Προς το περιεχόμενο

Δέμα από ACS


plakalis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, από αγγελία στο fb αγόρασα ένα ΠΣ4. Τέλος πάντων, όλα καλά με το παιδί θα πληρωνα με αντικαταβολή το ποσο. Πήγε στην ACS χτες και του είπαν Γιάννενα- Πάτρα 19€. Αλλά την επόμενη μέρα θα είναι Πάτρα. Κομμάτια να γίνει λέω αφού θα έρθει την επόμενη πάει στο καλό.

Πράγματι το ίδιο βράδυ-ξημερώματα  ήταν στο Ρίο. Κοιτάζω πάλι το πρωί έχει πάει στην Άρτα. Wtf λεω. Τους παίρνω τηλ. Μπλα μπλα, κάποιο λάθος θα έγινε μου λένε, παράδοση τη Δευτέρα. Τους λέω είναι για επαγγελματική χρήση το δέμα μου, είπατε την επομενη θα είναι εδω. Μου είπαν αντε σε μια περίπτωση να έρθει αύριο Σάββατο και να μου στείλουν αμέσως να πάω να το πάρω εγώ. 

Τι μπορώ να κάνω για να μην πληρώσω μεταφορικά; Γτ 19€ και να έρθει μετά από 3-4 μέρες ξεφτίλα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, plakalis είπε

Καλησπέρα παιδιά, από αγγελία στο fb αγόρασα ένα ΠΣ4. Τέλος πάντων, όλα καλά με το παιδί θα πληρωνα με αντικαταβολή το ποσο. Πήγε στην ACS χτες και του είπαν Γιάννενα- Πάτρα 19€. Αλλά την επόμενη μέρα θα είναι Πάτρα. Κομμάτια να γίνει λέω αφού θα έρθει την επόμενη πάει στο καλό.

Πράγματι το ίδιο βράδυ-ξημερώματα  ήταν στο Ρίο. Κοιτάζω πάλι το πρωί έχει πάει στην Άρτα. Wtf λεω. Τους παίρνω τηλ. Μπλα μπλα, κάποιο λάθος θα έγινε μου λένε, παράδοση τη Δευτέρα. Τους λέω είναι για επαγγελματική χρήση το δέμα μου, είπατε την επομενη θα είναι εδω. Μου είπαν αντε σε μια περίπτωση να έρθει αύριο Σάββατο και να μου στείλουν αμέσως να πάω να το πάρω εγώ. 

Τι μπορώ να κάνω για να μην πληρώσω μεταφορικά; Γτ 19€ και να έρθει μετά από 3-4 μέρες ξεφτίλα. 

Άλλο είναι παράδοση την ΕΠΟΜΕΝΗ ημέρα και άλλο παράδοση ΣΑΒΒΑΤΟ !

Εσένα, τι σου είπαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέμπτη απόγευμα παραδόθηκε το δέμα, ειπαν Παρασκευή θα είναι Πάτρα. Μετά από το λάθος που έγινε όπως είπαν, θα παραδοθεί Δευτέρα. Εκτός και αν φτάσει Σάββατο και θα με παρουν τηλ. να πάω να το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεχομένως καλύπτονται απο αυτό που γράφει στον Τιμοκατάλογο τους  Προς χερσαίους προορισμούς Χρόνος* Παράδοσης (εργάσιμες ημέρες): 1-2 

Προφανώς να έχουν το 1-2 για τέτοια περίπτωση λάθους ή αν τύχει κάτι έκτακτο, πάντως σχεδόν πάντα την επομένη το έχεις ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, plakalis είπε

Πράγματι το ίδιο βράδυ-ξημερώματα  ήταν στο Ρίο. Κοιτάζω πάλι το πρωί έχει πάει στην Άρτα. Wtf λεω. Τους παίρνω τηλ. Μπλα μπλα, κάποιο λάθος θα έγινε μου λένε, παράδοση τη Δευτέρα.

Οπως φαινεται,καποιος αντι για Π-ατρα ακουσε Αρτα,η διαβασε κατι αντιστοιχο.

Πολλες φορες, οταν δουλευα στη Γενικη,εβρισκα δεμα με προορισμο Καλαμαρια να ειναι στο καταστημα μας ( Καλαματα ) .

Τωρα πως εγινε το μπερδεμα,ενω το δεμα εφτασε Πατρα,δε μπορω να φανταστω,γιατι αλλη ιστορια ειναι η παραλαβη και αλλη η αποστολη.

9 ώρες πριν, plakalis είπε

Τι μπορώ να κάνω για να μην πληρώσω μεταφορικά; Γτ 19€ και να έρθει μετά από 3-4 μέρες ξεφτίλα. 

Τι εννοεις να μην πληρωσεις μεταφορικα; Φαση ο καφες μου ειναι μετριος ενω τον πινω σκετο,κεραστε μου τον καφε;

9 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Άλλο είναι παράδοση την ΕΠΟΜΕΝΗ ημέρα και άλλο παράδοση ΣΑΒΒΑΤΟ !

 

Μη μπερδευεσαι,ολα τα δεματα φτανουν μαζι,απλα αν ειναι Σαββατο δεν γινονται παραδοσεις.Αν ζητησεις ΠΑΡΑΔΟΣΗ τοτε δηλωνεται ως "Special"  ( με παραδοση εως τις 10.00 το πρωι καθημερινες/παραδοση Σαββατο ) και πληρωνεις παραπανω. Ο φιλος αναφερει οτι θελει να παει να το παρει απο το καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, talibanakos είπε

Τι εννοεις να μην πληρωσεις μεταφορικα; Φαση ο καφες μου ειναι μετριος ενω τον πινω σκετο,κεραστε μου τον καφε;

Καλά αυτό δεν είναι και πρωτάκουστο.. συμβαίνει συνηθως. Βασικά στον αλλάζει επιτόπου τον καφέ, απλά εδώ δεν γυρνάει ο χρόνος πίσω για να ξεγραφτει το λάθος.

Όταν είπε στον αποστολέα, την επόμενη μέρα θα το έχει ο παραλήπτης, και κάνει 19€, έγινε ουσιαστικά μια συμφωνια, την οποία δεν κράτησε η ACS. Εγώ από τη μεριά μου γιατί να κρατήσω το δικό μου μέρος της συμφωνίας;

Όπως το βλέπω το θέμα εγώ περίμενα το δέμα μου την Παρασκευή. Συγκεκριμένα ένα PS4 το οποίο θα έβαζα σε καφετέρια μου γτ διοργάνωνα τουρνουά Pro το ΣΚ. Όπως το βλέπω θα έρθει Δευτέρα το δέμα. Και με κρέμασε τόσες μέρες η ACS. Έχω άδικο να ζητάω να βρω το δίκιο μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέει εδώ στο 18.

www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Postal/FAQ/index.html#Question18

Το θέμα είναι άλλο τι είπε με το στόμα και άλλο τι λέει ο τιμοκατάλογος που έγραψα και λέει 1-2 εργάσιμες που είναι και η συμφωνία.

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις 1-2 εργασιμες δυστυχως το αγνοει πολυς κοσμος.

Οπως φαινεται η καθυστερηση οριζεται ως 1 μερα,εαν φτασει τη δευτερα,οποτε η αποζημιωση (θεωρητικα) ειναι 6 ευρω ( 6ευρω/μερα καθυστερησης) .

Τωρα για το πως θα διεκδικησεις την αποζημιωση σου δεν ξερω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...