Προς το περιεχόμενο

Νέο Pc - 700 euro


kosegdit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθειά σας σχετικά με ένα νέο build που θέλω να κάνω για έναν φίλο μου.

Ποσό που διαθέτουμε : 700 euro.

Χρήση υπολογιστή : casual browsing, internet, εφαρμογές office, σχεδιαστικά προγράμματα.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Η χρήση προορίζεται κυρίως για AutoCad, AutoDesk Inventor, Solidworks και άλλα παρόμοιας φύσης.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Όχι.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Όχι.

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Αθήνα.

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να πετύχουμε την καλύτερη τιμή.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Μπορώ να το συναρμολογήσω μόνος μου.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Ας το αφήσουμε στην άκρη αυτό και βλέπουμε.

 

Δεν γνωρίζω τι απαιτήσεις έχουν τα παραπάνω προγράμματα σε κάρτα γραφικών. Αν το budget είναι απαγορευτικό, αξίζει μήπως να πάμε σε μια σύνθεση χωρίς gpu και να την προσθέσουμε αργότερα;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο και τις ιδέες σας.

Επεξ/σία από kosegdit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο θα έστηνα, οι μνήμες από το QVL της μητρικής, η μητρική είναι έτοιμη για τρίτη γενιά. 
Για την gpu μια γνώμη κάποιος, έβαλα 4gb που ζητάει στο autodesk πχ, θα ήταν καλύτερη μια Rx 570/580 πχ;

Spoiler

image.png.1920f6b6de3bfc13a98b7327cf9ab375.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...