Προς το περιεχόμενο

Δραπανοκατσάβιδο Bosch PSB 1800 LI-2 περίπου 90 ευρώ [amazon.co.uk]


newnick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρακάτω δραπανοκατσάβιδο από την Bosch

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00L3XK06C/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

90 ευρώ (περίπου) με μεταφορικά Ελλάδα. Χαμηλότερη τιμή skroutz 132

Όσοι γνωρίζουν ας μας πουν αν αξίζει για τα λεφτά του

Επεξ/σία από newnick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 2 αυτό και το πιο παλιό μοντέλο που είναι λίγο μεγαλύτερο,χρόνια στο ζόρισμα βιδώματα, τρύπες και μπετό όποτε χρειάστηκε, δεν καταλαβαίνει τπτ.

Τώρα αυτό το δεύτερο δεν το βάζω στο κρουστικό,οι μπαταρίες ακόμη μια χαρά.

Τα έχω πάρει σε αυτή την τιμή από αμαζον σε ανάλογες προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω πάνω από 3 χρόνια με ερασιτεχνική χρήση. Οι μπαταρίες είναι άψογες, το δράπανο είναι αρκετά δυνατό για μπαταρίας και με την κρούση τρυπάει και μπετό με λίγο επιμονή. Πριν κάνα μήνα ενώ το είχα στην ακινησία κάνα 3μηνο πήγα να βιδώσω κάτι βίδες και έβγαλε καπνούς. Καθάρισα το μοτέρ (ίδιο με ένα brushed arrma τηλεκατευθυνόμενο που έχω btw) με καθαριστικό φρένων και επανήλθε μετά από πολλά, αλλα μου έκανε εντύπωση με τη χρήση που του είχα κάνει μέχρι τότε. 

Νομίζω σε αυτή την τιμή αξίζει. Δεν ξέρω τα παιδιά παραπάνω που λένε ότι είναι ακριβό ποιο άλλο έχουν υπόψη που είναι εξίσου καλό και πιο φθηνό.

Επεξ/σία από mxa055
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πως η πράσινη σειρά της Bosch  δεν αξίζει τον κόπο. Είναι για πολύ ερασιτεχνική χρήση και όταν τύχει κάποια δουλειά και το πιέσεις όπως είπε και παραπάνω ο mxa055 θα βγάλει καπνούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αναγκάζομαι να ξαναγράψω γιατί μάλλον βγάζετε συμπεράσματα μόνο με το χρώμα του εργαλείου,χωρίς να το έχετε πιάσει στα χέρια.

Όταν το είχα πάρει σε αυτή την τιμη στην Ελλάδα είχε απο 180 ευρώ και πάνω.

Σαν επαγγελματίας έχω δουλέψει ακριβά επαναφορτιζόμενα -500-600 ευρώ εργαλεία άλλα και φτηνά black&decker κτλ.Πήρα αυτό το εργαλείο και του έκανα επαγγελματική χρήση και δεν καταλαβαίνει τπτ.

Συμπέρασμα (δικό μου)εαν κάνετε αρκετές εργασίες (και οχι 2 φορές το χρόνο )δώστε κάτι παραπάνω και πάρτε το,εαν δουλεύετε ελάχιστα πάρτε ένα από τα lidl μια χαρά θα κάνει την δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 ώρες πριν, aristidis540 είπε

Λοιπόν αναγκάζομαι να ξαναγράψω γιατί μάλλον βγάζετε συμπεράσματα μόνο με το χρώμα του εργαλείου,χωρίς να το έχετε πιάσει στα χέρια.

Όταν το είχα πάρει σε αυτή την τιμη στην Ελλάδα είχε απο 180 ευρώ και πάνω.

Σαν επαγγελματίας έχω δουλέψει ακριβά επαναφορτιζόμενα -500-600 ευρώ εργαλεία άλλα και φτηνά black&decker κτλ.Πήρα αυτό το εργαλείο και του έκανα επαγγελματική χρήση και δεν καταλαβαίνει τπτ.

Συμπέρασμα (δικό μου)εαν κάνετε αρκετές εργασίες (και οχι 2 φορές το χρόνο )δώστε κάτι παραπάνω και πάρτε το,εαν δουλεύετε ελάχιστα πάρτε ένα από τα lidl μια χαρά θα κάνει την δουλειά του.

Μυρωδιάς είσαι, όχι επαγγελματίας

Επεξ/σία από rigani
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, rigani είπε

Μυρωδιάς είσαι, όχι επαγγελματίας

έγραψε ο μάλλον 15χρονος για να το παίξει μάγκας από το πληκτρολόγιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aristidis540 είπε

έγραψε ο μάλλον 15χρονος για να το παίξει μάγκας από το πληκτρολόγιο...

Είχες δύο, το είχες πάρει πανάκριβα, έχεις δουλέψει πανάκριβα επαναφορτιζόμενα των 600€, έχεις δουλέψει φθηνά των 30€, υπερ-εργαλείο που δε καταλαβαίνει τίποτα (το Bosch το πράσινο - πέτρες γελάνε) και είσαι και επαγγελματίας που προτείνει στους ερασιτέχνες να ψωνίζουν LIDL...

μυρωδιάς και αστείος ταυτόχρονα 😂😂

(γράψε από κάτω μπας και το σώσεις τώρα)

Επεξ/σία από rigani
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αφου τσακωθηκατε με τοσο "ωραιο" τροπο παρτε και απο μια παρατηρηση ο καθενας και διαβαστε παρακαλω τους ορους χρησης. Αμεσα.

Ευχαριστουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...