Προς το περιεχόμενο

Ετεροχρονισμένη πληρωμή λογαριασμού ΔΕΗ


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ξέχασα να πληρώσω τη ΔΕΗ 1/10.

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

Ευχαριστώ.

 

Update : Στο site λέει ότι τον δέχονται οι τράπεζες (e-banking) --> https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/xrisimes-plirofories-gia-to-logariasmo-sas/plirwmi-logariasmou/pou-mporeite-na-plirwsete-to-logariasmo-sas-an-exe

Ισχύει αυτό;

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν   εχεις   πιστωτικη   καρτα   τον  πληρωνεις   στο   σαιτ  της   δεη   και  χωρις   προμηθεια  μαλιστα.

Και   ας  εχει   ληξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Αν   εχεις   πιστωτικη   καρτα   τον  πληρωνεις   στο   σαιτ  της   δεη   και  χωρις   προμηθεια  μαλιστα.

Και   ας  εχει   ληξει.

Τον πλήρωσα με το e-banking της Eurobank.
Για να μην αναφέρει κάπου ότι απαγορεύεται να είναι ληγμένος στο site θα τον δέχονται.
Εχω την εντύπωση βέβαια ότι πολύ πιο παλιά δεν τον δέχονταν τον ληγμένο, γιατί αναγκαζόσουν να πας σε κάτι πρακτορεία του ΟΠΑΠ!

Ειδικά για το site πάντως που αναφέρεις, είχε ανοίξει και ολόκληρο thread θυμάμαι, και πρέπει να έχει το παγκόσμιο ρεκόρ πλέον δυσκολίας να γίνεις register σε site!

Ασε που κάνανε και το άλλο παγκόσμιο ρεκόρ, δηλαδή καταργήσανε παλιά accounts.

Δύο παγκόσμια ρεκόρ σε ένα μόνο site!

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skiabox είπε

Τον πλήρωσα με το e-banking της Eurobank.
Για να μην αναφέρει κάπου ότι απαγορεύεται να είναι ληγμένος στο site θα τον δέχονται.
Εχω την εντύπωση βέβαια ότι πολύ πιο παλιά δεν τον δέχονταν τον ληγμένο, γιατί αναγκαζόσουν να πας σε κάτι πρακτορεία του ΟΠΑΠ!

Αυτό ίσχυε και ισχύει για την ΕΥΔΑΠ. Το μόνο που μπορεί να επιρρεαστει είναι η έκπτωση συνέπειας (αν και δεν ξέρω αν δίνουν ένα χρονικό περιθώριο από τη λήξη του λογαριασμού) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε   αυτα....

Και  τωρα  μπορεις   σε   πρακτορειο   οπαπ   και  μαλιστα   ηλεκτρονικα   αλλα   πληρωνεις   προμηθεια   νομιζω.....

Με   την   ηλεκτρονικη   μεσω  μπανκιν   πληρωσες   εξοδα   πληρωμης?

10-20-30   λεπτα?

Ρωταω   γιατι  με   την   πιστωτικη   πληρωνω  ηλεκτρονικα   δεη, ευδαπ   και   τηλεφωνιες  χωρις   την  παραμικρη   χρεωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στο ρεύμα ίσως δούμε ανακατατάξεις γιατί πλέον η ΔΕΗ δεν πουλάει στους ιδιώτες πιο φθηνά από όσο παράγει το ρεύμα!

8 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Πανε   αυτα....

Και  τωρα  μπορεις   σε   πρακτορειο   οπαπ   και  μαλιστα   ηλεκτρονικα   αλλα   πληρωνεις   προμηθεια   νομιζω.....

Με   την   ηλεκτρονικη   μεσω  μπανκιν   πληρωσες   εξοδα   πληρωμης?

10-20-30   λεπτα?

Ρωταω   γιατι  με   την   πιστωτικη   πληρωνω  ηλεκτρονικα   δεη, ευδαπ   και   τηλεφωνιες  χωρις   την  παραμικρη   χρεωση.

Ναι 50 λεπτά προμήθεια έχει η eurobank.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Στο site της ΔΕΗ πληρώνεις οπότε και όσο πόσο θες,δεν χρειάζεται εγγραφή και δεν έχει εξοδα

Εχεις url;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Εχω την εντύπωση βέβαια ότι πολύ πιο παλιά δεν τον δέχονταν τον ληγμένο, γιατί αναγκαζόσουν να πας σε κάτι πρακτορεία του ΟΠΑΠ!

Το ανάποδο από αυτό που θυμάσαι ίσχυε, αν ήταν ληγμένος δεν μπορούσες να τον πληρώσεις ούτε σε τράπεζα (στο γκισέ δλδ) ούτε σε πρακτορεία, μόνο σε υποκατάστημα ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Το ανάποδο από αυτό που θυμάσαι ίσχυε, αν ήταν ληγμένος δεν μπορούσες να τον πληρώσεις ούτε σε τράπεζα (στο γκισέ δλδ) ούτε σε πρακτορεία, μόνο σε υποκατάστημα ΔΕΗ.

Ούτε το απόγευμα της μέρας που έληγε δεν τον δέχονταν!

Πάντως τώρα στο ebanking δεν ζητάει ημερομηνία λήξης, οπότε μάλλον δεν υπάρχει θέμα αν καθυστερήσει μία μέρα, ίσως και περισσότερες.

Θυμάμαι πριν χρόνια δεν είχε έρθει ο λογαριασμός και πήρα τηλέφωνο στη ΔΕΗ να ρωτήσω γιατί φοβόμουν μην έχει λήξει.

Τελικά μου είπε ότι είχε λήξει, αλλά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Μπορούσαμε είτε να τον πληρώσουμε όταν έρθει ή να περιμένουμε τον επόμενο που θα έχει και το ποσό του ληγμένου!!!

Και ξέρω πολλούς που δεν πληρώνουν ποτέ τον έναντι λογαριασμό.
Περιμένουν τον εκκαθαριστικό!

Επεξ/σία από SB_1957
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς κανονικά να το πληρώσεις. Επίσης μπορείς να βάλεις και μικρότερο ποσό απο αυτό που γράφει ο λογαριασμός σου αλλά θα πληρώνεις προμήθεια κάθε φορά που θα κάνεις πληρωμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πληρωμή χωρίς προμήθεια, να πληρώνετε μέσα από το site της ΔΕΗ με κάρτα. Δέχεται και χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες. Το ίδιο ισχύει και για την ΕΥΔΑΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εθνική δε χρεώνει, τουλάχιστον από τον όψεως που πληρώνω. Η Πειραιώς 60 λεπτά νομίζω, κάνει συνέχεια αυξήσεις (ebanking).

Μια φορά είχα ξεχαστεί και τον είχα πληρώσει αργά το βράδυ, δεν έγινε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...