Προς το περιεχόμενο

Διπλωμα μηχανης κατηγορια α (απεριοριστου cc).Εμπειριες κτλπ


petros123456789

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα δωσω για διπλωμα μηχανης α σε κανενα διβδομαδο. Οδηγαγα χρονια μηχανακι και εκανα το πρωτο μαθημα μηχανης μεγαλης και περασα ολες τις δοκιμασιες πιστας σχετικα ευκολα σχεδον με την πρωτη. Θα κανω δυο τρια μαθηματα ακομα και μετα ειπαν να δωσω. Εχει δωσει κανεις διπλωμα προσφατα? Για πειτε εμπειριες κτλπ απο ολη την διαδικασια, με λεπτομεριες αν θυμαστε απο ολες τις εξεταζομενες διαδικασιες (δεν θα λαδωσω και αυτο με αγχωνει λιγο μιας και εχω ακουσει περιεργες ιστοριες με εξεταστες κτλπ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίπλωμα σε απασχολεί ή το πως θα μάθεις να κυκλοφορείς στο δρόμο με ασφάλεια; για εμένα κάνε μια μικρή καβατζα και περνά κάποιο σχολείο ασφαλούς οδήγησης, θα είναι ένα πολύ καλό εφόδιο για την πορεία σου σαν οδηγός μοτοσικλέτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Το δίπλωμα σε απασχολεί ή το πως θα μάθεις να κυκλοφορείς στο δρόμο με ασφάλεια; για εμένα κάνε μια μικρή καβατζα και περνά κάποιο σχολείο ασφαλούς οδήγησης, θα είναι ένα πολύ καλό εφόδιο για την πορεία σου σαν οδηγός μοτοσικλέτας. 

Το διπλωμα (αυτο που ρωταω βασικα)

Επεξ/σία από petros123456789
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έδωσα περσι χωρίς καμία εμπειρία σε μηχανάκια. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι οι μεγάλοι σε ηλικία(Που ήταν κάτοχοι διπλώματος μικρότερης κατηγορίας) την πάτησαν γιατί ήρθαν απροετοίμαστοι( κόπηκαν στο κουβαλημα της μηχανής). Κατά τα αλλά δεν έχει κάτι να ανησυχείς. Ο δάσκαλος μου είπε ότι μου χαρίστηκαν στην πίστα καθώς σε μια δοκιμασία πάτησα λίγο γραμμή. Η οδήγηση μέσα στην πόλη δεν με δυσκόλεψε καθόλου και ας με πήγαν σε διαδρομή που δεν πηγαίνουν για εξετάσεις ( ίσος γιατί ξέρω όλους τους δρόμους καλα από το αυτοκίνητο). Μάλιστα επειδή ήμουν ο τελευταίος με άφησαν να πάω μόνος μου σε ένα σημείο κανα χιλιομέτρο απόσταση καθώς ο εξεταστής με τον δάσκαλο γυρνούσαν στην αφετηρία για να τον αφήσει εκεί ο δάσκαλος. 
Αυτο που συμπέρανα στο τέλος είναι καλό το δίπλωμα αλλά δεν είμαι σε θέση να οδηγώ μηχανή σαν αυτήν που έδωσα το δίπλωμα (fz8 n). Έχει πολύ παραπάνω δύναμη απ όσο μπορώ να χειριστώ αυτήν την χρονική στιγμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Thaninho είπε

Εγώ έδωσα περσι χωρίς καμία εμπειρία σε μηχανάκια. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι οι μεγάλοι σε ηλικία(Που ήταν κάτοχοι διπλώματος μικρότερης κατηγορίας) την πάτησαν γιατί ήρθαν απροετοίμαστοι( κόπηκαν στο κουβαλημα της μηχανής). Κατά τα αλλά δεν έχει κάτι να ανησυχείς. Ο δάσκαλος μου είπε ότι μου χαρίστηκαν στην πίστα καθώς σε μια δοκιμασία πάτησα λίγο γραμμή. Η οδήγηση μέσα στην πόλη δεν με δυσκόλεψε καθόλου και ας με πήγαν σε διαδρομή που δεν πηγαίνουν για εξετάσεις ( ίσος γιατί ξέρω όλους τους δρόμους καλα από το αυτοκίνητο). Μάλιστα επειδή ήμουν ο τελευταίος με άφησαν να πάω μόνος μου σε ένα σημείο κανα χιλιομέτρο απόσταση καθώς ο εξεταστής με τον δάσκαλο γυρνούσαν στην αφετηρία για να τον αφήσει εκεί ο δάσκαλος. 
Αυτο που συμπέρανα στο τέλος είναι καλό το δίπλωμα αλλά δεν είμαι σε θέση να οδηγώ μηχανή σαν αυτήν που έδωσα το δίπλωμα (fz8 n). Έχει πολύ παραπάνω δύναμη απ όσο μπορώ να χειριστώ αυτήν την χρονική στιγμή 

μια χαρα σε κοβω, στην αρχη της εξετασης θυμασαι λεπτομεριες τι επρεπε να τους πεις η τον ελεγχο της μηχανης κτλπ αν εκανες

Επεξ/σία από petros123456789
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petros123456789 είπε

μια χαρα σε κοβω, στην αρχη της εξετασης θυμασαι λεπτομεριες τι επρεπε να τους πεις η τον ελεγχο της μηχανης κτλπ αν εκανες

Αφού έχω τα απαραίτητα έγραφα για να ξεκινήσω ο τυπικός έλεγχος της μηχανής νομίζω είναι τα λάστιχα ότι δεν έχουν κανα σκίσιμο και είναι επαρκώς φουσκωμένα. Οι καθρέπτες να μην ειναι σπασμένοι και η αλυσίδα να είναι σε καλή κατάσταση όχι πολύ χαλαρή ούτε τέντα όπως επίσης να μην είναι σκουριασμένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...