Προς το περιεχόμενο

Καλύτερες του αναμενόμενου οι πωλήσεις του Samsung Galaxy Note10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Τα Note πάντα ήταν μεγάλα σε μέγεθος, αλλά παλιότερα δεν ήταν τόσο μακρόστενα. 

Η samsung (όπως και η Xiaomi με τα Mi και Mi Mix) σύντομα θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να κυκλοφορεί δύο  ναυαρχίδες την χρόνια, θα κρατήσει μόνο τα S και θα προφέρει ως (ακριβό) αξεσουάρ το S-pen για κάποια μοντέλα της. Και θα κυκλοφορήσει μαζί και μια θήκη με υποδοχή για το S-pen και τέλος. 

Οπως το είπες πάντα μεγάλα αλλά το μακρόστενο 19.5:9 μας προεκειψε τα τελευταία χρόνια.και δυστυχώς πάμε ακόμα χειρότερα σε 20:1 samsung a70 a80 και 21:9 sony.θελω να πιστεύω ότι θα κρατήσει τη σειρά note όπως έχει.Ήδη φέτος κυκλοφόρησε 2 note γεγονός που δείχνει ότι επενδύσε περισσότερο. τον Φεβρουάριο βγαίνει τό S σε 7 μήνες το note αποτελεί μια αναβάθμιση ώστε να μην μείνει 1 χρόνο με μια μόνο συσκευή ειδικά με τον ανταγωνισμό που υπάρχει από τους Κινέζους που βγάζουν νέα συσκευή κάθε 3 μήνες.Θα μπορούσε βέβαια εκτός από την μεγαλύτερη οθόνη,πενάκι,μπαταρία exynos 9825 να προσφέρει και κατι περισσότερο σε σχέση με το s10 plus.

38 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω και ας είμαι Νotάκιας. Έλλειψη mini jack, για μένα όπως και για πολλούς είναι μείων, σαπάκι έκδοση με τον Exynos στην Ευρώπη οπότε και για εμάς (στην ίδια τιμή), δεν έχει τουλάχιστον 90hz refresh rate που έχουν άλλα (και παραπάνω έχει της Razer). Έχει ίσως το καλύτερο display ποιοτικά στα χρώματα κτλ, εκεί οκ, δύσκολα πλησιάζουν οι άλλοι. Όσοι γουστάρουν το πενάκι και τα features του τα περισσότερα θα τα πάρει (αν δεν έχει γίνει ήδη) το S10/S10+. Σε αυτή την τιμή ας κουνήσουμε λίγο το κεφάλι μας να δούμε που βρίσκονται και τι βγάζουν άλλοι. Πυροβόλο έχουν γίνει όλοι, η Samsung έχει μείνει στα ίδια imo.

Στον exynos θα συμφωνήσω αν και τον αναβάθμισε σε σχεση με το s10 με τον 9825 παλι παραμένει πίσω απο τον snapdragon. Ηδη η Samsung  έχει πάρει το μάθημα τής και σκέφτεται να παρατήσει τους Mongoose M4 και να το γυρίσει σε  πύρινες arm. Επίσης ετοιμάζει συνεργασία με την amd για τη βελτίωση της GPU.Άν και προτιμώ snapdragon.90hz οθόνη θα έχει σίγουρα το s11 και snapdragon 865.

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μην ήταν τρεις μηνες τωρα η χαβαη εκτος με την παγκόσμια αβεβαιότητα του ban και θα σου λεγα εγω το σαπακι ποσο ανελπιστα καλα θα πηγαινε! Σε πολλους τομεις ανωτερο ειναι το νεο mate! 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Αναμενόμενο!!Το εργαλείο είναι πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό

Ναι, φορά Android 20 ενώ οι άλλοι είναι ακόμα στο 10!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, spectaculator είπε

Ναι, φορά Android 20 ενώ οι άλλοι είναι ακόμα στο 10!

Dynamic amoled 6.8 infinity o-display.498ppi,HDR10+ ,LTE cat20,196gr,SD855,microsd up to 1TB,12Gb ram LPDDR4x,3 κάμερες OIS +TOF 3D 126 βαθμούς στο DXomark στη φωτό 101 video,stereo speakers,Wifi 6,under display ultrasonic fingerprint scanner,4300mAh fast charging 45W, wireless charging 15W, reverse wireless charging 9W,Ip68,gorilla glasss 6, ufs 3.0,

Οταν θα βρεις συσκευή που θα πλησιάζει αυτά τα specs έλα να τα ξαναπούμε.

 

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Alex21121988 είπε

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω και ας είμαι Νotάκιας. Έλλειψη mini jack, για μένα όπως και για πολλούς είναι μείων, σαπάκι έκδοση με τον Exynos στην Ευρώπη οπότε και για εμάς (στην ίδια τιμή), δεν έχει τουλάχιστον 90hz refresh rate που έχουν άλλα (και παραπάνω έχει της Razer). Έχει ίσως το καλύτερο display ποιοτικά στα χρώματα κτλ, εκεί οκ, δύσκολα πλησιάζουν οι άλλοι. Όσοι γουστάρουν το πενάκι και τα features του τα περισσότερα θα τα πάρει (αν δεν έχει γίνει ήδη) το S10/S10+. Σε αυτή την τιμή ας κουνήσουμε λίγο το κεφάλι μας να δούμε που βρίσκονται και τι βγάζουν άλλοι. Πυροβόλο έχουν γίνει όλοι, η Samsung έχει μείνει στα ίδια imo.

Επειδή εχω και τις 2 εκδοσεις (snapdragon και exynos) αν εισαι από αθηνα να βρεθουμε να στα δωσω 10 λεπτα και να μου πεις σε πιο από τα 2 είναι τα αντιστοιχα cpu. Και αν το βρεις στα χαριζω όπως είναι. Ραδιοαρβυλα εχει καταντησει η ιστορια με τον snapdragon και τον exynos.

Επεξ/σία από tasosbacon
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Dynamic amoled 6.8 infinity o-display.498ppi,HDR10+ ,LTE cat20,196gr,SD855,microsd up to 1TB,12Gb ram LPDDR4x,3 κάμερες OIS +TOF 3D 126 βαθμούς στο DXomark στη φωτό 101 video,stereo speakers,Wifi 6,under display ultrasonic fingerprint scanner,4300mAh fast charging 45W, wireless charging 15W, reverse wireless charging 9W,Ip68,gorilla glasss 6, ufs 3.0,

Οταν θα βρεις συσκευή που θα πλησιάζει αυτά τα specs έλα να τα ξαναπούμε.

Τρίχες κατσαρές! Το Oneplus 7 Pro προσφέρει περισσότερα, μ' αρέσει περισσότερο κι έχει και σχεδόν μισή τιμή (και η μια του κάμερα έχει OIS). Επίσης το Oneplus έχει καθαρό software χωρίς τις μπούρδες της Samsung.

Επίσης #2 το Note 10 παίρνει microSD μέχρι 512GB αν δεν κάνω λάθος. Το Oneplus δεν δέχεται microSD αλλά και τα 256GB μου φτάνουν και περισσεύουν. Και τα 64 για μένα είναι πολλά.

(χώρια που σε τιμές 1000+ θα γύριζα σε Iphone).

Επεξ/σία από spectaculator
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Τρίχες κατσαρές! Το Oneplus 7 Pro προσφέρει περισσότερα, μ' αρέσει περισσότερο κι έχει και σχεδόν μισή τιμή (και η μια του κάμερα έχει OIS). Επίσης το Oneplus έχει καθαρό software χωρίς τις μπούρδες της Samsung.

Επίσης #2 το Note 10 παίρνει microSD μέχρι 512GB αν δεν κάνω λάθος. Το Oneplus δεν δέχεται microSD αλλά και τα 256GB μου φτάνουν και περισσεύουν. Και τα 64 για μένα είναι πολλά.

(χώρια που σε τιμές 1000+ θα γύριζα σε Iphone).

Και μένα μου αρέσει το one plus 7 pro πολύ αξιόλογη συσκευή. έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η BBk αλλά σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με το note 10 plus σε hardware.

Δέχεται κάρτα microsd 1Tb .

Το τελευταίο για τα iPhone το αφήνω ασχολίαστο γιατί θα μας κόψει το φωτό μοντάζ.Αν μου λες ότι θα αγόραζες iPhone τι να συζητήσουμε?

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, tasosbacon είπε

Επειδή εχω και τις 2 εκδοσεις (snapdragon και exynos) αν εισαι από αθηνα να βρεθουμε να στα δωσω 10 λεπτα και να μου πεις σε πιο από τα 2 είναι τα αντιστοιχα cpu. Και αν το βρεις στα χαριζω όπως είναι. Ραδιοαρβυλα εχει καταντησει η ιστορια με τον snapdragon και τον exynos.

Τι σημασία έχει πως θα φανεί σε μένα; Δεν εξετάζουμε αυτο εμείς εδώ.

Αν εσένα σου φαίνεται οκ να δίνεις τα ίδια χρήματα για μια συσκευή με το σαπακι τον 9825 που είναι χειρότερος και απο τον Snapdragon 835 τι να κάτσω να συζητήσω περισσότερο; Ο Αμερικάνος στα ιδια χρήματα  (και λιγότερα) με σένα παίρνει την συσκεύη με τον 855. Αν σου φαίνεται οκ όλο αυτό που έχει κάνει η Samsung, πάω πάσο. 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Και μένα μου αρέσει το one plus 7 pro πολύ αξιόλογη συσκευή. έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η BBk αλλά σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με το note 10 plus σε hardware.

Δέχεται κάρτα microsd 1Tb .

Το τελευταίο για τα iPhone το αφήνω ασχολίαστο γιατί θα μας κόψει το φωτό μοντάζ.Αν μου λες ότι θα αγόραζες iPhone τι να συζητήσουμε?

Καλό το Samsung αλλά να μην τα παραλέμε. Σ' εκείνα τα χρήματα, ναι θα πήγαινα σε Iphone 11 και γι' αυτό γιατί είναι τηλέφωνα που κρατάνε την αξία τους με άριστη υποστήριξη από την Apple. To Samsung σε ένα χρόνο δεν θ' αξίζει τα μισά. Τουλάχιστον για μένα, 1000+€ σε τηλέφωνο είναι πολλά, ειδικά όταν με τη φορητότητά τους και την δική μου αδεξιότητα μπορεί να κάνουν φτερά σε χρόνο dt.

To Oneplus 7 Pro το βαρά ευθέως και μάλιστα σχεδόν σε όλα είναι καλύτερο:

https://www.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-10-plus-vs-oneplus-7-pro

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Τι σημασία έχει πως θα φανεί σε μένα; Δεν εξετάζουμε αυτο εμείς εδώ.

Αν εσένα σου φαίνεται οκ να δίνεις τα ίδια χρήματα για μια συσκευή με το σαπακι τον 9825 που είναι χειρότερος και απο τον Snapdragon 835 τι να κάτσω να συζητήσω περισσότερο; Ο Αμερικάνος στα ιδια χρήματα  (και λιγότερα) με σένα παίρνει την συσκεύη με τον 855. Αν σου φαίνεται οκ όλο αυτό που έχει κάνει η Samsung, πάω πάσο. 

Εχεις καποια πηγή για αυτό που λες ότι είναι χειρότερος από τον 835?

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tasosbacon είπε

Εχεις καποια πηγή για αυτό που λες ότι είναι χειρότερος από τον 835?

Δες στο multicore που είναι το Samsung:

http://browser.geekbench.com/android-benchmarks

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Καλό το Samsung αλλά να μην τα παραλέμε. Σ' εκείνα τα χρήματα, ναι θα πήγαινα σε Iphone 11 και γι' αυτό γιατί είναι τηλέφωνα που κρατάνε την αξία τους με άριστη υποστήριξη από την Apple. To Samsung σε ένα χρόνο δεν θ' αξίζει τα μισά. Τουλάχιστον για μένα, 1000+€ σε τηλέφωνο είναι πολλά, ειδικά όταν με τη φορητότητά τους και την δική μου αδεξιότητα μπορεί να κάνουν φτερά σε χρόνο dt.

To Oneplus 7 Pro το βαρά ευθέως και μάλιστα σχεδόν σε όλα είναι καλύτερο:

https://www.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-10-plus-vs-oneplus-7-pro

Κάποιος που αγόρασε πέρυσι ένα XS max στα 1300Ε τώρα έχει 900E δηλαδή 400Ε κάτω.Σαν μεταχειρισμένο 700Ε δηλ 50% κάτω.To XR από 1000Ε έπεσε στα 560Ε μετάχειρισμένο κανένα 400αρι και άμα..Τελειώνετε με το παραμύθι

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Δες στο multicore που είναι το Samsung:

http://browser.geekbench.com/android-benchmarks

Και στο single core είναι καλύτερος από τον 855 που θες να καταλήξεις? 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...