Προς το περιεχόμενο

Xiaomi mi9t pro VS Huawei P30?


kotsos1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπεριζω τα μελη,εχω ενα S9 και σκεφτομαι για αναβαθμιση ενα απο τα mi9t pro ή P30,ποιο προτεινετε επειδη ειναι σε κοντινες τιμες;με ενδιαφερει η καμερα και η μπαταρια κυριως,καμερες κ μπαταρια εχουν τρελες διαφορες;σκεφτομαι P30 λογω καλυτερης καμερας κ χαμηλου sar ενω βλεπω το mi9 εχει μεγαλη μπατατια αλλα δεν ξερω απο καμερες τι λεει γτ και το dxomark απεχουν τα σκορ απο τη θεωρεια στην πραγματικοτητα..

Επεξ/σία από kotsos1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα SAR των xiaomi είναι πιο ψηλά από της huawei. Αλλά το μέγιστο SAR το πιάνουν σε άθλιες συνθήκες, χωρίς σήμα κτλ κτλ. Οπότε γράφουν το μέγιστο που σημείωσαν τα κινητά σε κάθε ένα τεστ. Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είναι τόσο σημαντικό κριτήριο με λίγα λόγια. Υπάρχουν άτομα που γνωρίζουν αν θα πρέπει να το κοιτάς τόσο. Τώρα επίσης δεν ξέρω αν αξίζει να πας από το S9 στα παραπάνω που ανέφερες. Σε περίπτωση όμως που είσαι κάθετος και θες να αλλάξεις την συσκευή σου θα σου πω να κοιτάς και το mate 20 pro. (2μερες σε χρήση και γράφω από αυτό αυτή τη στιγμή, ευχαριστημένος φουλ). 

 

Είχα κάνει ένα θέμα "προβληματισμος" που ήμουν ανάμεσα σε p30 και mate 20 pro. Τα παιδιά που μου απάντησαν πρότειναν το mate 20 pro. 

 

Αναφέρω επίσης ότι πριν πάρω την τελευταία απόφαση πήγα σε κατάστημα και τα έπιασα στα χέρια μου και τα 3. Σε αίσθηση και χρήση και ομορφιά εντυπωσιαστηκα περισσότερο με τα huawei. Αν μπορείς να πας να τα δεις από κοντά κάντο.  Ελπίζω να σε βοήθησα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά δική σου επιλογή. Αν είσαι αποφασισμένος σου προτείνω να πας να τα δεις από κοντά. Πάντως αν θες να με ρωτήσεις το οτιδήποτε για το mate 20 pro ευχαρίστως να σου απαντήσω τα πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, M4tR1x είπε

Είναι καθαρά δική σου επιλογή. Αν είσαι αποφασισμένος σου προτείνω να πας να τα δεις από κοντά. Πάντως αν θες να με ρωτήσεις το οτιδήποτε για το mate 20 pro ευχαρίστως να σου απαντήσω τα πάντα. 

Το θεμα με τις μπλε οθονες υπαρχει πλεον θεμα;

2 λεπτά πριν, kotsos1983 είπε

Το θεμα με τις μπλε οθονες υπαρχει πλεον θεμα;

Επισης οπως μολις ειδα περα απο τη μεγαλυτερη μπαταρια κ αναλυσξ οθονης κ μεγεθος σχεδον ιδια ειναι,αρα το P30 ειναι κατωτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον φοράνε την BOE και σειριακό αριθμό του 19. Όλα είναι καλά μέχρι στιγμής με το δικό μου. Τώρα αν εμφανιστεί στην πορεία δεν το γνωρίζει κανένας. Το φοβόμουν και γω πολύ αλλά τελικά το πηρα. Νομίζω το μόνο θετικό που μπορείς να βρεις είναι ότι δεν έχει κυρτή οθόνη. Οπότε ευκολότερο σε θήκες Τζαμακια κτλ. Και ότι είναι του 19 και όχι του 18. Δηλαδή κλαιν μαιν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Προχώρα με P30 

Απίστευτη κάμερα, ωραία οθόνη, και γενικά ένα ωραίο και δυνατό σύνολο. 

Η αληθεια ειναι συγκλινα προς το P30 αλλα ενα αλλο μελος με εκανε να παω προς το mate 20 pro,ιδιο επεξεργαστη,ελαχιστα χειροτερη καμερα,πολυ καλυτερη μπαταρια(4200mah) και με αδιαβροχοποιηση Ip68..πλεον βγαζω το καπελο στη Huawei που εριξε το sar στα καινουργια μοντελα της στο πατο  ,ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chios είπε

Αν και πολύ καλό τηλέφωνο το mate 20 pro με χαλάει το νοτσ, δεν έχει audio jack, ράδιο, θα προτιμούσα mi9t pro (128) με 400€ έχει τα πάντα.

Ενταξει δεν με χαλαει τοσο το notch,με ενδιαφερει πολυ η καμερα κ το mi9t pro η αληθεια ειναι οτι  υστερει,ραδιο δν με πολυασχολει ενταξει το audio jack ειναι κατι σημαντικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα σημαντικό κομμάτι το Mi9 t pro είναι το OIS όπως επίσης και η επίσημη εγγύηση ,μιας και θα δώσεις 400+

Για μένα καλύτερα να πας στο Mate 20 pro που μόνο λίγο στην Selfie υστερεί από το P30.

Στο θέμα jack με έναν αντάπτορα κάνεις την δουλειά σου.

7 ώρες πριν, kotsos1983 είπε

Καλησπεριζω τα μελη,εχω ενα S9 και σκεφτομαι για αναβαθμιση ενα απο τα mi9t pro ή P30,ποιο προτεινετε επειδη ειναι σε κοντινες τιμες;με ενδιαφερει η καμερα και η μπαταρια κυριως,καμερες κ μπαταρια εχουν τρελες διαφορες;σκεφτομαι P30 λογω καλυτερης καμερας κ χαμηλου sar ενω βλεπω το mi9 εχει μεγαλη μπατατια αλλα δεν ξερω απο καμερες τι λεει γτ και το dxomark απεχουν τα σκορ απο τη θεωρεια στην πραγματικοτητα..

Μην βλέπεις τον DxOmark δεν είναι και ευαγγέλιο.

2 ώρες πριν, kotsos1983 είπε

Η αληθεια ειναι συγκλινα προς το P30 αλλα ενα αλλο μελος με εκανε να παω προς το mate 20 pro,ιδιο επεξεργαστη,ελαχιστα χειροτερη καμερα,πολυ καλυτερη μπαταρια(4200mah) και με αδιαβροχοποιηση Ip68..πλεον βγαζω το καπελο στη Huawei που εριξε το sar στα καινουργια μοντελα της στο πατο  ,ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Δεν θα δεις διαφορά στην κάμερα.

Που την βλέπεις την χειρότερη?

Είπαμε μόνο λίγο στην Selfie αλλά δεν θα σου φανεί καθόλου.

Εκεί που φαίνεται είναι στο Mi9t pro.

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mate 20 pro όπως λέει και ο συμφορουμίτης saruman123 είναι λίγο χειρότερο σε σέλφι. Απο κεί και πέρα αν οι τελικη δυαδα ειναι p30,mate 20 pro πάνε καθαρά σε αυτό που σου αρεσει παραπανω . Το θεμα ειναι να το χαρείς κιόλας. Αν το παρεις επειδη οντως εχει καλυτερη μπαταρια αλλα σε χαλαει στην ομορφια ... χ#στο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, M4tR1x είπε

Το mate 20 pro όπως λέει και ο συμφορουμίτης saruman123 είναι λίγο χειρότερο σε σέλφι. Απο κεί και πέρα αν οι τελικη δυαδα ειναι p30,mate 20 pro πάνε καθαρά σε αυτό που σου αρεσει παραπανω . Το θεμα ειναι να το χαρείς κιόλας. Αν το παρεις επειδη οντως εχει καλυτερη μπαταρια αλλα σε χαλαει στην ομορφια ... χ#στο.

Και τα δυο ομορφα ειναι αλλα μαλλον λογω μπαταριας,καλυτερης αναλυσης οθονης και IP68 κλίνω προς mate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...