Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Asus Rog Strix G731GT 17,3" Full HD IPS (i7-9750H/8GB/256GB/GeForce GTX 1650 4GB) 842€ @ amazon.es [ΤΕΛΟΣ]


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.amazon.es/ASUS-ROG-Strix-G731GT-AU008-Operativo/dp/B07RZSQKDR

Σκρουτζ απο 1200€ με 512GB SSD αντι για 256GB https://www.skroutz.gr/s/19187734/Asus-ROG-Strix-G-G731GT-AU004T-i7-9750H-8GB-512GB-GeForce-GTX-1650-FHD-W10.html
Και με ενα γενικοτερο search με τα ιδια χαρακτηριστικα ξεκινανε απο 1.000€ https://www.skroutz.gr/s/19726890/Lenovo-ideapad-L340-15IRH-i7-9750H-8GB-256GB-GeForce-GTX-1650-FHD-No-OS.html

  • CPU: Intel i7 9750H (6 Cores, 12MB Cache, 2.6GHz up to 4.5GHz)
  • RAM: 8GB DDR4 2666Mhz (expandable up to 32 GB)
  • Display: 17.3 " Full HD 1920x1080/ IPS/ 60Hz/ sRGB 100%
  • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 VRAM, Integrated: Intel UHD 630
  • Storage: 256GB M.2 NVMe PCIE 3.0
  • Wireless network: Wi-Fi 5 (802.11ac) 2x2 RangeBoost
  • Bluetooth 5.0
  • Keyboard: Ισπανικο Qwerty (RGB lighting, ROG Aura Sync)

https://www.asus.com/Laptops/ROG-Strix-G/Tech-Specs/

Επεξ/σία από paparockas
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη τιμη αλλά μεχρι εκει. Δεν ειναι ασυνηθιστο το ισπανικο να 'χτυπαει' τα asus. Πριν λιγες μερες ειχαν κι αυτο στα 800€, παλιοτερα (εντος 2019) εχω πετυχει αρκετα, τωρα εχουν παλι ενα με χειροτερη καρτα βεβαια στα 700€ τοσο σε 17 οσο και σε 15 ιντσες. Γενικα ριχνετε καμια ματια καθε τοσο, κατι θα πετυχετε. Εγω πηρα ενα 'βαρβατο' με την 1070 αλλά ειχε χοντρο θεμα με την οθονη (και πηγε πισω, μια που η ιδια η asus που της το εστειλα δεν φιλοτιμηθηκε να το φτιαξει, θεωρωντας αυτο το χάλι.... "φυσιολογικο").

Επεξ/σία από giorginho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι πρόκειται για πολύ καλή προσφορά. Ψάχνω ένα καλό 17άρι πολύ ισχυρο για δουλειές γραφείου (δεν με νοιάζει καθόλου το gaming) και ο μόνος λόγος που προβληματίζομαι με το συγκεκριμένο είναι ο όγκος του. Θα προτιμούσα κάτι πιο elegant οπως αυτό (αν και με υποδεέστερο επεξεργαστή) ή αυτό. Το λάπτοπ του θέματος έχει βέβαια καλύτερη κάρτα γραφικών και από τα δύο (αδιάφορο ασφαλώς για εμένα). Anyhow, πιστεύω είναι πολύ καλή προσφορά αλλά ας μιλήσουν καλύτερα και οι πιο ειδικοί @zacharis1955

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δεν βρισκω πουθενα με τον κωδικο του = G731GT-AU008, να εχει Thunderbolt...
Αν παρ' ελπιδα καποιος γνωριζει να εχει και Thunderbolt: ας το πει και το πηρα χθες!😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Παιδες δεν βρισκω πουθενα με τον κωδικο του = G731GT-AU008, να εχει Thunderbolt...
Αν παρ' ελπιδα καποιος γνωριζει να εχει και Thunderbolt: ας το πει και το πηρα χθες!😁

https://www.financiamovil.es/10031-asus-rog-strix-g731gt-au008-negro-portatil-439-cm-173-1920-x-1080-pixeles-9th-gen-intel-core-i7-i7-9750h-8-gb-ddr4-sdram-256-gb--4718017341257.html

Δες εδω χωρις να ειμαι 100% σιγουρος λεει

Puertos e Interfaces
Cantidad de puertos tipo A USB 3.0 (3.1 Gen 1) 3
Cantidad de puertos tipo C USB 3.1 (3.1 Gen 2) 1

Σιγουρα εχει 3 usb A αλλα η type C πρεπει να ειναι πισω απτην οθονη στο σασι

Επεξ/σία από paparockas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, απο αυτο καταλαβαινουμε οτι ειναι το 40αρι: που μπορει να οδηγησει (και) external gpu, η οχι??🙄

Για παραδειγμα, τα 17αρια HP της προσφορας του Πλαισιου, φαινεται να ειχαν το 40αρι Thunderbolt!

Γιατι αν μπορει να υποστηριξει external gpu σε αυτη τη τιμη παιζει να ειναι το χαμηλοτερο δυνατο 👾

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Χμ, απο αυτο καταλαβαινουμε οτι ειναι το 40αρι: που μπορει να οδηγησει (και) external gpu, η οχι??🙄

Για παραδειγμα, τα 17αρια HP της προσφορας του Πλαισιου, φαινεται να ειχαν το 40αρι Thunderbolt!

Γιατι αν μπορει να υποστηριξει external gpu σε αυτη τη τιμη παιζει να ειναι το χαμηλοτερο δυνατο 👾

Δεν πρεπει να υποστηριζει thunderbolt μαλλον η type C, https://laptopmedia.com/laptop-specs/asus-rog-g731-52/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίος..

δυο παρατηρήσεις,δεν έχει  camera,και μια καλή το πληκτρολόγιο είναι Αγγλικό Qwerty.   Iσπανικο τελικά.

Σωστά TH δεν υποστηρίζει..

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Κριμα, γιατι με αυτο τον επεξεργαστη i7-9750H και δυνατοτητα
αμα λαχει egpu, πραγματικα θα ξεχνουσαμε desktop για χρονια 😁

Λίγα χρόνια ακόμα υπομονή, να βγει το USB 4.0 με thunderbolt και οι eGPU θα γίνουν μία κανονικότητα.

 

1 ώρα πριν, TheDevilMayCare είπε

Χμ, απο αυτο καταλαβαινουμε οτι ειναι το 40αρι: που μπορει να οδηγησει (και) external gpu, η οχι??🙄

Για παραδειγμα, τα 17αρια HP της προσφορας του Πλαισιου, φαινεται να ειχαν το 40αρι Thunderbolt!

Γιατι αν μπορει να υποστηριξει external gpu σε αυτη τη τιμη παιζει να ειναι το χαμηλοτερο δυνατο 👾

Αυτό με τα 1079€, που νομίζω ήταν η καλύτερη επιλογή, είχε. Πως και δεν το πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω καλυτερη επιλογη ηταν με την 1070 στα 980ε/800ε διχως ΦΑΠΑ! Με χαλασε που δεν
λειτουργουσε εκεινο και με την Intel, γιατι σκεφτηκα αν μας χαλασει η 1070 τι κανουμε μετα?
🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, TheDevilMayCare είπε

Με χαλασε που δεν
λειτουργουσε εκεινο και με την Intel, γιατι σκεφτηκα αν μας χαλασει η 1070 τι κανουμε μετα?
🙄

Αυτός είναι ο λόγος που δεν θέλω να πάρω laptop με ενσωματωμένη GPU και ψάχνω πως θα πάρω κάτι που να μπορώ να στήσω eGPU setup, χωρίς να κοστίσει τα κέρατα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε, εγω ειχα φτασει στο καταστημα με τα χρηματα: ετοιμος να το παρω!
Εκει μου ειπανε οτι δουλευει ΜΟΝΟ με την 1070..και σκεφτομενος τοσα watt
vga και διχως δευτερη αν μας αφησει η Nvidia ηταν ρισκο που δεν το θελησα!
😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...