Προς το περιεχόμενο

ξεκλείδωμα bootloader


giwrgos26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα. ξέρει κανείς να μου πει πως ξεκλειδωνω το bootloader σε xiaomi? δοκίμασα κάτι που βρήκα στο ίντερνετ αλλά μετά κολλάω στο σημείο του fastboot οπότε σκέφτηκα ότι λογικά δεν έκανα κάτι σωστά στο ξεκλείδωμα του bootloader..οποίος ξέρει απανταειι, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Καμία σχέση. Αυτό που είσαι είναι το fastboot mode. Σε αυτή τη λειτουργία μπορείς να "συνδέσεις" το κινητό με το pc και να κάνεις διάφορα πράγματα. Πριν κάνεις οποιαδήποτε ενέργεια πρέπει πρώτα να δεις αν ο bootloader σου είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος .

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/18236-Tutorial-1-Πως-τσεκάρουμε-αν-ο-bootloader-είναι-κλειδωμένος-ή-ξεκλείδωτος/

Δες το βιντεάκι, αρκετά κατατοπιστικό. Όταν δεις τι έχεις τότε μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό ο οποίος βοηθάει αρκετά. 
https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/21673-Γενικός-οδηγός-με-το-τι-κάνουμε-μόλις-παραλάβουμε-ένα-κινητό-Xiaomi/

Επίσης, θα ήταν καλό πριν πας να κάνεις κάτι στα τυφλά, να ψάξεις πρώτα τι και πως για να μην βρεθείς με brick-αρισμένη συσκευή

Επεξ/σία από Chrisgs
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλη χρονια παιδια

ηθελα να ρωρτησω αν υπαρχει καποιος δωρεαν και σιγουρος τροπος να ξεκλειδωσω τον bootloader στο p20 lite πυου εχω.

εχω βρει το dc unlocker αλλα ειναι επι πληρωμη.μπορω να χρησιμοποιησω καποιον υπαρχοντα κωδικο απο καποιον που τον εχει ξεκλειδωσει; αν ναι μου τον δινει καποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωδικός για κάθε συσκευή είναι ξεχωριστός και υπολογίζεται με αλγόριθμο βάση imei και serial. Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει δωρεάν τρόπος πλέον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...