Προς το περιεχόμενο

Catalina bugs.


kostipoos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα μετά από αναβάθμιση σε mbp pro 2018 από majave έχω δυο προβλήματα που δεν λύθηκαν ούτε με ρεστορε μετά από συμβουλή τησ αππλ.

Το πρώτο είναι, όταν η ανάλυση οθόνης είναι στο μέγιστο 1920χ1200 και κάνουμε εκκίνηση η επανεκκίνηση μετά αφού ζητηθεί το συνθηματικό για πρόσβαση μαυρίζει εντελώς η οθόνη και το η φωτό που έχουμε βάλει στην επιφάνεια εργασίας φαίνεται πάρα πολύ μικρή ακριβώς πίσω από τη γραμμή προόδου. μετά από λίγο ολοκληρώνετε η εκκίνηση και το μηχάνημα ανοίγει κανονικά.

Το δεύτερο είναι στην εφαρμογή μειλ. αν κλικάρεις για να ανοίξει δεν συμβαίνει τίποτα απολύτως αλλά η εφαρμογή είναι είδη ενεργή από την τελίτσα που δείχνει από κάτω.

με ένα δεύτερο κλικ ανοίγει.

Έχει συμβεί σε άλλον με παρόμοιο μηχάνημα?

IMG_2674.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θεωρείται bug, όταν χρησιμοποιώ το "Sidecar" για 3-4 δευτερόλεπτα μαυρίζει η οθόνη του MacBook και έχει μερικές σειρές με γράμματα σε κόκκινο χρώμα. Μετά από τα 3-4 δεύτερα, όλα μια χαρά. Το έχω δουλέψει 1-2 μέρες βέβαια αλλά θα το δούμε και στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά προβλήματα με τα γραφικά   Και με διάφορες άλλες εφαρμογές . Λογικά θα λυθούν με τις επόμενες ενημερώσεις(;)😔

εγώ επέστρεψα σε Mojave 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κύριοι ξέρω ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα. αλλά θέλω να ξέρω αν κάποιος από μας έχει αυτά τα δυο συγκεκριμένα προβλήματα. ας

μην αναφέρει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του.

άνοιξα αυτό το νήμα για να δω αν στο συγκεκριμένο μοντέλο υπάρχουν αυτά τα δυο προβλήματα με το συγκεκριμένο λειτουργικό. η είναι μόνο στο δικό μου το μηχάνημα.

παρακαλώ ας ποσταρει  κάποιος που έχει το συγκριμένο πρόβλημα για να μπορέσω να κάνω μια σοβαρή συζήτηση και να βγάλω μια άκρη πριν γυρίσω πίσω.

ευχαριστώ.

3 ώρες πριν, MotorBreath είπε

Δεν ξέρω αν θεωρείται bug, όταν χρησιμοποιώ το "Sidecar" για 3-4 δευτερόλεπτα μαυρίζει η οθόνη του MacBook και έχει μερικές σειρές με γράμματα σε κόκκινο χρώμα. Μετά από τα 3-4 δεύτερα, όλα μια χαρά. Το έχω δουλέψει 1-2 μέρες βέβαια αλλά θα το δούμε και στην πορεία.

κάνει ακριβώς το ίδιο και στο δικό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πέρασα  φίλε μου αλλά δεν άλλαξε τίποτε.

εχεις προσωπικά συναντήσει αυτά τα δυο προβλήματα σε μακμπουκπρο 2018 η ειναι μόνο στο δικό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, kostipoos said:

Το πέρασα  φίλε μου αλλά δεν άλλαξε τίποτε.

εχεις προσωπικά συναντήσει αυτά τα δυο προβλήματα σε μακμπουκπρο 2018 η ειναι μόνο στο δικό μου?

Έχω παλιό macbook pro late2012 με catalina χωρίς κάποιο πρόβλημα. Βασικά έχω θέμα με το photoshop (ευτυχώς όχι πολύ σοβαρό) αλλά περιμενουμε update από την adobe και όχι από την Apple... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας Ελπίσουμε. Το έστειλα για σέρβις το μηχάνημα γιατί Μπρικαρε στην υποβάθμιση. Ας ελπίσουμε να μην μου το καθαρίσουνε μια και καλή και ότι πιάνουν τα χεράκια τους.5 βδομάδων μηχάνημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 hours ago, kostipoos said:

Ας Ελπίσουμε. Το έστειλα για σέρβις το μηχάνημα γιατί Μπρικαρε στην υποβάθμιση. Ας ελπίσουμε να μην μου το καθαρίσουνε μια και καλή και ότι πιάνουν τα χεράκια τους.5 βδομάδων μηχάνημα. 

Καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση οπότε αν είχε και τίποτα σε hardware πρόβλημα θα είσαι πάλι 100% καλυμμένος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, billdanos είπε

Καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση οπότε αν είχε και τίποτα σε hardware πρόβλημα θα είσαι πάλι 100% καλυμμένος! 

Αν ήταν θεμα λογισμικού και μόνο θα μου περνάνε 35 ευρώ επανεγκατάσταση. Βρήκανε πρόβλημα στη μητρική και θα γίνει επισκευή.

ελπιζω αυτός που θα το φτιάξει να εχει καλό χέρι και να μην μου έρθει πίσω με γρατσουνιές και βίδες που λείπουν.

κακα τα ψέματα μηχάνημα που πάει σε σέρβις δεν είναι καλό πράγμα.

εχω πολύ άσχημες εμπειριες  απο σέρβις. Ειδικά  εδώ στη βόρειο Ελλάδα. Όπου δεν υπάρχει επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, kostipoos said:

Αν ήταν θεμα λογισμικού και μόνο θα μου περνάνε 35 ευρώ επανεγκατάσταση. Βρήκανε πρόβλημα στη μητρική και θα γίνει επισκευή.

ελπιζω αυτός που θα το φτιάξει να εχει καλό χέρι και να μην μου έρθει πίσω με γρατσουνιές και βίδες που λείπουν.

κακα τα ψέματα μηχάνημα που πάει σε σέρβις δεν είναι καλό πράγμα.

εχω πολύ άσχημες εμπειριες  απο σέρβις. Ειδικά  εδώ στη βόρειο Ελλάδα. Όπου δεν υπάρχει επιλογή.

Για Β. Ελλάδα δεν έχω εικόνα, στην Αθήνα τα επίσημα service κάνουν άψογη δουλειά (τουλάχιστον όσες φορές τους χρειάστηκα εγώ)! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Δημιουργία νέου...