Προς το περιεχόμενο

Αφυγραντήρες που σταματάνε να λειτουργούν


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να καταγράψω τις μάρκες των Αφυγραντήρων με Ζεόλιθο, που μόλις πιάσουν την επιθυμητή υγρασία σταματούν να περιστρέφονται/λειτουργούν. Οπότε όποιος έχει Αφυγραντήρα με Ζεόλιθο, ας ενημερώσει εάν σταματάει να περιστρέφεται μετά την επίτευξη της επιθυμητής υγρασίας στο χώρο!

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

... έχω, ναι μετά απο λίγη ώρα σταματάει .... αλλά το panel του παραμένει ενεργό.

(Meaco DD8L)

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σταματάει αμέσως μόλις πιάσει την επιθυμητή υγρασία ή σταματάει μετά από το χρόνο που κάνει για να στεγνώσει το δίσκο ζεόλιθου;

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....εχω την εντύπωση πως ισχύει το δεύτερο. Δεν το έχω παρακολουθήσει προσεκτικά, αλλά το ψηφιακό υγρόμετρο που διαθέτω έχει κάποιες αποκλίσεις με το υγρόμετρο που περιέχει η συσκευή. Δεν γνωρίζω πιο απο τα δύο ειναι στο σωστό, δεν το έχω ψάξει παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω έναν inventor και βάζω χρονοδιακοπτη οταν χρειάζεται. Όταν δεν βαζω και πιάνει την επιθυμητή υγρασία ο ανεμιστήρας δουλευει πιο έντονα αν θυμάμαι καλά και ειναι ενοχλητικός οποτε αποφεύγω να βασίζομαι στον μετρητή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, txcellas είπε

Εγώ έχω έναν inventor και βάζω χρονοδιακοπτη οταν χρειάζεται. Όταν δεν βαζω και πιάνει την επιθυμητή υγρασία ο ανεμιστήρας δουλευει πιο έντονα αν θυμάμαι καλά και ειναι ενοχλητικός οποτε αποφεύγω να βασίζομαι στον μετρητή του.

Άσχετο αλλά τι εννοείς «όταν χρειάζεται»; Κ γιατί αποφεύγεις να βασίζεσαι στον μετρητή του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zoranb είπε

Άσχετο αλλά τι εννοείς «όταν χρειάζεται»; Κ γιατί αποφεύγεις να βασίζεσαι στον μετρητή του;

Το  χρησιμοποιώ Κατά κορων στο στέγνωμα των ρούχων το χειμώνα όποτε το βράδυ με το νυχτερινό ρεύμα βάζω χρονομετρητη ο οποίος σταματάει το πρωί που σταματά και το νυχτερινό ρεύμα και είναι στεγνά τα ρούχα. Γενικά δε θεωρώ αξιόπιστο έναν μετρητή πάνω στον αφυγραντηρα όποτε έχω έναν μικρό μετρητή και βλέπω από εκεί το ποσό υγρασία έχω. Εμπειρικά πάντως όταν έχεις ζήσει με τ χρήση αφυγραντηρα μπορείς να καταλάβεις χωρις μετρητή ποσό περίπου υγρασία έχει το δωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...