-120hz οθόνη που απλά θα πετάει στη σμουθίλα του ios και θα μας τρελάνει όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, nikchris είπε

Το πιο αδιάφορο κινητό το s11 που έρχεται. Ουσία μηδέν η Σαμυ.

Αλλά το iPhone 12 που θα βγει θα είναι όλα τα λεφτά. Ήδη το 11 πήρε τα σκήπτρα σε απόδοση, μπαταρία και κάμερα, αναμένουμε να δούμε τι καινούργιο θα βγάλει η Apple.

Λογικά 90-120hz οθόνη που απλά θα πετάει στη σμουθίλα του ios και θα μας τρελάνει όλους.

Αδιάφορο για σενα. Για εμένα είναι αδιάφορο το iphone 12.Λογικο είναι να πήρε τα σκήπτρα αφού είναι 6 μήνες κινητό αργότερα από το s10, όπως θα είναι και το s11 6 μήνες αργότερα από το iphone και θα πάρει τα σκήπτρα και ούτω καθεξής.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, giteart είπε

Ρε guys αν βάλει τον αισθητήρα κάθετα στη συσκευή, δεδομένου το λεπτό πάχος της συσκευής ποσο πιστεύετε θα είναι το μέγεθος του αισθητήρα?

Θα χωρέσει ο 1/1.3" ή θα βάλει καμια βλακεία 1/1.9" ξερω γω?

Το λεω γιατι γενικώς ισχύει ότι όσο μεγαλύτερος ο αισθητήρας τοσο καλύτερη η απόδοση σε υψηλό iso

Ειναι η μοναδικη σωστη ερωτηση που τεθηκε εδω μεσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι εχει σημασια να αυξανονται τα megapixels ισως αν αυξαναν το μεγεθος του σενσορα να ηταν πιο εντυπωσιακο.

Οπως και να εχει ειναι φοβερο να αναλογισουμε που εχουν φτασει οι δυνατοτητες των κινητων.

Το μονο κατα την ταπεινη μου γνωμη που πρεπει να φτιαχτει ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας σε ολες τις φορητες συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung πρέπει επιτέλους να καταλάβει ότι δεν νοείται σήμερα να βάζει σε ναυαρχίδα main camera με μόνο 12 Mpixel και 4:3 αναλογία! Και επειδή σίγουρα αυτή η κάμερα των 108 Mpixel με 5x οπτικό ζούμ δεν θα είναι η main, εγώ θέλω να δω με την main τι θα κάνουν. Άσε που μέχρι και S9 που έχω πιάσει στα χέρια μου, ο αισθητήρας είναι εξαιρετικά θορυβώδης. Μόνο καλό marketing κάνανε αλλά στο αποτέλεσμα είναι πίσω. Δεν σώζεται ένας κακός αισθητήρας με μεγάλο άνοιγμα διαφράγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...