Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Αυτή είναι η επίσημη ονομασία της επερχόμενης παιχνιδοκονσόλας της Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/10/2019 στις 6:59 ΜΜ, xrist0s4 είπε

Θα κάνω μια πρόβλεψη και πείτε με τρελό. Σε μερικά χρόνια που θα βγει το επόμενο PlayStation θα το ονομασουν PlayStation 6.

θεουληςς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/10/2019 στις 3:35 ΜΜ, logistoulis είπε

Σε αυτή τη γενιά δεν έκαναν άσχημα που τα έβγαλαν και στο pc και γενικά η κυκλοφορία στο pc δεν είναι κακή κίνηση αφού θεωρητικά και πρακτικά πρόκειται για διαφορετικό κοινό

Στην παρούσα γενιά πάντως που δεν είχαν αρκετές αποκλειστικότητες ελάχιστοι θα έπαιρναν την κονσόλα για 5-6 δυνατά exclusives, όσοι το πήραν το πήραν αντί του pc.. για να μην στήσουν pc ειδικά το onex που είναι και σχετικά δυνατό, όχι ως συμπλήρωμα.. να συμπληρώσει τι;

Αν δεν έχεις τουλάχιστον καμιά 20αρια αποκλειστικότητες που να αξίζουν τον κόπο δεν παίρνει ο άλλος το μηχάνημα σου είναι απλό, για αυτό και το combo pc+ps4 είναι τόσο δημοφιλές

Το pc+Xbox είναι πιο άκυρη περίπτωση, ή το ένα θα έχεις ή το άλλο όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση

Και κακά τα ψέματα το ps4 που σου δίνει την ευκαιρία να παίζεις τα πάντα (έχει τη μεγαλύτερη γκάμα σε σύγχρονους τίτλους) και παμφθηνα (αν εξαιρέσουμε ότι πληρώνεις το on-line...) σε σημείο που να ανταγωνίζεται τα κλειδαδικα στο pc, δηλαδή ως επίσημο κανάλι διανομής έχει ίσως το πιο φθηνό software και ως μηχάνημα είναι σίγουρα πιο φθηνό από ένα pc , τότε καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι με ένα ps4 ακόμα και ως μοναδικό μηχάνημα είσαι οκ και τη βγάζεις φθηνά.

Εγώ πάντως αν μου έβαζε κάποιος το μαχαίρι στο λαιμό και έπρεπε να μείνω με μια μόνο από τις πλατφόρμες που παίζω αυτή θα ήταν ασυζητητί το ps4

Βέβαια και το gamepass είναι αρκετά οικονομικό, αλλά ακόμα και στην εποχή του digital πιστεύω ότι έχει ακόμα πέραση το να έχεις το "δικό" σου παιχνίδι και όχι να το νοικιάζεις

Βέβαια και αυτοί θέλουν να προσφέρουν κάτι το αντίστοιχο, θα δούμε πώς θα πάει, δε νομίζω ή δε γνωρίζω  πάντως ότι/εάν η μεγάλη πλειοψηφία των παικτών είναι ακόμα έτοιμη για συνδρομή σε σχέση με την αγορά

Θα μου πεις όπως δέχτηκε τα ψηφιακά θα δεχτεί και τη συνδρομή.. θα δείξει

Από αυτά που ανέφερες κατάλαβα ότι δεν θα έπαιρνες ps4 αν η sony έβγαζε τους τίτλους της κ σε pc.εχω ακούσει πολλά παιδιά να λένε το ίδιο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, cerberus1983 είπε

Από αυτά που ανέφερες κατάλαβα ότι δεν θα έπαιρνες ps4 αν η sony έβγαζε τους τίτλους της κ σε pc.εχω ακούσει πολλά παιδιά να λένε το ίδιο πράγμα.

Ναι προφανώς

Το θέμα είναι το Xbox δεν έχει πολλούς τίτλους έτσι κι αλλιώς βγαίνουν ή όχι σε pc, δηλαδή και να μην έβγαιναν στο pc Xbox δεν θα έπαιρνα. Αλλά δεν με χάλασε που βγήκαν στο pc έχω αγοράσει forza, gears και killer instinct που θυμάμαι στα γρήγορα

Πήρα ps4 και πρόσφατα και switch ακριβώς επειδή θέλω να παίζω τους αποκλειστικους τίτλους, αν υπήρχαν στο pc δεν θα έπαιρνα ή ίσως έπαιρνα μόνο το switch για τη φορητότητα γιατί σκέφτομαι να παίξω κάποια multiplatform εκεί λόγω φορητότητας

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το X box ηταν η μεγαλυτερη αποτυχια της δεκαετιας. Κατωτερο σε γραφικα και αναλυση απο το ps4* και με αποκλειστικους τιτλους για κλαμματα. Ασε με το DRM τους εδιωξε ολους μεσα σε μια βραδια, ακομα και αν το απεσυρε το κακο ειχε γινει πια.

*Παω στοιχημα τους την εφερε η Sony ξεροντας οτι θα εχουν καποιον κατασκοπο στα εργαστηρια και θα δουλεψαν παραλληλα στο αληθινο projext του ps4. Ε θα ειδε ο κατασκοπος ενα μουφα PS4 και αναλογα εδωσε οδηγιες στην MS να φτιαξουν ανταγωνιστη στα προτυπα του Dummy.

Πολυ μπροστα πληροφορια σε 10 χρονια θα αποκαλυφθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...