Προς το περιεχόμενο

Revolut- Paypal


Giwrg Mavridis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις για Paypal και Revolut:

1)Έκανα λογαριασμό Revolut, μπορώ να τον συνδέσω με την paypal ώστε να πάνε εκεί τα χρήματα; Τι μπορώ να αγοράσω με revolut; ότι μπορώ να αγοράσω και με έναν κανονικό τραπεζικό λογαριασμό; τι χρειάζεται για να βγάλω κάρτα ώστε να κάνω ανάληψη ATM; Πρέπει να συνδέσω ΑΦΜ ή κάτι άλλο;

2)Γίνεται να συνδέσω την πιστωτική κάρτα με την Paypal; Σκέφτηκα , να πληρώνω τις διαδικτυακές αγορές μου μέσω της πιστωτικής κάρτας και να ξεπληρώνω την κάρτα κάθε μήνα μέσω της paypal. Γίνεται κάτι τέτοιο και αν γίνεται υπάρχει περίπτωση να ρωτήσουν από που προήλθαν αυτά τα χρήματα; 

3)Εάν συνδέσω revolut σε paypal ο λογαριασμός θα παραμείνει "high risk customer" ή η revolut λειτουργεί όπως ένας ελληνικός τραπεζικός λογαριασμός;;

Επεξ/σία από Giwrg Mavridis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Ολα τα βλέπει η εφορία, οποτε προσοχή, θα σε τσακώσουν

Ρε παιδιά πληροφοριακά ρωτάω, προφανώς και δεν προσπαθώ να φοροδιαφύγω ή να υποκλέψω κάτι. Εάν το έκανα σίγουρα δεν θα το δήλωνα δημοσίως σε forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2019 στις 5:53 ΜΜ, Giwrg Mavridis είπε

Ρε παιδιά πληροφοριακά ρωτάω, προφανώς και δεν προσπαθώ να φοροδιαφύγω ή να υποκλέψω κάτι. Εάν το έκανα σίγουρα δεν θα το δήλωνα δημοσίως σε forum...

Κάτι μου λέει ότι αυτό ακριβώς προσπαθείς να κάνεις (να φοροδιαφύγεις) μια και είναι το δεύτερο θέμα που ξεκινάς ρωτώντας παρόμοια πράγματα. Δεν με αφορά βέβαια, αλλά μην περιμένεις να σου πουν πως να αποφύγεις την εφορία εδώ μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgerov είπε

Κάτι μου λέει ότι αυτό ακριβώς προσπαθείς να κάνεις (να φοροδιαφύγεις) μια και είναι το δεύτερο θέμα που ξεκινάς ρωτώντας παρόμοια πράγματα. Δεν με αφορά βέβαια, αλλά μην περιμένεις να σου πουν πως να αποφύγεις την εφορία εδώ μέσα. 

Όχι δεν προσπαθώ ακριβώς κάτι τέτοιο βγάζεις γρήγορα συμπεράσματα.. Άμα διαβάσεις αναλυτικά το δεύτερο θέμα μου θα καταλάβεις περισσότερα... Προσπάθησα να διαγράψω αυτό το θέμα αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giwrg Mavridis είπε

Όχι δεν προσπαθώ ακριβώς κάτι τέτοιο βγάζεις γρήγορα συμπεράσματα.. Άμα διαβάσεις αναλυτικά το δεύτερο θέμα μου θα καταλάβεις περισσότερα... Προσπάθησα να διαγράψω αυτό το θέμα αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.

Είπα δεν με αφορά, για αυτό τον λόγο προσπάθησα να σε βοηθήσω και στο άλλο θέμα, απλά μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι υπάρχει τρόπος να κάνεις την "δουλειά" σου και παράλληλα να μην υπάρχει ρίσκο να σε πιάσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2019 στις 2:58 ΜΜ, Giwrg Mavridis είπε

υπάρχει περίπτωση να ρωτήσουν από που προήλθαν αυτά τα χρήματα

Τοτε αυτό γιατί το ρωτάς

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Τοτε αυτό γιατί το ρωτάς

Γιατί όταν πλήρωνα την πιστωτική από άλλη πηγή δεν έκαναν καμία ερώτηση από που προήλθαν τα χρήματα και αναρωτιέμαι εάν ισχύει και εδώ. Δηλαδή αν βάλω 10 ευρώ θα πρέπει να τα δηλώσω και αυτά; Εντάξη παιδιά κανείς δεν είναι φοροφυγάς για 20 ευρώ, ας ηρεμήσουμε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/10/2019 στις 3:05 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Ολα τα βλέπει η εφορία, οποτε προσοχή, θα σε τσακώσουν

ευτυχως δεν ισχυει κατι τετοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...