Προς το περιεχόμενο

Ασύρματη σύνδεση wifi


CoOliO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους..Θα ήθελα να με προτείνετε κάποιο wifi καλύτερα εξωτερικού χώρου!!Η απόσταση από το ρούτερ μου μέχρι την αποθήκη μου που θέλω το internet είναι 50m με έναν τοίχο ενδιάμεσα!!Επίσης καλό θα ήταν να έχει και μια προέκταση το usb 5-10m αν είναι εφικτό!!Max 50-60 euro απλά όσο το δυνατόν κάτι ισχυρό που δεν θα πέφτει το σήμα ούτε θα έχει αποσυνδέσεις-επανασυνδέσεις!!

Σας ευχαριστώ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις καποιο παλιο ρουτερ τραβα ενα καλωδιο και εγκατεστησε το ρουτερ εκει σαν ΑΡ μεσα στην αποθηκη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasbm είπε

αν εχεις καποιο παλιο ρουτερ τραβα ενα καλωδιο και εγκατεστησε το ρουτερ εκει σαν ΑΡ μεσα στην αποθηκη..

Επειδή δεν θέλω καλώδια κλπ ζήτησα κάτι σε ασύρματο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να πιανει το Access Point μεχρι εκει, το κινητο σου δεν υπαρχει περιπτωση να μπορει να εκπεμψει πισω μεχρι το AP με τοιχο στη μεση.

 

Το σημα και η ταχυτητα του WiFi δεν εξαρταται μονο απο το Access Point/Router σου αλλα και απο τη συσκευη στην αλλη μερια. Οποτε εκτος και εαν εχεις κανενα USB WiFi receiver στην αλλη ακρη με καμια 30cm κεραια: https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-ant2409cl-24ghz-9dbi-indoor-omni-directional-antenna-p-PER.612811 οσο και να μη θελεις καλωδια ειναι απαραιτητα για καποιες τετοιες δουλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...