Προς το περιεχόμενο

Χαμηλή επίδοση 970 evo


george1703

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,  είμαι κάτοχος nvme 970 evo 250gb και τελευταία έχω παρατηρήσει να μην είναι τόσο θεαματικές οι ταχύτητες.  Πριν λίγο καιρό που άρχισε να το κάνει,  επειδή υπήρχε ένα θέμα και με τα Windows Update του έκανα clean install όμως παρατηρώ ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.  Στο σύστημα έχω τα Windows Ston 970,  τα προγράμματα σε έναν ssd ocz, τα δευτερεύον προγράμματα σε έναν wd 7200 και έναν άλλον hdd για data. Εδώ έχω και τα αποτελέσματα από το bench tou Samsung magician όπου τα random iops νομίζω ότι είναι χαμηλά.... Τι μπορώ να κάνω τώρα ώστε να λυθεί το πρόβλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, george1703 είπε

Καλησπέρα σας,  είμαι κάτοχος nvme 970 evo 250gb και τελευταία έχω παρατηρήσει να μην είναι τόσο θεαματικές οι ταχύτητες.  Πριν λίγο καιρό που άρχισε να το κάνει,  επειδή υπήρχε ένα θέμα και με τα Windows Update του έκανα clean install όμως παρατηρώ ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.  Στο σύστημα έχω τα Windows Ston 970,  τα προγράμματα σε έναν ssd ocz, τα δευτερεύον προγράμματα σε έναν wd 7200 και έναν άλλον hdd για data. Εδώ έχω και τα αποτελέσματα από το bench tou Samsung magician όπου τα random iops νομίζω ότι είναι χαμηλά.... Τι μπορώ να κάνω τώρα ώστε να λυθεί το πρόβλημα; 

Ποιο είναι το υπόλοιπο rig? Η μητρική κυρίως...Επίσης, πόσο γεμάτο έχεις τον SSD? Τον έχεις σε AHCI mode? Είναι ορισμένα για uefi boot τα Windows?

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2019 στις 3:49 ΜΜ, george1703 είπε

Καλησπέρα σας,  είμαι κάτοχος nvme 970 evo 250gb και τελευταία έχω παρατηρήσει να μην είναι τόσο θεαματικές οι ταχύτητες.  Πριν λίγο καιρό που άρχισε να το κάνει,  επειδή υπήρχε ένα θέμα και με τα Windows Update του έκανα clean install όμως παρατηρώ ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.  Στο σύστημα έχω τα Windows Ston 970,  τα προγράμματα σε έναν ssd ocz, τα δευτερεύον προγράμματα σε έναν wd 7200 και έναν άλλον hdd για data. Εδώ έχω και τα αποτελέσματα από το bench tou Samsung magician όπου τα random iops νομίζω ότι είναι χαμηλά.... Τι μπορώ να κάνω τώρα ώστε να λυθεί το πρόβλημα; 

my ip birthday wishes tneb

Επίσης, πόσο γεμάτο έχεις τον SSD? Τον έχεις σε AHCI mode? Είναι ορισμένα για uefi boot τα Windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...