Προς το περιεχόμενο

Sandboxie ερώτηση


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Επειδή κατεβάζω διάφορα προγράμματα (σπασμένα) και τα δοκιμάζω,  αν κάνω εγκατάσταση το Sandboxie ή το VirtualBox θα μπορώ να εγκαταστήσω το πρόγραμμα μαζί με το crack και να τρέχει μέσα στο Sandboxie?

 

Το ξέρω οτι δεν επιτρέπονται οι ερωτήσεις για προγράμματα απο τον "θείο" .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

21 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Αν δεν ξέρεις, μην παίξεις με vm. Ειδικά αν πρόκειται να βάλεις μέσα περίεργα πράγματα.

Πρώτη φορά θα ασχοληθώ με sandbox και δεν ξέρω.

Οπότε λες να μην το πειράξω, θα έχω πρόβλημα αν περνάω τέτοια προγράμματα?

Βασικά βρήκα μια ρύθμιση, για δες λίγο την φώτο, σαν προεπιλογή είχε να έχουν τα προγράμματα πρόσβαση στο ιντερνετ και εγώ το έκανα να μην έχουν.

 

Χωρίς τίτλο.jpg

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, pavloa είπε

Πρώτη φορά θα ασχοληθώ με sandbox και δεν ξέρω.

Οπότε λες να μην το πειράξω, θα έχω πρόβλημα αν περνάω τέτοια προγράμματα?

Βασικά βρήκα μια ρύθμιση, για δες λίγο την φώτο, σαν προεπιλογή είχε να έχουν τα προγράμματα πρόσβαση στο ιντερνετ και εγώ το έκανα να μην έχουν.

Χωρίς τίτλο.jpg

Καλύτερα βάλε virtual box και από τις ρυθμίσεις του vm κάνε disconnect την κάρτα δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Καλύτερα βάλε virtual box και από τις ρυθμίσεις του vm κάνε disconnect την κάρτα δικτύου.

Το κατέβασα το έκανα εγκατάσταση.. Θα πρέπει να εγκαταστήσω εικονικό λειτουργικό ή μπορώ έτσι να ανοίξω τα προγράμματα? Εχω μπερδευτεί λίγο, όπως είπα είναι η πρώτη φορά που θα ασχοληθώ με κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και το VMWARE Workstation (Nonfree)

Όταν φτιάχνεις εικονικές μηχανές θες κ iso του λειτουργικού που θες να εγκαταστήσεις. Το κάνεις mount στο εικονικό drive που θα έχει η μηχανή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, HamerZ είπε

Δες και το VMWARE Workstation (Nonfree)

Όταν φτιάχνεις εικονικές μηχανές θες κ iso του λειτουργικού που θες να εγκαταστήσεις. Το κάνεις mount στο εικονικό drive που θα έχει η μηχανή σου.

Το iso είναι το ίδιο με αυτό που χρησιμοποίησα όταν εγκατέστησα τα windows?

Αν ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες θα το φτιάξω σωστά έτσι όπως πρέπει? https://nicktux.com/2016/09/15/oracle-vm-virtualbox-complete-guide/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, HamerZ είπε

Και τα Windows αν τα κατεβάζεις από Torrents σε ISO μορφή μπορείς να τα φορτώσεις στο εικονικό dvd-drive.

τΑ Windows τα έχω αυθεντικά. Οπότε περνάω αυτό το iso? Επίσης θα χρειαστεί και κλειδί ενεργοποιήσεις ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν για παράδειγμα περάσω ενα πρόγραμμα για επεξεργασία βίντεο, θα μπορώ κανονικά να επεξεργαστώ το βίντεο και να το εξάγω? 

Σκεφτόμουν να κάνω το άλλο, αν δημιουργήσω ενα άλλο χρήστη και αυτόν τον έχω μόνο για τέτοια προγράμματα, υπάρχει περίπτωση να κολλήσω κάτι στον βασικό χρήστη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...