Προς το περιεχόμενο

Μετα το S7 τι???


Christos c_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας μαγκες. Εχω το Samsung Galaxy S7 εδω και 1.5 χρόνο. Δεν λεω στεκεται καλά ακομα,αλλα εχω μπει κι εγώ σιγά σιγά στο τρυπάκι της αλλαγής.

Θα ήθελα ενα νορμάλ μεγεθος οχι πολύ μεγάλη οθόνη και ουσιαστικά να είναι άξιος συνεχιστης του S7. Budget γυρω στα 400-450. Ειμαι μεταξύ του S10e, του P30 και του Mi8 αν και περσινο μου αρεσει πιο πολυ απο το Mi9. Τι θα μου προτεινατε απο αυτα τα 3? ή ό,τι άλλο? Επισης τι γνωμη εχετ για το Honor 20 pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρομερές συσκευές εγώ θα σου έλεγα να πας με την σειρά honor 20 pro/p30/s10e/mi8 νομίζω το καλύτερο κράτημα το έχουν s10e και p30 και είναι κάτοχος mi8 εδώ και έναν χρόνο αλλά δεν είναι στο ίδιο φάσμα τιμής κοστίζει 229 από αλυσίδα μεγάλη με διετή εγγύηση ενώ όλα τα άλλα από 450 μέχρι 500+ Σκρουτζ υπάρχει διαφορά .

Σε επιδόσεις όπιο και να επιλέξεις δεν θα υπάρξει πρόβλημα έχουν τέρατα επεξεργαστές με σειρά όμως τώρα mi8/p30/honor/s10e τον Snapdragon αν και μια γενιά πίσω των βάζω πιο πάνω από τον κιριν που έχουν περίπου την ίδια gpu και τον exynos

Επεξ/σία από κουξκουκ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματι φίλε ολες τους εξαιρετικες συσκευες. Μα και το Mi 8 στα λεφτα του ειναι παρα πολύ καλο! Το εχει φιλος, το δουλεψα και μου αρεσε αρκετα. Μεταξυ του S10e και του P30 στις καμερες ποιο πιστευεις οτι κερδίζει?

Nαι δεν εχεις αδικο ως προς τα cpu... βεβαια λενε οτι ο φετινος exynos είναι πολύ καλος....

Επεξ/σία από Christos c_k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δει μόνο το p30 από κοντινό μου φανταστικό το βράδυ αλλά δεν ξέρω να σου απαντήσω με απόλυτη σιγουριά νομίζω ότι γενικά η Huawei σε αυτόν το τομέα βρίσκεται από επάνω σε μπαταρία είμαι σίγουρος το p30 σε κράτημα το s10e για τα δικά μου χέρια ..σκέψου ότι τώρα μετά από έναν χρόνο ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το mi8 χωρίς θήκη αλλά και πάλι χρησιμοποιώ δύο χέρια βέβαια καμία σχέση τώρα το απολαμβάνω.

Για τα λεφτά του είναι ληστεία το mi8 ξεκάθαρα ..

Επεξ/σία από κουξκουκ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θες πολύ καλή stock κάμερα πήγαινε στο Honor 20 Pro είτε στο S10e. To S10e όμως δεν έχει καλή αυτονομία. Το χειρότερο απ όλα. Στο Mi8 σε συνδυασμό με Gcam για βραδινές με πολύ καλή απόδοση. Το Mi8 έχω και πειραματιζομαι πολύ με την Gcam. Και στο Mi8 η αυτονομία είναι ένα μειονέκτημα αλλά με δική μου μέτρια χρήστη βγάζει μια μισή μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Christos c_k είπε

Γεια σας μαγκες. Εχω το Samsung Galaxy S7 εδω και 1.5 χρόνο. Δεν λεω στεκεται καλά ακομα,αλλα εχω μπει κι εγώ σιγά σιγά στο τρυπάκι της αλλαγής.

Θα ήθελα ενα νορμάλ μεγεθος οχι πολύ μεγάλη οθόνη και ουσιαστικά να είναι άξιος συνεχιστης του S7. Budget γυρω στα 400-450. Ειμαι μεταξύ του S10e, του P30 και του Mi8 αν και περσινο μου αρεσει πιο πολυ απο το Mi9. Τι θα μου προτεινατε απο αυτα τα 3? ή ό,τι άλλο? Επισης τι γνωμη εχετ για το Honor 20 pro?

Σε αυτά τα λεφτά κοιτάς το Honor 20 pro και το Mate 20 pro.

Κάνε ένα βήμα πίσω στην καινούργια σειρά τις Huawei γιατί ακόμα δεν ξέρουμε τη θα γίνει με την Google(αν και προσωρινά υπάρχει λύση).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μενα με προβληματιζει η αυτονομια του S10e... το mate 20 pro δεν το ειχα σκεφτει να πω την αληθεια.Moιαζει απίθανο. Μου φαινεται καπως μεγαλο ομως. Λενε οτι το Honor 20 pro δεν εχει καλη οθονη σε σχεση με τα αλλα. Τι γινεται με την ιστορια της Huawei και το ban? Δηλαδη τωρα όλη η σειρα P30 δεν εχει google services?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Christos c_k είπε

Kαι μενα με προβληματιζει η αυτονομια του S10e... το mate 20 pro δεν το ειχα σκεφτει να πω την αληθεια.Moιαζει απίθανο. Μου φαινεται καπως μεγαλο ομως. Λενε οτι το Honor 20 pro δεν εχει καλη οθονη σε σχεση με τα αλλα. Τι γινεται με την ιστορια της Huawei και το ban? Δηλαδη τωρα όλη η σειρα P30 δεν εχει google services?

Από την σειρά P30/pro Mate 30/pro δεν έχουν Google.

Βέβαια υπάρχει προσωρινή λύση αλλά δεν είναι και σίγουρο 

Το Honor δεν έχει Amoled ή Oled αλλά έχει τρομερά χρώματα και δεν νομίζω να σου φανεί και τόσο.

Επίσης να ξέρεις ότι είναι μέσα στα πέντε καλύτερα κινητά σε κάμερα.

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μαλισταα.. ναι τα τεχνικα χαρακτηριστικα του Honor ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ. αρα λες να παω για s10e? Με προβληματιζει το f2.4 στην καμερα θα βγαζει φωτεινες φωτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Christos c_k είπε

Α μαλισταα.. ναι τα τεχνικα χαρακτηριστικα του Honor ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ. αρα λες να παω για s10e? Με προβληματιζει το f2.4 στην καμερα θα βγαζει φωτεινες φωτο?

Όχι στο Honor να πας.

Στο S10e θα έχεις θέμα με την αυτονομία και η βραδινές του είναι ψιλό χαλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...