Προς το περιεχόμενο

Ποιον πάροχο σταθερής τηλεφωνίας και ίντερνετ προτείνεται;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Σε 8 ημέρες τελειώνει το συμβόλαιο μου με την forthnet και επειδή δεν είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση του ίντερνετ (περίπου 7-8 mbps σε 24αρα σύνδεση) ποιον πάροχο μου προτείνεται; Πήγα να πάρω προσφορές από ΟΤΕ κ wind γιατί έχω ακούσει καλά λόγια για το fiber και μου λένε ότι μπορώ να βάλω σπιτι μου την ίδια ώρα που η forthnet που έχω δεν γίνεται να μου το βάλει ( την 50αρα σύνδεση εννοώ) γιατί "δεν έχει έρθει ακόμη στην γειτονιά μου". Πως γίνεται αυτό;; Εδώ οι γείτονες δεν ασχολούνται και πολύ για να έχουν συγκεκριμένη και τεκμηριωμένη άποψη επί του θέματος οπότε έγραψα εδώ μήπως με βοηθήσει κάποιος. Έχω αγοράσει tp-link μόντεμ-ρουτερ γιατί το zte που δίνουν είναι τραγικό.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Να συμπληρώσω πως δεν ρωτάω για το κόστος κλπ δεν με ενδιαφέρει αυτό , άλλωστε κάθε μήνα έχουν κ από μία προσφορά. Καλό ίντερνετ θέλω να έχω. 

Επεξ/σία από Μαριος25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω καλη εμπειρια εχω μονο με τον ΟΤΕ, ολες οι αλλες εταιρειες καλες μεχρι να γινει ζημια και να χρειαστει τεχνικος. μπορει να ειναι λιγο πιο ακριβος ο ΟΤΕ αλλα για μενα αξιζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω adsl ΟΤΕ και το ίντερνετ σέρνεται, με πολύ συχνές αποσυνδέσεις και ταχύτητα 1 ΜΒ/s στην καλύτερη. Μένω κέντρο Αθήνας.

Επειδή έψαχνα πρόσφατα να βάλω φοιτητικό του αδερφού μου που μένει Μαρούσι, είδα πως η Voda έχει κάτι ψιλοκαλά πακέτα γι' αυτή την κατηγορία συνδρομητών. Δεν έχει όμως μπει ακόμη το ίντερνετ για να ξέρω αν όντως αξίζει. Πάντως την μεγαλύτερη κάλυψη vdsl υποθέτω πως την έχει ο ΟΤΕ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω Αχαρναί (Αθηνα) ο καθένας πιάνει διαφορετική ταχύτητα με διαφορετική εταιρία είναι γνωστό αυτό. Εγώ επιανα 10 mbps με cyta αλλά με ένα μειονέκτημα , μου έκανε αποσυνδέσεις 3-4 φορές την μέρα για 1 λεπτο αλλά όταν παίζεις παιχνίδια online δεν σηκώνεις κουβέντα και έτσι έφυγα. ΟΤΕ απέφευγα γιατι έχω προηγούμενα με φουσκωμένους λογαριασμούς.  Γιατί η forthnet δεν έχει να μου δώσει 50αρα γιατί δεν έχει έρθει ακόμη σπίτι ενώ οι άλλοι μπορούν; Υποτίθεται τουλάχιστον... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

31 λεπτά πριν, Μαριος25 είπε

  Γιατί η forthnet δεν έχει να μου δώσει 50αρα γιατί δεν έχει έρθει ακόμη σπίτι ενώ οι άλλοι μπορούν; Υποτίθεται τουλάχιστον... 

Γιατί δεν νοικιάζει ακόμα γραμμές vdsl.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μακρυα απο 4νετ

ειχα 24αρα πολλα χρονια κομπλε - απροβληματιστα !!!

αναβαθμισα σε 100'αρα, με 10 ευρω παραπανω το μηνα,

και ήρθε η κολαση.

wifi αθλιο και

καθε βραδυ το download πεφτει απο τα 75 στα 2, ή και κατω απο 2.  ναι καλα ακουσες, 2

ακρη δεν βγαζεις φυσικα με το σαπορτ.

καλη επιλογη.

υ.γ. αυτες ειναι προσωπικες αποψεις

Επεξ/σία από adminaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Silverage είπε

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Θα δω τι μπορώ να μάθω τις επόμενες ημέρες και ποιες προσφορές υπάρχουν. Μάλλον προς ΟΤΕ οδεύω. Όσο για την forthnet έχει το χειρότερο support που έχω δει όπως είπε και ο φίλος παραπάνω. Ας έπιανε το ίντερνετ και δεν θα με ενδιέφερε αλλά όταν τους έχεις ανάγκη δεν τους βρίσκεις. 

Επεξ/σία από Μαριος25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Wind vdsl 50mbps με απεριόριστα σταθερά, 300 λεπτά σε κινητά και 1500 προς wind/q με 28€ το μήνα και χωρίς τέλη σύνδεσης. 

Επεξ/σία από thanasisxask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...