Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Air 2 True Wireless Earphones, 62,95€ @ Banggood


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ολοκαίνουργια True Wireless ακουστικά της Xiaomi σε Pre- order και φοβερή τιμή. Τα παρακολουθώ ημέρες και η πιο καλή τιμή ως χθες ήταν 91€ + μεταφορικά στο Gearbest. Τώρα το Banggood τα έχει 62,95€ σε προπαραγγελία, με το κουπόνι BGXMAIR222:

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Air-2-Earphone-TWS-Wireless-bluetooth-5_0-Earbuds-LHDC-Stereo-ENC-Noise-Cancelling-Headphone-with-Charging-Box-p-1571372.html

Επειδή η xiaomi έχει ένα κάρο μοντέλα, αυτά είναι η νέα έκδοση των "καλών" ασύρματων ακουστικών της. Στα highlights είναι η υποστήριξη του codec για Wireless Audio transmission μέχρι 900 kb/s. Επίσης, το διπλό μικρόφωνο για καθαρότερες κλήσεις, τομέας που τα Xiaomi ακουστικά έχουν πρόβλημα.

Χρόνος φόρτισης: 1 ώρα

Playback Time: 4 ώρες

Αυτονομία με φορτίσεις από τη θήκη: 14 ώρες.

Υπόψιν πως ότι φωνητικές οδηγίες υπάρχουν παίζει να είναι στα κινέζικα. Υποστηρίζουν και τον Assistant της xiaomi, ο οποίος είναι επίσης άχρηστος εκτός Κίνας.

Επεξ/σία από imvrios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα air 1 και έχουν πολλά προβλήματα ,αποσύνδεση ,μερικές φορές  λειτουργεί μόνο το ένα ,πέφτει ξαφνικά η μπαταρία και κλείνουν

Το noise cancelling δε είναι ανύπαρκτο,ενώ όλες οι φωνητικές οδηγίες είναι στα κινέζικα

Ο ήχος είναι πολύ καλός αλλά τι να το κάνεις με τόσα θέματα

Όσο για προπαραγγελια από banggood είναι σαν να παίζεις λαχείο ,αν θα έρθουν και ποτε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, stavag είπε

Έχω τα air 1 και έχουν πολλά προβλήματα ,αποσύνδεση ,μερικές φορές λειτουργεί μόνο το ένα ,πέφτει ξαφνικά η μπαταρία και κλείνουν

Το noise cancelling δε είναι ανύπαρκτο,ενώ όλες οι φωνητικές οδηγίες είναι στα κινέζικα

Ο ήχος είναι πολύ καλός αλλά τι να το κάνεις με τόσα θέματα

Όσο για προπαραγγελια από banggood είναι σαν να παίζεις λαχείο ,αν θα έρθουν και ποτε

Το σχόλιο με το Banggood δεν είναι σωστό σίγουρα. Μάλιστα το τελευταίο διάστημα και το Banggood και το Gearbest έχουν βελτιώσει χρόνους αποστολής στο 15ήμερο και λιγότερο.

Τα έχεις δοκιμάσει με παραπάνω από ένα κινητά; Και με π.χ. notebook; Αν ναι, γίνεται παντού το ίδιο;

Από αυτά που έγραψες εμένα με ανησυχεί κυρίως το θέμα της μπαταρίας. Τα καινούργια υποτίθεται ότι έχουν στη θήκη ένδειξη πόση μπαταρία απομένει. Τα αγόρασα και θα τα συγκρίνω με δύσκολο αντίπαλο, τα πρώτα TW της Sony, οπότε και θα γράψω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, xristoslet είπε

Θα επιλέξεις priority direct και δεν θα περάσει τελωνείο. 

Εισαι σιγουρος?Γνωριζω για κατι τριγωνικα delivery που κανουν αλλα νομιζω οτι λεγοταν αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tornado12 είπε

Εισαι σιγουρος?Γνωριζω για κατι τριγωνικα delivery που κανουν αλλα νομιζω οτι λεγοταν αλλιως

Γίνεται ο εκτελωνισμός στην Ολλανδία από οτι κατάλαβα και δεν περνάει τελωνείο στην Ελλάδα. Έχω παραγγείλει πάρα πολλές φορές με priority direct και δεν έχει περάσει ποτέ... Επίσης και πάρα πολύ άλλοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imvrios είπε

Το σχόλιο με το Banggood δεν είναι σωστό σίγουρα. Μάλιστα το τελευταίο διάστημα και το Banggood και το Gearbest έχουν βελτιώσει χρόνους αποστολής στο 15ήμερο και λιγότερο.

Τα έχεις δοκιμάσει με παραπάνω από ένα κινητά; Και με π.χ. notebook; Αν ναι, γίνεται παντού το ίδιο;

Από αυτά που έγραψες εμένα με ανησυχεί κυρίως το θέμα της μπαταρίας. Τα καινούργια υποτίθεται ότι έχουν στη θήκη ένδειξη πόση μπαταρία απομένει. Τα αγόρασα και θα τα συγκρίνω με δύσκολο αντίπαλο, τα πρώτα TW της Sony, οπότε και θα γράψω εντυπώσεις.

Έχω 2 παραγγελίες με pdm από banggood που αγνοούνται εδώ και 2 μήνες σχεδόν

Όσο για προπαραγγελιες , είχα κάνει το amazfit gtr και με πήγαιναν στο σήμερα αύριο μέχρι που μου ζήτησαν να την ακυρωσω 

Διάβασε και σε άλλα site να δεις τη γράφουν για χαμένα δέματα από banggood

Μην παίρνεις δεδομένο ότι σου έρχονται αργά η γρήγορα θα σου κάνουν την στραβη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επίσημα διάβασα εδώ ( https://www.google.gr/amp/s/www.gizmochina.com/2019/09/24/xiaomi-air-2-tws-bluetooth-earphones-goes-official-for-399-yuan-58/%3famp ) ότι κυκλοφορούν 27 Σεπτεμβρίου και ότι θα στοιχίζουν 58$. Και δεν βρήκα και πουθενά αν η θήκη υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση. Προτιμώ να κυκλοφορήσουν και να διαβάσω εντυπώσεις πριν τα πάρω γιατί αν έχουν θέματα όπως τα προηγούμενα όπως μας λέει και ο συμφορουμήτης τότε πραγματικά δεν αξίζουν τα λεφτά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω τα φτηνά από την προηγούμενη προσφορά και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος για τα 10-15€ που έκαναν θα με ενδιέφερε να πάω στο επόμενο level.
Το παράπονο που έχω από τα φτηνά είναι ότι ενώ έχουν καλό ήχο για λεφτά τους, σε χρήση ως headset για συνομιλία δεν έχουν καλή απόδοση και μου κάνουν παράπονο ότι δε με ακούνε καλά, οπότε και δεν τα χρησιμοποιώ για κλήσεις, παρά μόνο για να ακούω μουσική σε γυμναστήριο κλπ. Αν βελτιώνεται αυτό σε καλύτερες εκδόσεις, μαζί φυσικά με την αυτονομία κλπ θα αξίζει, αν και βέβαια μιλάμε για τα ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΑ χρήματα;
They better worth it! 

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα έχω τρεις ημέρες τώρα και θα γράψω την εμπειρία μου για όσους ενδιαφέρονται. Ως τελικό συμπέρασμα προτείνω να μην τα αγοράσει κάποιος λόγω ορισμένων ελλείψεων και ιδιαίτερα μίας που θα εξηγήσω:

1. Καταρχήν για κλήσεις έκανα μόνο εντός του σπιτιού μου, η ποιότητα καλή και η συνεννόηση ήταν άνετη αλλά το περιβάλλον ήταν ελεγχόμενο από πλευράς εξωτερικών θορύβων..

2. Εξαιρετικός ήχος, καλύτερος από τα Sony. Πλούσια μπάσα, ψηλά χαμηλά, καμία παραμόρφωση. Κανένα delay με pairing με κινητό που έχει Bluetooth 5.

3. Απόλυτα σταθερό connection, όχι αποσυνδέσεις.

4. Ικανοποιητικό "noise cancelling". Σε εισαγωγικά γιατί αν και τα διάφορα sites αναφέρουν ότι έχει, αυτό που έχει για την ακρίβεια είναι "environmental noise reduction" που μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Δοκιμάστηκε σε μετρό, το αποτέλεσμα ικανοποιητικό αλλά χειρότερο από αυτό των Sony. Η Sony βέβαια είναι κορυφή στο noise cancelling.

5. Έχουν αισθητήρες και όταν βγάζεις τα ακουστικά ή έστω ένα από αυτά, η αναπαραγωγή μουσικής μπαίνει αυτόματα σε pause.

Πάμε στα αρνητικά:

1. Ο λόγος για να μη τα αγοράσει κάποιος μουσικόφιλος, deal breaker χωρίς να χρειαστεί κάτι άλλο: δε μπορείς από τα ακουστικά με το touch control να ελέγξεις τα τραγούδια, δηλαδή να επιλέξεις αναπαραγωγή του ίδιου, του προηγούμενου ή να κάνεις skip στο επόμενο. Είναι μεγάλη έλλειψη, μη κάνετε το λάθος να αγοράσετε ακουστικά που δε το υποστηρίζουν.

2. Δεν είναι άνετα στα αυτιά. Είναι αρκετά μεγάλα ώστε να πιέζουν τις πλευρές τις εισόδους του ακουστικού καναλιού στις οποίες εφαρμόζουν. Δημιουργεί αισθητή δυσφορία και πόνο. Εδώ τα Sony υπερέχουν ξεκάθαρα. Είναι πολύ άνετα να τα φοράς. Όπως είπα είναι πολύ μεγάλα και δεν έχουν ούτε η συσκευασία περιέχει pads που θα τα έκαναν πιο άνετο να τα φοράς. Είναι κατευθείαν το πλαστικό.

3. Δεν έχουν κάποιο app για να τα ελέγχεις, να ενεργοποιείς / απενεργοποιείς το "noise cancellation", firmware upgrades κλπ. Ο έλεγχος είναι μόνο μέσω touch.

Συμπέρασμα: παρά τον εξαιρετό ήχο, το 1ο αρνητικό είναι σκότωμα, εξίσου και το δεύτερο αν δεν έχεις αρκετά αρκετά μεγάλα αυτιά για να εφαρμόζουν χωρίς πίεση.

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...