Προς το περιεχόμενο

Τους 158 εκατομμύρια συνδρομητές έφτασε το Netflix


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Apple προς το παρών δεν είναι σοβαρός αντίπαλος, θα πιάσει κάποια νούμερα επειδή θα δίνει δωρεάν συνδρομές, αυτός που απειλεί το Netflix είναι η Disney, όσο γι'αυτούς που κλαίγονται για 5 ευρώ δεν έχω κάτι να πω, υπάρχουν και τα torrents! Παρεμπιπτόντως δεν έχω Netflix και ούτε τηλεόραση βλέπω...

Επεξ/σία από Nspider
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, AlexDimisGR said:

Είμαι ο μόνος που δεν παρακολουθώ Netflix? 

Όχι, φαίνεται εξάλλου από τον τίτλο της είδησης...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, d4mage είπε

Πρώτα απ`όλα τι σχέση έχει το νούμερο και από ποια χώρα θα είναι; Ας μην αναλύσουμε το γιατί πρέπει να έχω ή να μην έχω τούρκικο ή ελληνικό ή κινέζικο νούμερο. Δεν ισχύει αυτό που λες η εγγραφή γίνεται κανονικά. Εκτός εάν έχεις προσπαθήσει να κάνεις την εγγραφή χωρίς VPN ή έχεις βάλει λάθος ip.

1)Θελει επαλήθευση με τουρκικο νούμερο αν δεν πιστεύεις δοκιμασε το, οποιοι προλαβαμε προλαβαμε

2) Ποιος μίλησε για να αναλυση του αν αξίζει ή οχι;

3) Γιατί αυτό το ύφος? Κάποιο θέμα έχετε στο insomnia με τα νεύρα σας οι περισσότεροι, να το κοιτάξετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

netflix, καλό μόνον αν έχεις γνωστούς για να μοιράζεστε το κόστος.
Εχει κάμποσα και όλο και κάτι θα βλέπεται, σαν εναλλακτική στη Ελληνική τηλεόραση. Μου έκανε κακή εντύπωση που σειρές εξαφανίζονται.
Οταν αύξησε την συνδρομή το έκοψα.

edit: είναι εκνευριστικό ότι άλλες σειρές υπάρχουν πχ στο Ελληνικό, άλλες στο εγγλέζικο, γιαπωνέζικο κλπ. Δεν είναι απλό.

Καλύτερα να μιλάμε για τα netflix και όχι για το netflix.

Επεξ/σία από eyw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Καλά εντάξει μην τρελαθούμε και όλας με την "τεχνολογία" που χρησιμοποιεί το netflix. Έτοιμες υπηρεσίες χρησιμοποιεί.

Κανε λιγη ερευνα επ αυτου να δεις τι χρησιμοποιει, και παραλληλα δες εδω για whitepapers και blog posts

https://research.netflix.com/articles

Επεξ/σία από basilis5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλοι έχουν Netflix...

Άλλοι έχουν HULU...

 Άλλοι θα βάλουν Apple TV....

Άλλοι θα βάλουν Disney...

Άλλοι θα πληρώνουν στο YouTube...

Άλλοι θα βάλουν ότι άλλη μ@##$^@   βγει...

 

Εγώ έχω το καλύτερο, που έχει όλα τα παραπάνω μαζί, και δεν χρειάζεται να ψάχνω ποια σειρά είναι σε ποιο κανάλι! Ούτε θα κάτσω να χάσω μια καλή σειρά επειδή δεν την έχει η συνδρομητική μου...

Η δική μου «συνδρομητική» λοιπόν, λέγεται Download και μάλιστα είναι δωρεάν…!  Επίσης, έχει 10 φορές περισσότερους «συνδρομητές» από το Netflix!

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύποι. Το Netflix έφερε φθηνά το legal streaming σειρών (και ταινιών) στο σαλόνι της κάθε οικογένειας. Είτε το θέλετε είτε όχι, αυτό είναι.

Από εκεί και πέρα καλοδεχούμενη η οποιαδήποτε άλλη streaming υπηρεσία. Κέρδος θα έχουμε σαν καταναλωτές (ποιοτικά και ποσοτικά).

Οντοπικ: Είναι εντυπωσιακό πόσα λεφτά "παίζονται" στην συγκεκριμένη βιομηχανία. Κι απ' ότι φαίνεται το παιχνίδι θα γίνει ακόμα πιο άγριο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2019 στις 8:36 ΠΜ, newlynx είπε

Μερικούς insomniacs πρέπει να σας πάρουν αναλυτές οι εταιρίες, χαραμιζεστε στην Ελλάδα. Μια χαρά θα επιβιώσουν όλοι οι παίκτες του streaming γιατί, το έχω ξαναπεί εδώ μέσα, το κόστος για τον μέσο Ευρωπαίο και Αμερικανό είναι μικρό. Μην κάνετε αναλύσεις με κριτήρια το μικρόκοσμο μας.

χαχα πες τα ρε φιλε γτ θα μας τρελανουν εδω μεσα, το εχω γραψει το σχολιο σου 3-4 φορες σε διαφορα θεματα με streaming. Οι τυποι νομιζουν οτι εκτος Ελλαδας τα ποσα που ζητανε ειναι απαγορευτικα και καποιος πιεζεται να εχει 4 συνδρομες. Ξυπνατε αγορια βλαχοβαλκανια, εξω οι ανθρωποι δουλευουν και αμειβονται γιαυτο, με πραγματικα χρηματα οχι με ψιχουλα. Να δινει καποιος 50 δολλαρια-ευρω το μηνα για 4-5 συνδρομες δεν ειναι κοστος, για την ακριβεια γιαυτον ειναι μια μερα δουλεια . Μια μερα= 8 ωρες εργασιας, οχι σαν τη δικια μας μια μερα=10 μπορει και 12 εξαρταται ποση δουλεια εχει εκεινη την ημερα. Οτι στην Ελλαδα των μισθων των 600 ευρω (οσοι τα παιρνουν και αυτα ) φυσικα και δεν μπορεις να δινεις ενα 50αρι το μηνα για αυτα και καταφευγεις στην πειρατεια αναγκαστικα δεν σημαινει οτι για τις νορμαλ χωρες ειναι απαγορευτικο, για την ακριβεια τους φαινεται γελοιο το ποσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2019 στις 10:46 ΜΜ, SeXBOX είπε

Έχω στην TV μου και Netflix και Apple TV... μια χαρά και τα 2 κανένας δεν θα παρατήσει το ένα για το άλλο αλλά θα γίνουν ΚΑΙ εκεί συνδρομητές και στο άλλο.

Κι εγώ με Tizen έχω Apple TV. Οι άλλοι που κολλήσανε δεν καταλαβαίνω... θα έπαθαν κοκομπλόκο. εγκεφαλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ξέρω για το rest of world, πάντως το ελληνικό Netflix είναι απαράδεκτο. Βάζει 1-2 σεζόν και για τις υπόλοιπες 3 επικαλούνται "restrictions" κι ότι μπούρδα τους κατέβει. Πάνω κάτω για να δεις μια ολοκληρωμένη σειρά είσαι αναγκασμένος να περιμένεις μέχρι να τη δείξει ολόκληρη ακόμη και η ΕΡΤ...

Επεξ/σία από gregory22
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, tsibosp said:

χαχα πες τα ρε φιλε γτ θα μας τρελανουν εδω μεσα, το εχω γραψει το σχολιο σου 3-4 φορες σε διαφορα θεματα με streaming. Οι τυποι νομιζουν οτι εκτος Ελλαδας τα ποσα που ζητανε ειναι απαγορευτικα και καποιος πιεζεται να εχει 4 συνδρομες. Ξυπνατε αγορια βλαχοβαλκανια, εξω οι ανθρωποι δουλευουν και αμειβονται γιαυτο, με πραγματικα χρηματα οχι με ψιχουλα. Να δινει καποιος 50 δολλαρια-ευρω το μηνα για 4-5 συνδρομες δεν ειναι κοστος, για την ακριβεια γιαυτον ειναι μια μερα δουλεια . Μια μερα= 8 ωρες εργασιας, οχι σαν τη δικια μας μια μερα=10 μπορει και 12 εξαρταται ποση δουλεια εχει εκεινη την ημερα. Οτι στην Ελλαδα των μισθων των 600 ευρω (οσοι τα παιρνουν και αυτα ) φυσικα και δεν μπορεις να δινεις ενα 50αρι το μηνα για αυτα και καταφευγεις στην πειρατεια αναγκαστικα δεν σημαινει οτι για τις νορμαλ χωρες ειναι απαγορευτικο, για την ακριβεια τους φαινεται γελοιο το ποσο.

Ξέρεις πολλούς στο εξωτερικό που πληρώνουν 4-5 συνδρομές? Γιατί εγώ που μένω στο εξωτερικό δεν ξέρω. Οι περισσότεροι που ξέρω έχουν κάποιο και αυτό όπως και Ελλάδα συνήθως με φίλους κλπ. Απλά on top μερικοί έχουν και amazon prime now καθώς είναι δωρεάν αν έχεις prime συνδρομή (για δωρεάν delivery 1 μέρας)

 

 

Btw Ο πιο εύκολος τρόπος να βλέπει κάποιος τα πάντα πολύ εύκολα φθηνά και παράνομα, είναι με kodi και real-debrid/premiumize. Ποιότητες καλύτερες από netflix κλπ ανάλογα τι αντέχει η σύνδεσή σου με τιμές από 3 ευρώ το μήνα ανά ip. Αλλά το netflix αξίζει με 4 άτομα για να βγάζει σειρές που πληρώνονται οι ηθοποιοί και για να βλέπεις όπου θες να κατεβάζεις εύκολα, να συνεχίζεις κλπ. Τώρα 5 συνδρομητικές δεν θα βάλω είναι η αλήθεια...Θα δείξει πως θα είναι και οι υπότιτλοι στα υπόλοιπα. Μου φαίνεται αν γίνει αυτό το πανηγύρι με τις συνδρομητικές, θα βγει και ένα app που θα του βάζεις ότι συνδρομητική έχεις, και θα σου βγάζει όλες τις σειρές και θα επιλέγει τη σωστή συνδρομητική χωρίς να σε νοιάζει που τρέχει τι... Και θα βρεθείτε ένα group 10-15 ατόμων με προσωπικά profiles εκεί οπότε θα βλέπετε όλοι νόμιμα

Επεξ/σία από JimGer
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Netflix
Amazon Prime
Disney+/Hulu
Apple TV+
MAX HBO
(NBC Universal, DC Universe)

μια χαρά ανταγωνισμός θα υπάρχει αλλά επιμένω ότι οι περισσότεροι θα έχουν πάνω από μια συνδρομή λόγω μικρού κόστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω ό,τι και να ανοίξει, να έχει ολόκληρες τις σειρές και όχι όπως έκανε σε μερικές σειρές το Netflix π.χ. στο Star trek next generation ή το deep space nine που έλειπαν βασικά επεισόδια από την σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...