Προς το περιεχόμενο

Σεμινάρια για μεταγλώττιση και voice acting


Upperkat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιο, ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω σεμινάρια για μεταγλώττιση και voice over. Έχω κάνει μια έρευνα για το που, πώς κλπ ωστόσο είμαι ανίδεη όμως για το πώς μπορείς να βρεις δουλειά, τι βαρύτητα έχει το χαρτί που σου δίνουν τα σεμινάρια κ.ο.κ Κατανοώ ότι οι ηθοποιοί είναι αυτοί που έχουν πιο εύκολα πρόσβαση σε κάτι τέτοιο αλλά έχω δεν έχω πάει σε κάποια αντίστοιχη σχολή και δεν έχω κάποια σχέση με την υποκριτική. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχω τα προαπαιτούμενα στοιχεία χαρακτήρα να στηρίξω κάτι τέτοιο, νομίζω όμως ότι χρειάζομαι λίγη καθοδήγηση σχετικά με το που μπορώ να πάω να παρακολουθήσω τα σεμινάρια ή να κάνω κάποια οντισιόν για κάποιο κομπάρσικο ρόλο. Επίσης όσοι έχετε αντίστοιχες εμπειρίες, στόχους, ασχολείστε με κάτι παρεμφερές, έχετε γνωστούς που μπορείτε να μάθετε κλπ. ρίχτε μια γνώμη. 

Έεφκαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Για τσέκαρε εδώ 

Επίσης τι εννοείς με αυτό

Εννοώ ότι μπορώ να τσαλακωθώ, να εκτεθώ, να πειραματιστώ, να εργαστώ κ.α 

Αυτά είναι στοιχεία χαρακτήρα που χρειάζονται. Τώρα, άλλου είδους χαρακτηριστικά που χρειάζονται όπως για παράδειγμα η φωνή, καθώς και η διαχείριση της, δεν ξέρω πόσο κατάλληλα είναι. Αλλά με ενδιαφέρει η γνώμη κάποιου που γνωρίζει.

Επίσης, ευχαριστώ για την παράθεση αν και έχω ψάξει αρκετά για τα εργαστήρια του Γκίκα. 

Επεξ/σία από Upperkat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...