Προς το περιεχόμενο

[Laptop] HP 15-db1006nv 15.6" FHD (Ryzen 5-3500U/4GB/128GB SSD+1TB HDD/Radeon Vega 8/W10) - @MediaMarkt 399€ [TEΛΟΣ]


Aurumnus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_hp-notebook-15-db1006nv-amd-ryzen-5-3500u-4gb-128gb-ssd-1tb-hdd-radeon-vega-8-full-hd-1225545.html

  • Μοντέλο: 15-db1006nv (6HY59EA)
  • Επεξεργαστής: AMD Ryzen 5 3500U (συχνότητα βάσης 2,1 GHz, συχνότητα ριπής έως 3,7 GHz)
  • Μνήμη: RAM 4 GB DDR4-2400 SDRAM (Μέγιστη 2x16GB DDR4)
  • Σκληρός δίσκος 1: SSD , 128 GB
  • Σκληρός δίσκος 2: HDD , 1 TB
  • Οθόνη: 15.6 inch Full HD Anti-glare SVA
  • Οπτική μονάδα: DVD-Writer
  • Ασύρματη επικοινωνία Bluetooth 4.2 Combo - Miracast
  • Θύρες: 2 x USB 3.1 Gen1, 1 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x RJ-45, 1 x σύνθετη υποδοχή ακουστικών/μικροφώνου
  • Μπαταρία: 41Wh, 3-cell Li-Ion
  • Λειτουργικό σύστημα Windows 10 Home 64
  • Βάρος 1,80 kg

Προδιαγραφές:

https://www8.hp.com/gr/el/laptops/product-details/product-specifications/29132669

Manual:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06245081

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Panagiotis 05 είπε

Είναι καλό; Έχει κάποιος πιο σχετικός από εμάς άποψη; Αξίζει ή όχι τα 400€;

Πολύ καλές προδιαγραφές για τα χρήματα που ζητάει. Θα χρειαστεί 4gb μνήμης ακόμη για να γίνει super!

Ερωτηματικό ή οθόνη. Δεν είναι IPS....Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα, άλλωστε. 

Δείτε την πρώτα, αν σας αρέσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον δεν καίγεται για IPS οθόνη, αξίζει και με το παραπάνω.

Ειδικά αφού έχει 2 σκληρούς (ενώ αυτό του Public είχε έναν, αν και 256 SSD, αλλά χωρίς τα έξτρα εξαρτήματα για 2ο σκληρό, τα οποία κοστίζουν τα πανάκριβα).

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, manolis-K είπε

Ενα + ειναι το βαρος. Μονο 1,8 kg για 15.6"

Ναι αλλά αυτό από την άλλη δεν δείχνει φθηνή ποιότητα κατασκευής; 

Επειδή είναι ελαφρύ θα είναι πλαστικούρα. (γτ να ήταν κανένα ακριβο λαπτοπ του στυλ 1500 ευρώ θα είχε και τα ανάλογα υλικά για να ειναι ελαφρυ 😁

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το αγορασα παντως,το καθαρισα απο τα bloatware της Microsoft που τρωγανε ραμ και παει μια χαρα.Ναι ειναι φτιαγμενο απο πλαστικο αλλά ειναι κομπλε σε αυτα τα χρηματα.Η μπαταρια δεν πολυκραταει αλλα ποιος νοιάζεται, παντού υπάρχουν μπριζες.Ειναι ελαφρυ,εχει καλα ηχεια,η οθονη ειναι μια χαρα και καλοφτιαγμένο.Θα δειξει ο χρονος.Αν κάποιος ψήνεται του προτείνω να το αγορασει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, υπαρχει αλλο θεμα στο forum που αφορα το ιδιο σχεδον μοντελο (256GB SSD αντι 128GB SSD + 1TB HDD)

HP 15-db1005nv

δειτε το και θα σας λυθουν πολλες αποριες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2019 στις 1:15 ΠΜ, risingsun είπε

.....το καθαρισα απο τα bloatware της Microsoft που τρωγανε ραμ και.....................

Έχουμε κανέναν οδηγό; κανέναν σύνδεσμο που μιλάει για το πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Lenovo g700 με Intel pentium 2030m και 4+4 ram με 860 Evo. Λογικά σίγουρα θα δω αναβάθμιση, αλλάηπως να περιμένω black friday? Γενικά ψάχνω 15αρι αντί 17 που έχω και κάτι πιο ελαφρύ από τα 2.5 κιλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πηγε στα 459, εκτος αν μπαινει καποια επιπλεον εκπτωση μετα και δεν τη βλεπω.

image.png.5ebc063e400a829a50a2078945cfa266.png

Η οθονη ειναι TN, αλλα αρκετα τιμια. Το δουλευω καθε μερα (εγω πηρα την προηγουμενη προσφορα) και με ηλιο και οι γωνιες θεασης ειναι αρκετα καλες για αυτο που ειναι. Στα καθετα τα χαλαει, οριζοντια ειναι οκ.

Απο κατι αλλο λαπτοπ με TN που ειχα που φτερνιζοσουν και εχανες την γωνια και δεν εβλεπες τιποτα, αυτο ειναι αρκετα ποιο καλο.

Βαζεις αλλο ενα 4αρι μνημη και εισαι κομπλε.

αν θες IPS και τετραπυρινο επεξεργαστη τοτε ανεβαινεις σε λεφτα. Αλλα οπως και να εχει συμφερει το συγκεκριμενο πιστευω για αυτα που πληρωνεις παντα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, xphobus είπε

Για εμένα δεν είναι προσφορά με  4gb δεν πας πουθενά. Vega 8 πολύ χειρότερη από μια απλά nvidia mx

Φίλε μου η vega 8 παίζει σε επίπεδα mx130/940mx και μιλάμε για μια ενσωματωμένη gpu. Για εμένα δεν είναι καθόλου άσχημα αν αναλογιστείς ότι έχεις λιγότερες απαιτήσεις σε ρεύμα, μικρότερες θερμοκρασίες, αν και βέβαια δεν ξέρω τι απόδοση έχει με το περιορισμένο bios της hp. Όπως και να έχει δεν μιλάμε για ένα gaming λάπτοπ καθως το σύστημα ψύξης δεν είναι για gaming, παρόλα αυτά οποίος το πάρει θα μπορεί να παίξει ότι παιχνιδάκια μπορεί να παίξει κάποιος με μια mx130/940mx με καλύτερες θερμοκρασίες και λιγότερη κατανάλωση ρεύματος. Για εμένα το λάπτοπ αξίζει τα 400 ακόμα και με αυτά τα δεδομένα. Από την άλλη σίγουρα τα 4 gb ram είναι λίγα αλλά υπάρχει και η έκδοση με τα 8 με λίγα ευρώ παραπάνω.

Επεξ/σία από hant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, pptsmps είπε

Έχουμε κανέναν οδηγό; κανέναν σύνδεσμο που μιλάει για το πως;

Καλημερα.Οριστε https://www.thewindowsclub.com/windows-10-bloatware-windows10debloater

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...