Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη διαδρομή


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν θέλω να πάω από Θεσσαλονίκη στην Κερκίνη σε ένα ξενοδοχείο... 

Υπάρχουν 2 διαδρομές.... 

Από Κιλκίς και από Σέρρες. 

Ποια είναι η καλύτερη επιλογή από θέμα δρόμου; έχω πάει ήδη μέχρι τα πορογια μέσω Κιλκίς οπότε μέχρι εκεί ξέρω...

Αρκετά καλός ο δρόμος. 

Από τον δρόμο των Σερρών όμως δεν ξέρω τι παίζει... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ξερω καν τα μερη αν εχεις αυτοκινητο διαλέγεις τον ''καλυτερο-πιο πλατυ-ευθεια'' ……..αν εχεις μηχανή διαλέγεις τον πιο συντομο….. ;)

Επεξ/σία από kiriakos500
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lary7 είπε

Απο Σέρρες, μέχρι στρυμονικό ειναι Εγνατία και μετά ενα μικρό κομμάτι επαρχιακός.

Αυτό με προβληματίζει, είναι καλός ο δρόμος στο μικρό κομμάτι; 

7 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Δεν έχω πάει ποτέ ούτε θεσ, ούτε κιλκίς, ούτε σέρρες.

Από Σέρρες θα πας

Ε το θέμα είναι να μας πει κάποιος που έχει πάει βρε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς καλύτερη διαδρομή;

Από Σέρρες είναι πιο άνετα και με ασφάλεια.

η διασταύρωση είναι λίγο πριν φτάσεις Ασσηρο.

εάν επιλέξεις από Κιλκίς, είναιο κλασσικός επαρχιακός δρόμος με διπλή διαγραμμιση και μπαλώματα. Ανάλογα την ώρα που θα επιλέξεις δεν έχει πολύ κίνησή.

εάν πας από Σέρρες, μέχρι την γέφυρα του Στρυμόνα, έχουν δώσει όλον τον δρόμο στην κυκλοφορία και πας άνετα, σαν Εγνατία. μετά παίρνεις την έξοδο για Κερκίνη που φυσικά μέχρι την λίμνη είναι επαρχιακός δρόμος και πάλι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tutuyo είπε

τι εννοείς καλύτερη διαδρομή;

Από Σέρρες είναι πιο άνετα και με ασφάλεια.

η διασταύρωση είναι λίγο πριν φτάσεις Ασσηρο.

εάν επιλέξεις από Κιλκίς, είναιο κλασσικός επαρχιακός δρόμος με διπλή διαγραμμιση και μπαλώματα. Ανάλογα την ώρα που θα επιλέξεις δεν έχει πολύ κίνησή.

εάν πας από Σέρρες, μέχρι την γέφυρα του Στρυμόνα, έχουν δώσει όλον τον δρόμο στην κυκλοφορία και πας άνετα, σαν Εγνατία. μετά παίρνεις την έξοδο για Κερκίνη που φυσικά μέχρι την λίμνη είναι επαρχιακός δρόμος και πάλι

Εννοώ καλύτερη και πιο άνετη και πιο γρήγορη. 

Θα ξεκινήσω αύριο το απόγευμα και θα επιστρέψω κατά τις 2 αναχώρηση από εκεί... 

Άρα την νύχτα πιο καλά από που είναι; του Κιλκίς τον ξέρω τον δρόμο τον κάνω συχνά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tutuyo είπε

για βράδυ σίγουρα θα επέλεγα τις 2 λωρίδες και τον φωτισμό της παρα-εγνατιας (ο δρόμος από Σέρρες)

Από Σέρρες δηλαδή είναι καλύτερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Σέρρες ο δρόμος είναι σχετικά καλός μετά την κερκινη. Σε κάποια σημεία στενεύει αρκετά και έχει στροφές όποτε θα πρέπει να έχεις το νου σου μην έρχεται πούλμαν απ την άλλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το google maps και δες ποσο χρόνο θες σε κάθε περίπτωση και επέλεξε αυτή που θες λιγότερο χρόνο.

Ή πάνε από έναν δρόμο και γυρνά από τον άλλο ....ταξίδι 1:30 ώρας το πολύ είναι στα εντελως χαλαρά γιατί αγχώνεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teddy71 είπε

Βάλε το google maps και δες ποσο χρόνο θες σε κάθε περίπτωση και επέλεξε αυτή που θες λιγότερο χρόνο.

Ή πάνε από έναν δρόμο και γυρνά από τον άλλο ....ταξίδι 1:30 ώρας το πολύ είναι στα εντελως χαλαρά γιατί αγχώνεσαι?

Γιατί;  λοιπον έβαλα το Google και με γαααααμσε..... 

Ήρθα από τον παλιό του Κιλκίς και ακόμα ζαλίζομαι.... Παναγία μου δηλαδή έλεος, ούτε δείγμα λάμπας στο δρόμο, ούτε δείγμα γραμμής.... Τα φορτηγά περνούσαν από δίπλα μου στο μισο μέτρο. 

Αγχώνομαι γιατί ήρθα για δουλειά εδώ και θα είμαι κουρασμένος μετά... 

Σκέφτομαι να φύγω από δρόμο των Σερρών. 

Νιώθω πτώμα παιδιά μιλάμε για τραγικό δρόμο.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, lary7 είπε

4 άτομα σου είπαμε να πας από τας Σέρας, εσύ επέλεξες το φιλί του θανάτου, ποιος σε φταίει μετά;

Το ξέρω.... Απλά το σημείο που ήθελα να έρθω είναι πιο κοντά στα πορογια αλλά έπρεπε να έρθω από τον καινούριο του Πολύκαστρου. 

Από Σέρρες φαντάζομαι θα έχει λιγότερες στροφες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...