Προς το περιεχόμενο

Αγορα Αντικαταστάτη S6 Edge


TasosPk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, μιας και έχασα το S6 edge μου ειμαι στην αναζήτηση συσκευής.
Εχώ ηδη δει το Μi A3 το οποιο μου αρέσει απο αποψη specs και φυσικα για το android one, αλλα με χαλάει το μεγεθος του, το drop notch αλλα και η ανάλυση της οθόνης.
Μετά μου εχει γυαλίσει το MI 8 Lite το οποίο και αυτο με χαλάει στο μέγεθος και στην MIUI.
Eπόμενο Κλικ στο Ματι μου εκανε το P20 lite, δεν εχω καμμια απολύτως εμπειρια απο το Ιnterface τους όμως.
Σε κανένα απο αυτα δεν εχω δει αν υπαρχει notification led , το οποιο πραγματικα θα ήθελα να μην το χάσω.
 


1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε; 200 TOP
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; Eλλάδα
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα Σκρουτζομάγαζα μαλλον λογω τιμής
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; Καινουριες κατα προτίμηση
5) Μέγεθος οθόνης;Δεν με απασχολεί τοσο το μέγεθος της οθόνης, οσο το να κάθετε στο χέρι σαν το S6
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); Νοtification Led if possible.
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών;Οχι ιδιαίτερα αλλα να μπορείς να  βλέπεις
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία;Ναι
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;Αντιπάθεια προς το MIUI
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά) Βrowsing, mailing,chat apps καποιες φορες τυχαινει να κανω edit αρχεια excel κλπ,Πολύ πιθανό καποια ταινία η σείρα και χαλαρά games (στο s6 edge επαιζα PUBG με ολα low, φαντάζομαι θα μπορει να γινει με τωρινη low budget συσκευη αυτο)
Δεν κάνω καποια ακραία χρηση αλλα δεν θα ηθελα σε εναν χρονο να μου βγαζει την πιστη.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mi A3 έχει notification led.

Το PUBG το παίζει ο γιος μου σε Redmi note 5 ,οπότε ναι παίζει και σε χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μέγεθος γιατί σε χαλάει? 

Το θεωρείς μικρό ή μεγάλο? 

Μικρότερο δεν υπάρχει πλέον 

Η οθόνη μια χαρά είναι και γενικά έχει τα πάντα εκτός από nfc και ois 

Αν πας σε ips οθόνη θα ξενερωσεις

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Το Mi A3 έχει notification led.

Το PUBG το παίζει ο γιος μου σε Redmi note 5 ,οπότε ναι παίζει και σε χαμηλά.

Nαι και εγω αυτό πιστευα!

11 λεπτά πριν, adi32 είπε

Το μέγεθος γιατί σε χαλάει? 

Το θεωρείς μικρό ή μεγάλο? 

Μικρότερο δεν υπάρχει πλέον 

Η οθόνη μια χαρά είναι και γενικά έχει τα πάντα εκτός από nfc και ois 

Αν πας σε ips οθόνη θα ξενερωσεις

Το θεώρω μεγάλο, δεν έχω και τα μεγαλύτερα χέρια και το s6 οριακα κατάφερνα να το χρησιμοποιώ με το ένα χερι εστω για να κάνω μια γρηγορη κλήση απο την οθόνη κλειδωματος.
και αυτο ειναι το μεγαλύτερο + του p20 lite αυτην την στιγμή για μένα μιας και ειναι πιο "συμμαζεμένο" τα Mi 8 SE και Mi 9 SE που και αυτα ειναι κάπως ποιο μικρα βγαίνουν εκτός budget.
Για την οθόνη σιγουρα θα άντεχα την υποχώρηση μιας και πραγματικα το μάτι μου δεν εχει ιδιαίτερες απαιτήσεις(το λαπτοπ μου εχει ΤΝ πάνελ) σίγουρα ειναι downgrade αλλα θα μπορούσα να ζήσω με αυτο μαλλον!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...