Προς το περιεχόμενο

port forwarding cosmote speedport plus


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θα ηθελα μια βοηθεια προσπαθω να ανοιξω καποιες πορτες για το πσ4 αλλα οταν κανω ελεγχο μου τις εμφανιζει κλειστες

μπορει μυπως καποιος να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, genci said:

καλησπερα θα ηθελα μια βοηθεια προσπαθω να ανοιξω καποιες πορτες για το πσ4 αλλα οταν κανω ελεγχο μου τις εμφανιζει κλειστες

μπορει μυπως καποιος να βοηθησει?

ανοιξε το port που θες.

την ip που βσλες δωσε την καρφωτα στο pc.

κλεισε την αυξημενη ασφαλεια cosmote διοτι κοβει μεριμα ports

βαλε το port που ανοιξες στο μτορρεντ και αφου το εχεις ανοιχτο πηγαινε στο www.canyouseeme.org 

αν δεν χρησιμοποιεις το port(για αυτο ειπα βαλτο στο μτορρεντ και ανοιξε το) δεν θα στην δειξει την port open

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 19/10/2019 στις 3:06 ΠΜ, poulinos είπε

ανοιξε το port που θες.

την ip που βσλες δωσε την καρφωτα στο pc.

κλεισε την αυξημενη ασφαλεια cosmote διοτι κοβει μεριμα ports

βαλε το port που ανοιξες στο μτορρεντ και αφου το εχεις ανοιχτο πηγαινε στο www.canyouseeme.org 

αν δεν χρησιμοποιεις το port(για αυτο ειπα βαλτο στο μτορρεντ και ανοιξε το) δεν θα στην δειξει την port open

Εχω παρόμοιο θέμα παρόλο που μέχρι πριν μια βδομάδα ήμουν κομπλέ (είχαμε διακοπή ρεύματος και όταν ξανά ήρθε ήταν αναμμένο το service κάνα 10-15 λεπτά και μετά συνδέθηκε) πλέον παρόλο που έχω ανοιχτές της πόρτες που θέλω δεν μπορεί να συνδεθεί τίποτα (δεν μπορώ να κάνω σωστό upload σε prive tracker), δεν μπορώ να συνδέσω το remote control μέσω WiFi κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/10/2019 at 11:13, genci said:

Καλημέρα φίλε ευχαριστώ για τον κόπο σου θα το δοκιμάσω

οτι χρειαστεις μας λες.

On 20/10/2019 at 13:20, Inuyasha said:

Εχω παρόμοιο θέμα παρόλο που μέχρι πριν μια βδομάδα ήμουν κομπλέ (είχαμε διακοπή ρεύματος και όταν ξανά ήρθε ήταν αναμμένο το service κάνα 10-15 λεπτά και μετά συνδέθηκε) πλέον παρόλο που έχω ανοιχτές της πόρτες που θέλω δεν μπορεί να συνδεθεί τίποτα (δεν μπορώ να κάνω σωστό upload σε prive tracker), δεν μπορώ να συνδέσω το remote control μέσω WiFi κτλ

θα το κανα hard reset.να μην συνδεεται κατι στο wifi δεν ειναι θεμα Port forward. το service δεν ξερω αν ηταν για κανα firmware update και μετα εχασε τα port forward.επισης upload μπορεις να κανεις και χωρις να ανοιξεις πορτες.απο default ειναι ανοιχτο συνηθως και το Upnp σε modem/router και τορρεντ client οποτε σου ανοιγει το Port Που θες "αυτοματα" και εισαι active κανονικα.

αλλα και Upnp να μην παιξει παλι μπορεις να ανεβασεις απλα οχι σε ολους τους χρηστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 ώρες πριν, poulinos είπε

οτι χρειαστεις μας λες.

θα το κανα hard reset.να μην συνδεεται κατι στο wifi δεν ειναι θεμα Port forward. το service δεν ξερω αν ηταν για κανα firmware update και μετα εχασε τα port forward.επισης upload μπορεις να κανεις και χωρις να ανοιξεις πορτες.απο default ειναι ανοιχτο συνηθως και το Upnp σε modem/router και τορρεντ client οποτε σου ανοιγει το Port Που θες "αυτοματα" και εισαι active κανονικα.

αλλα και Upnp να μην παιξει παλι μπορεις να ανεβασεις απλα οχι σε ολους τους χρηστες.

Nαι δεν το εγραψα σωστα , το site χωρις σωστα ανοικτο port δεν μπορει να μετρησει σωστα το Upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Inuyasha said:

Nαι δεν το εγραψα σωστα , το site χωρις σωστα ανοικτο port δεν μπορει να μετρησει σωστα το Upload

συνηθως οταν δεν μετραει σωστα το upload δεν ειναι θεμα του Port forward αλλλα ειναι θεμα ασυμβατοτητας του τορρεντ client με το site. και σε ελληνικο tracker σου λενε οτι θα βαλεις την χ εκδοση τορρεντ client και οχι οποια θες γιατι μπορει να μην μετραει σωστα τα στατιστικα.περα απο τα τυπικα.οχι αποτομο κλεισιμο του τορρεντ client και καποιες φορες Login στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, poulinos είπε

συνηθως οταν δεν μετραει σωστα το upload δεν ειναι θεμα του Port forward αλλλα ειναι θεμα ασυμβατοτητας του τορρεντ client με το site. και σε ελληνικο tracker σου λενε οτι θα βαλεις την χ εκδοση τορρεντ client και οχι οποια θες γιατι μπορει να μην μετραει σωστα τα στατιστικα.περα απο τα τυπικα.οχι αποτομο κλεισιμο του τορρεντ client και καποιες φορες Login στο site.

Ναι τα ξέρω αυτά, ως τώρα (κοντά 6 χρόνια δεν είχα θέμα) στο helpdesk μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα να με βάλανε σε public ip για αυτό να μην μπορώ να ανοίξω θύρα (η κάτι τέτοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Inuyasha said:

Ναι τα ξέρω αυτά, ως τώρα (κοντά 6 χρόνια δεν είχα θέμα) στο helpdesk μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα να με βάλανε σε public ip για αυτό να μην μπορώ να ανοίξω θύρα (η κάτι τέτοιο)

α ναι ξεχασα και αυτο.μπορει να σε βγαζουν πισω απο Cgnat δηλαδη σαν Fake ip να το πω ετσι ή σαν Proxy φαντασουτο και να μην δουλευει το Port forward.το βλεπεις με δυο τροπους.ο ενας ειναι να δεις τι Ip γραφει το ρουτερ μεσα στο Web interface και να δεις μετα τι σου λεει στο www.whatismyipaddress.com .αν ειναι διαφορετικη βγαινεις απο Nat.το δευτερο ειναι να δεις τι Ip εχεις παρει.αν εχεις καμια 100.χ κτλ τοτε εισαι απο cgnat.τους παιρνεις τηλεφωνο τους λες οτι εχεις καμερες και θες να βγαινεις με πραγματικη Ip.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας,
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; θέλω να ανοίξω πόρτες για ένα παιχνίδι (Call Of Duty Modern Warfare) αλλά δεν εχω καταλαβει την λογική του speedport plus.
Μπορεί κάποιος να μου πει που βάζω τι;
αυτές είναι οι πόρτες που θέλω να ανοίξω

TCP: 3074,27014-27050
UDP: 3074,3478,4379-4380,27000-27031,27036
το μοντεμ μου είναι στο κλασσικό 192.168.1.1
και το pc μου είναι στο 192.168.1.20

Κάθε βοήθεια δεκτή!
Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...