Προς το περιεχόμενο

Ελαστικά 225/45/R17


Xlapatsas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα.

 

Ετοιμάζομαι σιγα σιγα για αλλαγη ελαστικων στο αμαξι μου. Εχω μια Giulietta 1.6 Diesel 105HP. Μπορείται να μου προτείνετε τι ελαστικα να βαλω?

Με μικρη ερευνα κατεληξα στα Michelin Pilot Sport 4 απλα θα ηθελα και καμια γνωμη παραπανω. Ο οδηγηση μου ειναι νορμαλ. 30% Πολη, 70% εκτος. 15οοοχλμ το χρόνο περιπου κανω.Η οδηγηση μου δεν ειναι ιδιαιτερα επιθετικη. Το ανοιγω καμια φορα στην εγνατια αλλα μεχρι εκει.

 

Επεξ/σία από Xlapatsas13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να τα κάνεις (μεταξύ μας) τα PS4 σε αμάξι με 100 άλογα που το πας χαλαρά;

Δες καλύτερα:

-Bridgestone Turanza t005

-Dunlop Sport Bluresponse

-Goodyear Efficentgrip Performance

ή τα παραπάνω που γράφει ο elise...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα μου ειναι αν τα Pilot Sport υστερουν σε κρατηματα ή σε κατι αλλο σχετικα με την οδηγηση απο τα αλλα ή απλα προσφερουν επιπλεον που εμενα δεν μου χρειαζονται και τοσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Xlapatsas13 είπε

Το θεμα μου ειναι αν τα Pilot Sport υστερουν σε κρατηματα ή σε κατι αλλο σχετικα με την οδηγηση απο τα αλλα ή απλα προσφερουν επιπλεον που εμενα δεν μου χρειαζονται και τοσο?

Προσφέρουν καλύτερο κράτημα (που μπορεί να μην το διαπιστώσεις καν σε χαλαρούς ρυθμούς) και υψηλότερη κατανάλωση από αυτά που σου έγραψα εγώ και ο elise.

Πάντως για πατήματα σε ευθείες είναι μια χαρά και τα άλλα...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα PS4 είναι τα καλύτερα ελαστικά που είχα ποτέ σε αμάξι,είτε σε βρεγμένο δρόμο είτε σε στεγνό.

Δεν έχουν ανταγωνισμό στη διάσταση σου,αλλά έχουν και την ανάλογη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jmmys είπε

Τα PS4 είναι τα καλύτερα ελαστικά που είχα ποτέ σε αμάξι,είτε σε βρεγμένο δρόμο είτε σε στεγνό.

Δεν έχουν ανταγωνισμό στη διάσταση σου,αλλά έχουν και την ανάλογη τιμή.

Η διαφορα στην τιμη ειναι 20-30 ευρω με τα Primacy οπου ρωτησα. Και απο οτι καταλαβαινω η οδηγικη ευχαριστηση θα ειναι μεγαλυτερη με τα PS4. Θα ηθελα να βασιστω να παω λιγο παραπανω για παραδειγμα στις στροφες της εγνατιας στην Καβαλα(Οι βορειοελλαδιτες θα καταλαβουν) ακομα κι αν βρεχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xlapatsas13 είπε

Η διαφορα στην τιμη ειναι 20-30 ευρω με τα Primacy οπου ρωτησα. Και απο οτι καταλαβαινω η οδηγικη ευχαριστηση θα ειναι μεγαλυτερη με τα PS4. Θα ηθελα να βασιστω να παω λιγο παραπανω για παραδειγμα στις στροφες της εγνατιας στην Καβαλα(Οι βορειοελλαδιτες θα καταλαβουν) ακομα κι αν βρεχει

  Αν υπάρχουν διαφορές στην κατηγορία αυτών των ελαστικών και πάντα σε συσχετισμό με ένα συγκεκριμένο αυτοκίνητο , αυτές θα είναι μάλλον στο όριο η σε ζητήματα όπως να έρθουν σε θερμοκρασία λειτουργίας .

  Through trial and error λοιπόν και το πλέον χρήσιμο για όλους τους υπόλοιπους , αφού καταλήξετε και χρησιμοποιήσετε κάποιο , στη συνέχεια να καταθέσετε την εμπειρία σας από την χρήση του συγκεκριμένου συνδυασμού δλδ αυτοκινήτου και ελαστικών , ώστε να έχουν οι υπόλοιποι έναν χρήσιμο οδηγό , αρκεί αυτά να είναι η εργοστασιακή διάσταση .

  Καλή επιτυχία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Xlapatsas13 είπε

. Θα ηθελα να βασιστω να παω λιγο παραπανω για παραδειγμα στις στροφες της εγνατιας στην Καβαλα(Οι βορειοελλαδιτες θα καταλαβουν) ακομα κι αν βρεχει

Μην προκαλεις τη τύχη σου,επειδη θα έχεις ένα κορυφαίο ελαστικό,φιλική συμβουλη.

Αν θέλεις να πας πατημένα,πανε σε μια πίστα και ξεζουμισε το αμάξι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, jmmys είπε

Μην προκαλεις τη τύχη σου,επειδη θα έχεις ένα κορυφαίο ελαστικό,φιλική συμβουλη.

Αν θέλεις να πας πατημένα,πανε σε μια πίστα και ξεζουμισε το αμάξι σου.

Εννοειται φιλε μου. Δεν χωραει συζητηση αυτο το πραγμα. Το παραπανω ειναι σχετικο για τον καθενα παντα μεσα στα πλαισια του φυσιολογικου και του ασφαλες. Απλα καθαρα απο θεμα ασφαλειας και οδηγικης συμπεριφορας που μπορει να σου προσφερει ενα ελαστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Xlapatsas13 είπε

Καλησπερα.

Ετοιμάζομαι σιγα σιγα για αλλαγη ελαστικων στο αμαξι μου. Εχω μια Giulietta 1.6 Diesel 105HP. Μπορείται να μου προτείνετε τι ελαστικα να βαλω?

Με μικρη ερευνα κατεληξα στα Michelin Pilot Sport 4 απλα θα ηθελα και καμια γνωμη παραπανω. Ο οδηγηση μου ειναι νορμαλ. 30% Πολη, 70% εκτος. 15οοοχλμ το χρόνο περιπου κανω.Η οδηγηση μου δεν ειναι ιδιαιτερα επιθετικη. Το ανοιγω καμια φορα στην εγνατια αλλα μεχρι εκει.

Νομίζω ότι είναι μακράν το καλύτερο στην κατηγορία αυτή. Eπίσης το καλό ελαστικό δεν χρειάζεται μόνον για τρελά γκάζια αλλά για κράτημα στις στροφές, φρενάρισμα (όπου σώζει ζωές), aquaplanning κλπ.

Επεξ/σία από kalmik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...