Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus ανακοίνωσε και το OnePlus 7T Pro με Snapdragon 855+ και Warp Charge 30Τ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Alexthekiller1993 είπε

600€

Αυτη είναι η τιμή για το 8/128

Απο οτι φαίνεται δεν υπάρχει μοντέλο 8/256 όπως ελεγαν τα leaks

Καπου διαβασα πως ίσως έρθει κάποια limited edition στα 8/256 σε χρώμα olive green.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ξεφυγει λίγο στις τιμές. Βέβαια απ'την άλλη οταν σου δινει αναβαθμιση σε 2+ εκδοσεις android το κρατας και 3 χρόνια και λες οτι αξίζει. Αλλά και πάλι δύσκολα θα τα έδινα αυτά σήμερα όταν για το 5Τ εδωσα περιπου 500ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, svartevarg said:

Η popup κάμερα είναι για αυτούς που δεν τους αρέσει το notch ή έχουν OCD όταν παίζουν βίντεο σε κινητό που έχει notch.
Προσωπικά, τo θεωρώ εξέλιξη αν και πιστεύω σε κάποια φάση θα έχουμε τη selfie κάμερα μέσα στην οθόνη.

Όταν λες αυτοί που έχουν OCD; Έχει γίνει κάποια έρευνα; 

 

Τα κινητά της oneplus χάνουν ποτέ τιμή στο επίσημο site; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, elpaso1 είπε

Όταν λες αυτοί που έχουν OCD; Έχει γίνει κάποια έρευνα;

OCD είναι το Ιδεοψυχαναγκαστικό σύνδρομο. Σου γίνεται εμμονή το ότι υπάρχει notch και μένει μέρος της οθόνης μαύρο όταν βλέπεις βίντεο.

Δεν υπάρχει εμπεριστατωμένη έρευνα που να δείχνει συσχέτιση, αλλά ως ερέθισμα μπορεί να ξυπνήσει εμμονή σε σχέση με τη συμμετρία και την τάξη.

Επεξ/σία από svartevarg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

760euro για ένα κινητό που εκτος από το καθαρό android και την 90hz οθόνη δεν έχει τίποτε το απόλυτος καλύτερο από αλλα κινητά στην ίδια τιμή η και πιο φθηνά. Έχετε φάει τους Apple fanboys εσείς της OnePlus.

10 ώρες πριν, mary είπε

Εχουν ξεφυγει λίγο στις τιμές. Βέβαια απ'την άλλη οταν σου δινει αναβαθμιση σε 2+ εκδοσεις android το κρατας και 3 χρόνια και λες οτι αξίζει. Αλλά και πάλι δύσκολα θα τα έδινα αυτά σήμερα όταν για το 5Τ εδωσα περιπου 500ευρώ.

Axxx ναι γιατί η Xiaomi που είναι και πιο φθηνη και με περισσότερα features δεν σου προσφέρει 2 μεγάλα updates. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τρώτε το ίδιο σανο που τρώνε αυτοί της Apple. Και αυτό κατόρθωμα είναι για Android εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Stitch19 είπε

Axxx ναι γιατί η Xiaomi που είναι και πιο φθηνη και με περισσότερα features δεν σου προσφέρει 2 μεγάλα updates.

Για πες μου σε παρακαλω ποσες Xiaomi συσκευες ειναι αυτη την στιγμη με Android 10(επισημη εκδοση παντα).

Ναι και η Xiaomi σου δινει 2 μεγαλες αναβαθμισεις αλλα ποτε θα τις παρεις αυτες?

Δες εδω πχ Android 9 ποσο αργα πηραν/θα παρουν ορισμενες συσκευες την εν λογω εκδοση

https://gr.gizchina.com/2019/03/14/xiaomi-android-9-pie-update-program/

Αλλοι τρωνε το σανο αλλα νομιζουν οτι τρωνε γαλακτομπουρεκο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stitch19 είπε

Axxx ναι γιατί η Xiaomi που είναι και πιο φθηνη και με περισσότερα features δεν σου προσφέρει 2 μεγάλα updates. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τρώτε το ίδιο σανο που τρώνε αυτοί της Apple. Και αυτό κατόρθωμα είναι για Android εταιρία.

Ναι οκ στο xda θα βρεις ένα κάρο ρομ για συσκευή xiaomi που είναι ήδη 4 χρονών. Και; είναι 1000% stable? Ή θέλουν και έξτρα patches. νομίζω είναι προφανές ότι μιλάμε για επίσημη υποστήριξη από την ίδια την εταιρεία.

Εχει φουσκώσει τις τιμές η 1+ αλλά τουλάχιστον την παραδέχομαι στο θέμα υποστήριξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mary είπε

Ναι οκ στο xda θα βρεις ένα κάρο ρομ για συσκευή xiaomi που είναι ήδη 4 χρονών. Και; είναι 1000% stable? Ή θέλουν και έξτρα patches. νομίζω είναι προφανές ότι μιλάμε για επίσημη υποστήριξη από την ίδια την εταιρεία.

Εχει φουσκώσει τις τιμές η 1+ αλλά τουλάχιστον την παραδέχομαι στο θέμα υποστήριξης.

Γιατί την παραδέχεσαι; Θέλω να πω, 2 συσκευές το χρόνο βγάζει αυτό έλειπε να μην τις υποστηρίζει κιόλας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Γιατί την παραδέχεσαι; Θέλω να πω, 2 συσκευές το χρόνο βγάζει αυτό έλειπε να μην τις υποστηρίζει κιόλας. 

Την παραδεχόμαστε γιατί βγάζει 2 και όχι μια ντουζινα συσκευές κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jimmy08 είπε

Γιατί την παραδέχεσαι; Θέλω να πω, 2 συσκευές το χρόνο βγάζει αυτό έλειπε να μην τις υποστηρίζει κιόλας. 

Δυο συσκευες βγαζουν ολες οι εταιρειες. Πόσες ομως δινουν 2+ επίσημες αναβαθμισεις android?

Το 5Τ που εχω πχ είναι ήδη 2 χρόνων και απο Android 7.1.1 που ειχε οταν το πήρα, σήμερα φοράει Android 9.0 και ειλικρινά δεν έχω λόγο να το αλλάξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oneplus  6 και συνεχίζουμε δηλαδή, η συσκευή πάει τρένο. Και βλέπουμε σε ένα χρόνο τι θα γίνει, μέχρι στιγμής δεν υπάρχει λογως αλλαγής αφού χρειάζονται και εκατοντάδες ευρό επιπλέον. Για κάποιον ομως που θέλει να αγοράσει τώρα, το 7Τ είναι η καλύτερη επιλογή. 

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...