Προς το περιεχόμενο

Νέο Huawei Band 4 με έγχρωμη οθόνη και USB-A connector για φόρτιση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 λεπτά πριν, Manos-Sx είπε

Αφήνω αυτό εδώ και φεύγω, έχω να κάνω και πιο σημαντικά πράγματα B)

IMG_20190823_222110.jpg

... από το να απαντήσεις στα επιχειρήματα που εσύ ζήτησες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, stafaf said:

... από το να απαντήσεις στα επιχειρήματα που εσύ ζήτησες. 

Από την στιγμή που μιλάς σε έναν άγνωστο έτσι "Βαθιά νυχτωμένος" επειδή είμαι κατά της Huawei σαν καταναλωτής λέει πολλά για μένα τουλάχιστον, δεν αξίζει να συνεχίσω την συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, grgoofy2002 είπε

Honor Band 5 !!!! τιμιότατο για τα χρηματα του ιδιαιτερα αν το βρειτε σε προσφορα των 25€!!!

Που το βρήκες 25ε; Το παίρνω χθές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, AtiX είπε

@Manos-Sx πραγματικά δεν περίμενα να με βάψεις φαν της χουάγεϊ... μείνε με την σιαομι μπας και σώσεις κανένα απο τα δεδομένα σου τότε...

Α και μένα με είπε έτσι.

Σε τί κόσμο φέραμε τα παιδιά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stafaf είπε

Α και μένα με είπε έτσι.

Σε τί κόσμο φέραμε τα παιδιά μας!

Το έχουμε φτάσει το vs σε άλλο επίπεδο... Για το μόνο που δεν "μαλώνουμε" είναι για το πιο thread είναι καλύτερο εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω δοκιμάσει 3 bands:
1) Fitbit Inspire HR
2) Huawei Band A2
3) Mi Band 2

Σε ότι αφορά την ακρίβεια μετρήσεων HR, θερμίδων και Sleep tracking, η σειρά είναι όπως την έβαλα πιο πάνω. 
ΟΚ το (1) είναι άλλο επίπεδο τόσο σε hardware όσο και σε ό,τι αφορά την εφαρμογή, τις δυνατότητες (αλλά και την ...τιμή). Αν πάμε να συγκρίνουμε τα (2) και (3), που είναι πιο budget επιλογές (παλιές βέβαια), τότε έχω να πω ότι με εξέπληξε και μένα πόσο πιο ακριβείς και ρεαλιστικές ήταν οι μετρήσεις του Huawei Band 2 σε σχέση με το Mi Band. Αστε που το Huawei ποτέ δεν με είχε αφήσει. Το Mi Band 2 πόσες φορές δεν μετρούσε καν HR, ή μετρούσε σε HIIT max HR 90 και άλλα τέτοια κουφά. Anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Manos-Sx είπε

Στο κομμάτι της συλλογής δεδομένων και παρακολούθησης η μόνο διαφορά της Huawei με τις άλλες εταιρίες είναι ότι τα χρησιμοποιεί και για κυβερνητικά/πολιτικά συμφέροντα σε αντίθεση με τις άλλες που τα χρησιμοποιούν για να βελτιωθούν είτε για να βγάλουν έσοδα από "διαφημιστικές".

είσαι πολύ σίγουρος πως η apple δεν δέχεται πίεση από την κυβέρνηση των ΗΠΑ για backdoor στα δικά της προϊόντα? επίσης πόσο σίγουρος είσαι πως παρά την ασκούμενη πίεση δεν τα έχει εκμεταλλευτεί αυτά τα "κενά λογισμικού"? 

δεν εχω σκοπό να το συνεχίσω αλλά μάλλον νομίζεις πως μόνο η Huawei εκμεταλλεύεται backdoors. απλά αναλογίσου πως αν όντως ήταν η μόνη που το κάνει αυτό τώρα θα μιλάγαμε για μια εταιρεία που πρώτα αυτή θα απέκλειε την ΗΠΑ από τα προϊόντα της...

Επεξ/σία από pananton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Manos-Sx είπε

Με το να μην χρησιμοποιούμε προϊόντα Huawei μειώνουμε δραστικά τις πιθανότητες... Ο ΟΤΕ λογικό να είναι γεμάτος εξοπλισμό της Huawei αφού τελικά μέχρι και στη Γερμανία παρόλο που η έκθεση από τους τεχνικούς τους ήταν αρνητική τελικά μάλλον θα βάλουν 5G εξοπλισμό της Huawei γιατί δεν αποφασίζουν οι τεχνικοί όπως θα έπρεπε, αλλά όπως πάντα σχεδόν διεφθαρμένοι πολιτικοί.

Στο κομμάτι της συλλογής δεδομένων και παρακολούθησης η μόνο διαφορά της Huawei με τις άλλες εταιρίες είναι ότι τα χρησιμοποιεί και για κυβερνητικά/πολιτικά συμφέροντα σε αντίθεση με τις άλλες που τα χρησιμοποιούν για να βελτιωθούν είτε για να βγάλουν έσοδα από "διαφημιστικές".

Για να μείνω κι γω στο θέμα, έχω Honor Band 5 και Xiaomi Mi Band 4. Το Band 5 το έχω διακοσμητικό πλέον αφού:

  1. Έχει τη μισή αυτονομία του Xiaomi Mi Band 4
  2. Απαιτεί 2 εφαρμογές για να λειτουργήσει... (Huawei services)
  3. Αν πλοηγηθείς λίγο πιο γρήγορα στο μενού κολλάει σε αντίθεση με το Mi Band 4 που δεν κολλάει

πόσο το πουλάς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...