Προς το περιεχόμενο

Digital Satellite Receiver


Constantine_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,δεν γνωριζω αν εκανα το ποστ στο σωστο section του φορουμ.Αλλα οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου προτεινει καποιο Digital Satellite Receiver. Δεν ειναι απο ελληνικα καναλια.
Απο τιμες δεν γνωριζω αλλα θα ηθελα κατι αξιοπιστο και σχετικα οικονομικο.Επειδη ειμαι ασχετος με το θεμα και ειναι για τους γονεις μου αν χρειαζεστε παραπανω πληροφοριες πειτε μου.
Αυτη την στιγμη εχουμε το Powersky ps-8210cisk απτο οποιο δεν βρηκα σχεδον καθολου πληροφοριες στο νετ δεν ξερω ποσο αρχαιο μπορει να ειναι.
Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, kostasbm είπε

τι θελουν να δουν οι δικοι σου με αυτο το δεκτη??

Βλεπουν καναλια απο μοσχα.Εχουν πολλα χρονια την κεραια και απλα αλλαξαν αποκωδικοποιητη πριν χρονιαο οποιος φαινεται ναναι μουφα γιατι τρωει και ετρωγε κολληματα ωρες ωρες.
Απλα δεν το κοιταξα ποτε αυτο κομματι γιατι φωναζαν καποιον τεχνικο της γειτονιας και τους εβαζε οτι ηθελε φαινετε κ τον εχουν φωναξει καμια 10αρια φορες να τους το ξαναφτιαχνει τα τελευταια χρονια.Η κεραια ειναι σιγουρα κομπλε παντως ο αποκωδικοποιητης φταιει

Επεξ/σία από Constantine_k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια .......οποτε δεν ψαχνεις κατι ακριβο.......

τα τελευταια χρονια χρησιμοποιω μονο VU δεκτες...πολυ καλη ποιοτητα και αξιοπιστοι 

https://www.skroutz.gr/s/5897062/VU-Zero.html#specs   αυτος θα ειναι μια χαρα και εχει και καλες προδιαγραφες  εχει ομως 100 ευρωπουλα

υπαρχουν και edision των 50 ευρω https://www.skroutz.gr/s/14604792/Edision-Picco-S2.html  

απλα οτι πληρωνεις παιρνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostasbm είπε

ωραια .......οποτε δεν ψαχνεις κατι ακριβο.......

τα τελευταια χρονια χρησιμοποιω μονο VU δεκτες...πολυ καλη ποιοτητα και αξιοπιστοι 

https://www.skroutz.gr/s/5897062/VU-Zero.html#specs   αυτος θα ειναι μια χαρα και εχει και καλες προδιαγραφες  εχει ομως 100 ευρωπουλα

υπαρχουν και edision των 50 ευρω https://www.skroutz.gr/s/14604792/Edision-Picco-S2.html  

απλα οτι πληρωνεις παιρνεις

Απλα επειδη δεν εχω καμια ιδεα απο αυτα. Θαναι συμβατος με την κεραια σωστα και τα καναλια κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανονικα....αντε το πολυ πολυ να αλλαξεις το lnb μπροστα στο πιατο...αν δεν δουλέυει....10 ςυρω κοστος

 

ποια καναλια βλεπουν ???για πες να δω σε τι μορφη εκπεμπουν και απο ποιο δορυφορο αν ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, kostasbm είπε

ναι κανονικα....αντε το πολυ πολυ να αλλαξεις το lnb μπροστα στο πιατο...αν δεν δουλέυει....10 ςυρω κοστος

ποια καναλια βλεπουν ???για πες να δω σε τι μορφη εκπεμπουν και απο ποιο δορυφορο αν ξερεις

Αποτι βλεπω ο δορυφορος ειναι ο hotbird αν ειναι σωστο αυτο π ειδα αν ειναι κ αλλοι πρεπει να το τσεκαρω αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Constantine_k είπε

Αποτι βλεπω ο δορυφορος ειναι ο hotbird αν ειναι σωστο αυτο π ειδα αν ειναι κ αλλοι πρεπει να το τσεκαρω αργοτερα.

αν εχουν ενα πιατο εκει θα κοιταει

απλα ονομασε 2-3 καναλια που βλεπουν για να δω σε τι μορφη εκπεμπουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasbm είπε

αν εχουν ενα πιατο εκει θα κοιταει

απλα ονομασε 2-3 καναλια που βλεπουν για να δω σε τι μορφη εκπεμπουν

καναλια: 1TVRUS Europe,RTR,STS International, Armenia 1 TV,Armenia TV, Shant TV ολα hotbird.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρπει να δω τον καταλογο των καναλιων και τι εκπομπη κανουν γιατι δεν ειμαι σπιτι τωρα...αυριο θα σου πω

για να καταλαβεις παλια εκαναν εκπομπη σε PAL μετα σε mpeg(ψηφιακα) μετα σε mpeg2 kai 4 και οι δορυφορικοι δεκτες προσαρμοστηκαν αναλογα

τα περισσοτερα καναλια ειναι σε mpeg4 αλλα υπαρχουν και σε Mpeg 2 γιαυτο θελω να δω τη λιστα και να σου πω για να μη παρεις καποιο δεκτη που δεν υποστηριζει το συστημα που

εκπεμπουν τα συγκεκριμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostasbm είπε

θα πρπει να δω τον καταλογο των καναλιων και τι εκπομπη κανουν γιατι δεν ειμαι σπιτι τωρα...αυριο θα σου πω

για να καταλαβεις παλια εκαναν εκπομπη σε PAL μετα σε mpeg(ψηφιακα) μετα σε mpeg2 kai 4 και οι δορυφορικοι δεκτες προσαρμοστηκαν αναλογα

τα περισσοτερα καναλια ειναι σε mpeg4 αλλα υπαρχουν και σε Mpeg 2 γιαυτο θελω να δω τη λιστα και να σου πω για να μη παρεις καποιο δεκτη που δεν υποστηριζει το συστημα που

εκπεμπουν τα συγκεκριμενα

Εγινε θα περιμενω απαντηση σου.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok χτες δοκιμασα με το δικο μου δεκτη και τα πιανει μια χαρα σε dvb/s2 εκπεμπουν

οποτε μπορεις να πας και στο φτηνο Edision....40 ευρωπουλα καλη τιμη ειναι

μονο που θα χρειαστει να κανεις εσυ το κατεβασμα των καναλιων(σαρωση) αν δεν τα εχει ετοιμα ο δεκτης

καθαρισε και το πιατο σου αν εχει πιασει μακα με νερο και σαπουνι ,μην το τριψεις με συρμα,σφουγγαρακι απλο ,αν δε βγαινει να βαλεις ποιο ζεστο νερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kostasbm είπε

ok χτες δοκιμασα με το δικο μου δεκτη και τα πιανει μια χαρα σε dvb/s2 εκπεμπουν

οποτε μπορεις να πας και στο φτηνο Edision....40 ευρωπουλα καλη τιμη ειναι

μονο που θα χρειαστει να κανεις εσυ το κατεβασμα των καναλιων(σαρωση) αν δεν τα εχει ετοιμα ο δεκτης

καθαρισε και το πιατο σου αν εχει πιασει μακα με νερο και σαπουνι ,μην το τριψεις με συρμα,σφουγγαρακι απλο ,αν δε βγαινει να βαλεις ποιο ζεστο νερο

Σευχαριστω για τον χρονο σου και την προσπαθεια φιλε. Νασαι καλα! Ακομα δεν ξερω σε ποιο μοντελο θα παω θαναι αποφαση των γονιων μου.Οτι πληρωνεις παιρνεις οπως ειπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ποιοτητα εκπομπης των καναλιων δεν ειναι HD ειναι SD μονο ενα ειναι HD νομιζω

οποτε και τηλεοραση καλη να εχεις στις 480 γραμμες θα βλεπουν...απλα ειπαμα αλλα ειναι του κιλου και αλα ποιο ποιοτικα κουτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...