Προς το περιεχόμενο

Logitech Gaming Headset G Pro 44,9€ @Plaisio


Blackyy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

Λογικα ξεστοκαρισμα κανει, αρκετα παλιο headset. Τιμιο για 45 ευρω

αξιζει πιστευεις 45?

βλεπω με 25 (20ευρω λιγοτερα) , μπορεις να παρεις κατι τετοιο

https://www.skroutz.gr/s/12808628/Zeroground-HD-2400G-Keiji.html

 

εχει μηπως δοκιμασει καποιος και τα 2 ακουστικα να μας πει συγκρισεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, MetronAriston είπε

αξιζει πιστευεις 45?

βλεπω με 25 (20ευρω λιγοτερα) , μπορεις να παρεις κατι τετοιο

https://www.skroutz.gr/s/12808628/Zeroground-HD-2400G-Keiji.html

εχει μηπως δοκιμασει καποιος και τα 2 ακουστικα να μας πει συγκρισεις?

Πιστεύω πως για 20 ευρώ διαφορά και για τα πλεονεκτήματα που σου προσφέρει το pro g, καλύτερα να αγορασεις το pro g. Δεν συζητιέται ειδικά για 45 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα αγοράσει πριν 4 μήνες στα 60 ευρο. Έχουν πάρα πολύ καλό μικρόφωνο. Όσοι με ξέρουν μου λένε ότι ακούγομαι σαν να είμαι δίπλα τους. Μου αρέσει ο ήχος τους πιο πολύ από τα cloud 2.τον βρίσκω πιο μουσικό. Τα cloud 2 τα βρίσκω λιγάκι πιο άνετα. Στα 45 ευρο παιδιά δεν θα βρείτε καλύτερα. Τα zero ground που αναφέρθηκαν είναι σαν σκουπίδι μπροστά τους. Τα g pro είναι μοντέλο 1.5 χρόνου αν σας φαίνονται παλιό μοντέλο μάλλον είστε ακόμα νέοι και εγώ γερός... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Τα είχα αγοράσει πριν 4 μήνες στα 60 ευρο. Έχουν πάρα πολύ καλό μικρόφωνο. Όσοι με ξέρουν μου λένε ότι ακούγομαι σαν να είμαι δίπλα τους. Μου αρέσει ο ήχος τους πιο πολύ από τα cloud 2.τον βρίσκω πιο μουσικό. Τα cloud 2 τα βρίσκω λιγάκι πιο άνετα. Στα 45 ευρο παιδιά δεν θα βρείτε καλύτερα. Τα zero ground που αναφέρθηκαν είναι σαν σκουπίδι μπροστά τους. Τα g pro είναι μοντέλο 1.5 χρόνου αν σας φαίνονται παλιό μοντέλο μάλλον είστε ακόμα νέοι και εγώ γερός... 

ωραιος

θα τα τσιμπησω εγω λοιπον

ευχαριστω για το review

σε σχεση με cloud 2 ειναι αβολτα τα Logitech? μετα απο τοσο καιρο που τα φορας ποσες ωρες τα εχεςι χορις να σε ενοχλουν? εισαι ΟΚ σε 3ωρο session?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, MetronAriston said:

ωραιος

θα τα τσιμπησω εγω λοιπον

ευχαριστω για το review

σε σχεση με cloud 2 ειναι αβολτα τα Logitech? μετα απο τοσο καιρο που τα φορας ποσες ωρες τα εχεςι χορις να σε ενοχλουν? εισαι ΟΚ σε 3ωρο session?

Όχι καθόλου άβολα αλλά τα cloud έχουν πάρα πολύ μαλακά μαξιλαράκια που τα κάνει σαν να επιπλέουν στα αφτιά σου. Αυτή είναι η άποψη μου. Άλλος με διαφορετικό κεφάλι ίσως έχει άλλη άποψη. Σε 3 ωρο gaming δεν θα έχεις θέμα. Υπόψη ότι τα μαξιλαράκια του g pro θέλουν το χρόνο τους να μπουν σε φόρμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα μεγάλα αδερφάκια , Logitech Gaming Headset Pro X. Εξαιρετικά από κάθε άποψη χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία σε gaming headsets πέρα από κάποια της RaZer που προφανώς ήταν κατώτερης ποιότητας.
Από τα παρελκόμενα μέχρι τον ήχο όλα άριστα , για 45 ευρώ δεν θα το σκεφτόμουν σε σχέση με τον ανταγωνισμό ( RaZer Electra V2 ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα αγόρασα γιατί έχω G Pro Keyboard και G Pro Mouse και συμπλήρωνα το σετ... :D 

Για 45 ευρώ είναι αποδεκτά. Είναι ελαφριά αλλά όχι τόσο άνετα γιατί τα μαξιλαράκια είναι σκληρά. Πλαστική κατασκευή χωρίς όμως να τρίζει. Τα HyperX Cloud 1ης γενιάς που έχω από το 2015 είναι καλύτερα σε άνεση. Τα μαξιλαράκια των HyperX είναι φοβερά άνετα.

Από ήχο είναι επίσης μέτρια συγκριτικά με τα HyperX Cloud 1ης γενιάς. Τα δεύτερα έχουν καλύτερη ποιότητα και απόδοση ήχου.

Επίσης τα HyperX έχουν πολύ καλύτερο sound isolation. Αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό γιατί ίσως κάποιους τους βολεύει να ακούν τριγύρω τους όταν και να μην είναι αποκομμένοι πλήρως.

Μια χαρά είναι για 45 ευρώ, για 80 που έχουν κανονικά ούτε με σφαίρες :P 

Edit ξέχασα το μικρόφωνο, η ποιότητα του οποίου είναι πολύ καλή καλύτερη από τα HyperX.

Επεξ/σία από mpournouzopetseta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιότητα μικροφώνου που είδα σε ένα βίντεο είναι αρκετά καλή (μαζί με κάτι Sennheiser) αλλά με 3 και κάτι αστεράκια στο Amazon δεν το ακούμπησα (τυχερός είμαι :P)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, jmirko15 said:

Ποιότητα μικροφώνου που είδα σε ένα βίντεο είναι αρκετά καλή (μαζί με κάτι Sennheiser) αλλά με 3 και κάτι αστεράκια στο Amazon δεν το ακούμπησα (τυχερός είμαι :P)

Που είδες τα 3 και κάτι αστεράκια? Εγώ βλέπω 4 και κάτι. Γενικώς είναι λίγο κατώτερα των cloud 2 στην μισή σχεδόν τιμή. Τώρα αν εσύ βρεις καλύτερα στα 45 ευρο τότε μιλάμε. Το ότι δεν είναι άνετα σαν τα hyperx και και δεν έχουν το μπάσο τους είναι γνωστό δεν είναι θέμα τύχης. 

 

@mpournouzopetsetaΤα μαξιλαράκια γίνονται πιο άνετα με τον χρόνο αλλά σε καμία περίπτωση δεν φτάνουν τα cloud 2

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, mp44christos είπε

Που είδες τα 3 και κάτι αστεράκια? Εγώ βλέπω 4 και κάτι. Γενικώς είναι λίγο κατώτερα των cloud 2 στην μισή σχεδόν τιμή. Τώρα αν εσύ βρεις καλύτερα στα 45 ευρο τότε μιλάμε. Το ότι δεν είναι άνετα σαν τα hyperx και και δεν έχουν το μπάσο τους είναι γνωστό δεν είναι θέμα τύχης. 

Amazon.com: 2.8

https://www.amazon.com/Logitech-Headset-Playstation-Nintendo-Renewed/dp/B07JCJVQJY

Amazon.co.uk: 3.4

https://www.amazon.co.uk/Logitech-Gaming-Headset-lightweight-drivers/dp/B07B7MTM5W

Amazon.de: 3.6

https://www.amazon.de/Logitech-Gaming-Kopfhörer-leicht-Pro-G-Lautsprecher-Schwarz/dp/B07B7MTM5W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...