Προς το περιεχόμενο

φθηνο ελαφρυ κρανος λογω αυχενικου


kyriakh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα σας, το κράνος μου είναι 1,150gr και πονάει πολύ ο αυχένας μου όταν το φοράω.
Δεν έχω και χρήματα περίσια αυτο τον καιρο, άρα αν ξέρετε ένα πολύυ φθηνό πολύυ ελαφρύ κράνος υπόψη σας πείτε μου να το αγοράσω
ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kyriakh είπε

καλημέρα σας, το κράνος μου είναι 1,150gr και πονάει πολύ ο αυχένας μου όταν το φοράω.
Δεν έχω και χρήματα περίσια αυτο τον καιρο, άρα αν ξέρετε ένα πολύυ φθηνό πολύυ ελαφρύ κράνος υπόψη σας πείτε μου να το αγοράσω
ευχαριστω

για κοιτα για ls2 https://www.skroutz.gr/c/573/krani-mhxanhs/m/9199/LS2.html?o=kranh+ls2&order_by=pricevat&order_dir=asc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kyriakh είπε

Α συνονόματε δεν είχα βρει κράνος 900 γραμμαρίων σε ευχαριστώ πολύ λες να υπάρχει πιο ελαφρύ;

πιο ελαφρυ σε κινεζικο κλειστο full face  <κανα 20ρικο κανει … θα το βρεις σε  κινεζικο πολυκατάστημα …..> φυσικα από ασφαλεια μηδεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει η ασφάλεια καθόλου γιατί υποφέρω χθες δεν πήγα στη δουλειά λόγω αυχενικού

Αλλά δεν βγαίνει έτσι να μην πηγαίνω στη δουλειά

Κινέζικο πολυκατάστημα τώρα που θα βρω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από αθηνα εχει παρει γνωστος μου κινεζικο κρανος κλειστου τυπου και είναι πουπουλο… το μεσημερι αν μαθω διευθινση θα στη γραψω εδω

15 λεπτά πριν, kyriakh είπε

Δεν με νοιάζει η ασφάλεια καθόλου γιατί υποφέρω χθες δεν πήγα στη δουλειά λόγω αυχενικού

Αλλά δεν βγαίνει έτσι να μην πηγαίνω στη δουλειά

Κινέζικο πολυκατάστημα τώρα που θα βρω;;

H μαρκα του full face   κινεζικου είναι LVS   το κινεζικο και σε ''xxl" μέγεθος εχει βαρος σε ζυγαρια 1081 γραμαρια αν μαθω διευθινση θα σου πω εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, kyriakh είπε

τέλεια με σώζεις

σευχαριστώ!!!!

είναι διπλα από το factory outlet  στην πειραιως το κινεζικο μαγαζι που το ειχε παρει  <είναι το πρωην κτηριο carrefour> οφειλο να το πω! με το κινεζικο κρανος δεν εχεις ασφαλεια καθολου!! ο άλλος εδώ σε σχολιο με κρανος κανονικο!! σωστο!! εσκασε στην ασφαλτο με 50-60 χιλιόμετρα και ραγισε το κρανος σε σχολιο του εδώ.... https://www.skroutz.gr/s/15875399/MT-Stinger-Warhead-Matt-Black-Stalker-Orange.html#reviews

Επεξ/σία από kiriakos500
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο θα ηταν αν η δουλεια σου δεν απαιτει οπωσδηποτε μηχανακι (πχ ντελιβερι) να μην οδηγησεις καθολου μηχανακι για καποιο διαστημα

το ελαφρυτερο κρανος ελαχιστα θα προσφερει.Αυτο που επιδεινωνει ειναι κυριως η σταση του σωματος κατα το οδηγημα της μηχανης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα κράνη είναι για να γλυτώνεις το πρόστιμο της Τροχαίας,αν σε ενδιαφέρει το κεφάλι σου ως κάτι πολύτιμο  ψάξε κάτι άλλο.

 

Αυτό το πέταλο που φοράνε στα αεροπλάνα οι ταξιδιώτες στο λαιμό μήπως σε ανακουφίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 100-200 γραμ λιγοτερο, δν θα κανουν τιποτα σπουδαιο. Το κρανος των 1150 γρ. ειναι ηδη ελαφρυ. Θεωρω οτι ενα ορθοπεδικο κολαρο, θα βοηθουσε ωστε το, οποιο, βαρος του κρανους να μεταφερεται στους δελτοειδεις κ οχι στο λαιμο (κ ετσι να μη πιεζει τον αυχενα). Γυρω στα 15 ευρω εχει, δοκιμασε το κ ισως κανει δουλιτσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα πήγαινε σε έναν γιατρό να δεις τον αυχένα σου κ να σου δώσει οδηγίες σχετικά με τη χρήση ή μη χρήση κράνους.

Είναι θέμα υγείας κ καλύτερα να μην επιβαρύνεις τον αυχένα σου χωρίς να ξέρεις την αιτία,γιατί το χειρουργείο δεν είναι μακριά.

Ο γιατρός θα σου προτείνει την σωστή αντιμετώπιση κ ίσως αυτή να μην σου επιτρέπει να συνεχίσεις να καβαλας μηχανάκι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...