Προς το περιεχόμενο

Μηχανή Espresso '' Illy Iperespresso Y3.2 '' (μαζί με 147 κάψουλες) Τιμή : 77,63€ / ΜΑΣΟΥΤΗΣ


maxdore217

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες (πρώτη μέρα της προσφοράς, πρωί) πήγα σε δύο μασούτηδες, "δεν είχαν κάψουλες¨" ("θα" φέρουν). Ο τρίτος είχε ληγμένες!!! Εύχομαι καλύτερη επιτυχία σε όσους δοκιμάσουν, αλλά εμένα μου βρώμισε ψευτοπροσφορά "κράχτης" για να φέρουν κόσμο στα μαγαζάκια τους.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kakofonixx είπε

συμβατή κάψουλα από άλλη εταιρία δεν υπάρχει, αλλά υπάρχουν επαναγεμιζόμενες κάψουλες (https://www.aliexpress.com/item/33051517778.html), έχω παραγγείλει δύο και τις περιμένω

πάντως, έχοντας δοκιμάσει καφέ από σχεδόν όλες τις καψουλομηχανές, θεωρώ ότι βγάζει τον καλύτερο καφέ με κάψουλα

κανουν και για αυτη ξερεις?

https://www.multirama.gr/prod/mikrosyskeyes/kafetieres/kafetiera-francis-francis-y11-set-red-plus-126-kapsoyles-illy/prod5060583pp/

 

 

παντως εβγαζε καφεδαρα... απλα ειναι κουμουτσα 

Τι σκατα ειχαν μεσα οι καψουλες δεν ξερω βεβαια.

Οτι αλλο εχω δοκιμασει απο εδω και απο εκει ειναι για τα σκουπιδια χωρις να εχω κατσει να ρωτησω τι μαρκα ηταν...

Αναρωτιεμαι πως τα πινουν..

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, taris είπε

Χτες (πρώτη μέρα της προσφοράς, πρωί) πήγα σε δύο μασούτηδες, "δεν είχαν κάψουλες¨" ("θα" φέρουν). Ο τρίτος είχε ληγμένες!!! Εύχομαι καλύτερη επιτυχία σε όσους δοκιμάσουν, αλλά εμένα μου βρώμισε ψευτοπροσφορά "κράχτης" για να φέρουν κόσμο στα μαγαζάκια τους.

Λίγη υπομονή και θα τη βρεις εδώ στις αγγελίες σε 'τιμή ευκαιρίας'😵

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τον ήπια! πανω που χαρηκα.

 

Edit: μαλλον αυτη κανει για εμενα.. (ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ ΠΡΟΣΟΧΗ)

https://www.aliexpress.com/item/33030928437.html

 

Τωρα μενει να βρουμε κανα συγκριτικο αυτων με τις κανονικες και απο ποσο ξεκιναει το κοστος ανα καψουλα για να πλησιασουμε οσο ειναι δυνατον τον κανονικο..

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, k_dinos είπε

Νόμιζα ότι ήταν 15, λάθος μου.

Σαν τιμή είναι σίγουρα καλή, σαν μηχανή πρέπει να δοκιμάσω για να έχω άποψη.

Ένα μη αντικειμενικό βίντεο υπέρ της nespresso

Είχα και νεσπρεσσο και της illy.

Illy μακράν καλύτερος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω δοκιμάσει αρκετές κάψουλες σε dolce gusto,nespresso,illy και άποψή μου είναι πως της illy έχουν το καλύτερο αποτέλεσμα. Είναι ακριβές, πλέον όμως όχι τόσο όσο παλαιότερα (τις βρίσκεις γύρω στα 0,5ε τη μια). Κάποιοι βρίσκουν αρνητικό στοιχείο επίσης τη μικρή ποσότητα καφέ που βγάζει μια κάψουλα (είναι στανταρ,δεν την ρυθμίζεις εσύ).

Επεξ/σία από anestis3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα (οριακά) 7 συσκευασίες των 21 καψουλων. 5 Guatemala, 1 Colombia και 1 decafein

Ημερομηνίες λήξης 9/2020

Μένει να την δοκιμάσω και να βρούμε αξιόπιστο adaptορα κάψουλας όταν τελειώσουν.

 

Επεξ/σία από Dimg19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, anestis3 είπε

εχω δοκιμάσει αρκετές κάψουλες σε dolce gusto,nespresso,illy και άποψή μου είναι πως της illy έχουν το καλύτερο αποτέλεσμα. Είναι ακριβές, πλέον όμως όχι τόσο όσο παλαιότερα (τις βρίσκεις γύρω στα 0,5ε τη μια). Κάποιοι βρίσκουν αρνητικό στοιχείο επίσης τη μικρή ποσότητα καφέ που βγάζει μια κάψουλα (είναι στανταρ,δεν την ρυθμίζεις εσύ).

μπορείς να ρυθμίσεις την ποσότητα του καφέ, κρατάς πατημένο το κουμπί για όσα sec θες και το αποθηκεύει

πάντως κάψουλες παίρνω από ελληνικό διαδικτυακό κατάστημα και αν πάρεις ποσότητα βγαίνει περίπου 0,46 η κάψουλα, χαμηλότερη τιμή από Ελλάδα δεν παίζει (να μη σου πω και απ'έξω...)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, drdedus είπε

πατέντα κάψουλα η κάψουλα φτηνότερη απο άλλη εταιρία δεν εχει βγει ακόμα?

Υπαρχουν πατέντες αλλά μακρυά!

Καλύτερα ψάξε για μια εσπρεσσομηχανη με καλές κριτικές υπάρχουν σε αυτές τις τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την x7.1. Ο πιο ωραίος καφές από όλους αλλά βγάζει μικρή ποσότητα. Προσωπικά χρησιμοποιώ 2 κάψουλες κάθε φορά.

Επεξ/σία από parlapipas25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gio99 είπε

τελικά γνωρίζει κάποιος αν στην προσφορά ισχύουν και οι συσκευασίες με 16 κάψουλες Επίσης το δώρο στο δίνουν στο ταμείο;  ευχαριστω

Από το φυλλάδιο καταλαβαίνω ότι η προσφορά ισχύει μόνο για τις μεγάλες συσκευασίες με τις 21 κάψουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kakofonixx είπε

μπορείς να ρυθμίσεις την ποσότητα του καφέ, κρατάς πατημένο το κουμπί για όσα sec θες και το αποθηκεύει

πάντως κάψουλες παίρνω από ελληνικό διαδικτυακό κατάστημα και αν πάρεις ποσότητα βγαίνει περίπου 0,46 η κάψουλα, χαμηλότερη τιμή από Ελλάδα δεν παίζει (να μη σου πω και απ'έξω...)

Στην  FRANCIS FRANCIS Y1.1 που έχω, δεν κατάφερα ποτέ να ρυθμίσω τον χρόνο εκχύλισης. Θα την κατεβάσω από το ντουλάπι να δοκιμάσω.

Και για μένα προσωπικά, ο καφές από κάψουλα της illy είναι σαφώς ανώτερος από nespresso (για νεροζούμια τύπου tassimo και dolce gusto ούτε λόγος). Πολύ καλή κρέμα. Το μόνο μείον είναι η retail τιμή, η οποία στα €0,53-0,59/τμχ είναι αρκετά ακριβή. Στον freddo espresso χρησιμοποιούσα 3 για να βγει μια νορμάλ ποσότητα. Αλλά υπάρχουν και εναλλακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...