Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Αυτή είναι η επίσημη ονομασία της επερχόμενης παιχνιδοκονσόλας της Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά δεν ήταν κ καμία έκπληξη. Περισσότερο για να κρατήσουν τον κόσμο σε hype. Όσο για την επόμενη γενιά ας περιμένουμε και βλέπουμε. Σίγουρα η Microsoft έχει καλούς άσσους (και το λέω ως πρώην κάτοχος XBOX) όπως το Game Pass που είναι εξαιρετικό, το Xcloud και (κρίνοντας από το Xbox one X) πολύ καλή και αθόρυβη ποιότητα κατασκευής, σε σχέση με τη Sony που έχει κορυφαία exclusives (ο λόγος που πήγα σε PS4), και έχει περαστεί στους gamers σαν η must go κονσόλα.

Σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον η μάχη των ανακοινώσεων από τα δυο στρατόπεδα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Γενικά, περισσότερο μπαρουφολογία του τύπου "revamped UI" made in Cerny έχουμε δεί μέχρι στιγμης, παρά αληθινές πληροφορίες. Με το Xbox να έρχεται με άγριες διαθέσεις, τα exclusives δεν θα σώσουν από μόνα τους τη Sony αν μείνει πίσω αυτή τη φορά.
 

Επειδη ειμαι κομματακι ανενημερωτος, ποιες ειναι ακριβως οι αγριες διαθεσεις του Xbox;

7 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Να ηταν μονο αυτά.Μαλλον εχεις μεινει πισω..

Το καλυτερο ειναι οτι απο αυτα που εγραψε τα 3/4 ηταν Game of the Year! χαχα

9 ώρες πριν, Chocobo είπε

Το μονο που ελπιζω ειναι να βγαλουν ποιοτικο controller.Εχω χασει τη μπαλα με το ποσα controller εχουν χαλασει.

Ακομα δεν εχω καταλαβει που χρησημευει αυτο το γιγαντιο touch κουμπι.Μονο στο mgsV εχω δει ψιλοχρηση.

Τα options capture ειναι μικρα σε βαθμο που μερικες φορες πρεπει να κοιταξεις για να τα δεις η να ψιλαφησεις την επιφανεια.

Προσωπικα εχω αγορασει ενα micro microphone για να εχω φωνητικες εντολες χωρις καλωδιο/ακουστικο οποτε θα ηταν ευχαριστο να δουμε ενσωματομενο μικροφωνο αυτη τη φορα.

Πραγματικα με εχει απογοητευσει απιστευτα η ποιοτητα πανω απο ολα.Εχω controllers psx - ps2 που δουλευουν πληρως ακομα και εχω και controller κατι μηνων που απλα χαλασαν.

Αυτο ισχυει ναι, η ποιοτητα των χειριστηριων του PSX/PS2 ηταν αξεπεραστη, απο το PS3 και μετα δεν το πανε καθολου καλα, χαλια triggers, τα αναλογικα μετα απο μια οχι και τοσο μεγαλη περιοδο χρησης αρχιζουν και χανουν σημεια, dead spots κτλ. Δλδ ακομα και σε μενα που ειμαι τρομερα προσεκτικος με τα πραγματα μου χαλασαν. Πραγματικα δεν θελω καν να σκεφτω ποσα χειριστηρια εχουν αλλαξει κατι τυποι που εκνευριζονται και τα χτυπανε πανω στο τραπεζι- τα πετανε κατω κτλ. Στο PS3 θυμαμαι ηταν τοσο κακο, που απο την πρωτη στιγμη που το επιασα στα χερια μου μολις το επιανα με λιγο παραπανω δυναμη το χειριστηριο ετριζε , οταν το εβαζα στο φως εβλεπα μεσα γτ ηταν πολυ λεπτο το περιβλημα πλαστικου που ειχε και τετοια(αυθεντικο εννοειται), μετα καπως τα βελτιωσαν αλλα ηταν κοροιδια. Επειδη εχω μαθει με SONY απο 10 χρονων δεν μπορω με τιποτα να συνηθισω στο χερι μου ουτε στο ματι μου αλλα χειριστηρια ενω διαβαζω πολυ καλα πραγματα για τον ανταγωνισμο. Σε διαφορους τιτλους στον υπολογιστη που βαζω χειριστηριο φαντασου και ενω παιζω με το PS4 τα button prompts βγαζουν τα κουμπια του XBOX γτ δεν εχουν υποστηριξη για τα κουμπια του PS4 , Y, B και λοιπα αρκετες φορες παταω λαθος κουμπια, καλα στα fighting που βγαζουν τα combos με τα κουμπια του XBOX τα ξεχναμε! Το πρωτο πραγμα που κανω αν δεν εχει υποστηριξη ειναι να δω αν υπαρχει mod που αλλαζει τα κουμπια σε PS!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, takismakeleio said:

Τουλάχιστον αυτοί ονομάζουν την κονσόλα τους playstation 1, 2, 3, 4, 5 κι όχι σαν τους γελοίους της microsoft που πάνε τις ονομασίες του προϊόντος τους από το 0 στο 360 και μετά πίσω στο... 1.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει,γενικά απο την αριθμολογία π είχε η Sony,δεν περίμενε κανείς κ άλλη ονομασία απο το 5.......Τώρα αυτο μ τον αναδρασμό στα χειριστήρια,δεν ξέρω τι εννοεί,γιατί μπιορεί κ να έχει γίνει λάθος στην μετάφραση-ερμηνεία-απόδοση......Μάλλον θα έχει διάφορα rgb κ ανάδραση σε όλο το χειριστήριο.....Εντάξει,δεν είναι κακό πάντως.Θ δείξει.Πάντως αυτο π λέτε μ την MS κ τις υπηρεσίες π έχει,το κάνει πολύ απλά,για να παίρνει λεφτά απο παντού.Φαντάσου δλδ τώρα,ν μπορείς ν παίξεις Forza,Gears,Halo κλπ στο PS,οπότε δεν σ αναγκάζει να πάρεις κ το Xbox,το λέω,γιατί εξωτερικό π πηγαινοέρχομαι συχνά,είναι συνηθισμένο να έχουν 2,3 κονσόλες κάτω απο την Tv.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε λαγονικά, βρε τσακάλια.
Που το σκεφτήκατε το 5 βρε αλήτες της κολάσεως; 

 

Έχω μείνει άναυδος. Ποιος να το σκεφτόταν ότι ο διάδοχος του playstation 4 θα βαπτιζόταν playstation 5.

Ούτε τα xbox τέτοια προβλεψιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

16 ώρες πριν, takismakeleio είπε

Τουλάχιστον αυτοί ονομάζουν την κονσόλα τους playstation 1, 2, 3, 4, 5 κι όχι σαν τους γελοίους της microsoft που πάνε τις ονομασίες του προϊόντος τους από το 0 στο 360 και μετά πίσω στο... 1.

Όποιος γνωρίζει λίγο απο μάρκετινγκ, ξέρει οτι δεν γίνεται σε ανταγωνιστικά προϊόντα ανάμεσα σε εταιρίες να υπάρχει αρίθμηση σε ένα απο τα δύο προϊόντα κατώτερη απο τον ανταγωνισμό.

 

Το 2000 οταν και βγήκε το Xbox, η Sony βρισκόταν ήδη στη γενιά του PlayStation 2. Δεν ήταν επιτρεπτό στην επόμενη γενιά, η Microsoft να έβγαζε το "Xbox 2" απέναντι απο το "PlayStation 3", ούτε απέναντι απο το "PlayStation 4" το "Xbox 3". Οι ανυποψίαστοι και αμύητοι γονείς στο gaming θα έπαιρναν το PS3 γιατι θα ακουγόταν πιο καινούργιο απο το Xbox 2.

 

Αυτά περι γελοιότητας.

Επεξ/σία από DarthGRE
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατακια στην Sony με τα ονόματα ... μάθετε μπαλίτσα απο τον δάσκαλο N: 

Nintendo 3DS, Nintendo 3DS XL, Nintendo 2DS, New Nintendo 3DS, New Nintendo 3DS XL, New Nintendo 2DS XL και στην Ιαπωνία LL για τον χαβαλέ :D
Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite (που δεν είναι καν switchable!) :D 

Που πας με ένα όνομα μιας κονσόλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Βαλε ένα λατινικό ρε Sony , άκου εκεί Sony PlayStation 5.

Ένα Sony PlayStation V θα μετρούσε άσχημα , Μπίτι είναι ο τύπος που έχετε στο marketing ! 

χαχαχα

MontzOlee από Πελοπόννησο έχεις καταγωγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Wow μιλάμε για έχουν ξεφύγει στα ονόματα απο πρωτοτυπία,πως λέμε Rocky 5 Rambo 5 ένα πράμα ! 😏

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DarthGRE είπε

Όποιος γνωρίζει λίγο απο μάρκετινγκ, ξέρει οτι δεν γίνεται σε ανταγωνιστικά προϊόντα ανάμεσα σε εταιρίες να υπάρχει αρίθμηση σε ένα απο τα δύο προϊόντα κατώτερη απο τον ανταγωνισμό.

Το 2000 οταν και βγήκε το Xbox, η Sony βρισκόταν ήδη στη γενιά του PlayStation 2. Δεν ήταν επιτρεπτό στην επόμενη γενιά, η Microsoft να έβγαζε το "Xbox 2" απέναντι απο το "PlayStation 3", ούτε απέναντι απο το "PlayStation 4" το "Xbox 3". Οι ανυποψίαστοι και αμύητοι γονείς στο gaming θα έπαιρναν το PS3 γιατι θα ακουγόταν πιο καινούργιο απο το Xbox 2.

Αυτά περι γελοιότητας.

Sarcasm detection failed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...