Προς το περιεχόμενο

Συμβόλαιο ή κάρτα οικονομικό για κινητό.


ramshi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έληξε το συμβόλαιο μου και αντί να μου κάνουν κάποια έκπτωση για να ανανεώσω μου ζητάνε αύξηση 4 ευρώ  με το πρόσχημα οτι ανέβηκαν οι τιμές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ramshi είπε

Έληξε το συμβόλαιο μου και αντί να μου κάνουν κάποια έκπτωση για να ανανεώσω μου ζητάνε αύξηση 4 ευρώ  με το πρόσχημα οτι ανέβηκαν οι τιμές....

Σε αυτή τη περίπτωση κάνεις αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο και τότε αναλαμβάνει άλλο τμήμα που σου κάνει αντιπρόταση με οικονομικότερο πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, purespyros είπε

Σε αυτή τη περίπτωση κάνεις αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο και τότε αναλαμβάνει άλλο τμήμα που σου κάνει αντιπρόταση με οικονομικότερο πακέτο.

Δεν παίζει πλέον τέτοιο σκηνικό. Έκανες αίτηση; Έφυγες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vodafone cu με 10€ τον μήνα καλύπτει όλες μου τις ανάγκες, συν ότι κατά διαστήματα βγάζει προσφορές για Free data και λεπτά ομιλίας, και ότι δεν χάλασες πάει στον επόμενο μήνα αν ανανέωσης το πακέτο πριν λήξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chios είπε

Vodafone cu με 10€ τον μήνα καλύπτει όλες μου τις ανάγκες, συν ότι κατά διαστήματα βγάζει προσφορές για Free data και λεπτά ομιλίας, και ότι δεν χάλασες πάει στον επόμενο μήνα αν ανανέωσης το πακέτο πριν λήξει.

Μιας και τελειώνει και το δικό μου συμβόλαιο για εκεί κατευθύνομαι πάλι (το είχα παλαιότερα) αλλά έχει ένα αρνητικό. Πριμοδοτεί την ομιλία προς cu και όχι προς Vodafone, επομένως στα περισσότερα πακέτα είναι άχρηστος ο μίσος χρόνος ομιλίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 προς όλη την Vodafone και 400 προς όλους μου δίνει και περίπου 1gb Internet από bonus εγώ είμαι καλυμμένος, άσε που ποτέ δεν τα τελειώνω και μαζεύονται, είχα φθάσει να έχω και 5000 λεπτά προς όλους, αν μιλάς πολύ στο τηλέφωνο οκ τότε δεν φτάνουν να βγάλεις μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chios είπε

300 προς όλη την Vodafone και 400 προς όλους μου δίνει και περίπου 1gb Internet από bonus εγώ είμαι καλυμμένος, άσε που ποτέ δεν τα τελειώνω και μαζεύονται, είχα φθάσει να έχω και 5000 λεπτά προς όλους, αν μιλάς πολύ στο τηλέφωνο οκ τότε δεν φτάνουν να βγάλεις μήνα.

Με 12 ευρώ όλα αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Symbad είπε

Δεν παίζει πλέον τέτοιο σκηνικό. Έκανες αίτηση; Έφυγες... 

γιατί το λες αυτό; την προηγούμενη εβδομάδα έκανε αιτημα συγγενής μου για μεταφορά καρτοσυμβολαίου που έληξε, από  cosmote στην vodafone και την κάλεσαν κανονικά για αντιπροσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 1μιση χρόνο, αν θυμάμαι καλά, άλλαξε η διαδικασία φορητότητας. Δηλαδή με το που υποβαλλεις το αίτημα, κατευθείαν ο παροχος στον οποίο ανήκεις είναι υποχρεωμένος να διαβιβάσει άμεσα το αίτημά σου στο νέο παροχο, χωρίς παζάρια, αντιπροσφορες κτλ. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, αν φυσικά πήραμε προσφορά τηλεφωνικά ή μέσω διαδικτύου, είναι να υπαναχωρισουμε εντός 14 εργάσιμων ημερών. Από τότε δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι, οπότε αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο ας το αναφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα Wind καρτοσυμβόλαιο και πλήρωνα 17 Ευρώ. Όταν έληγε μου είπαν ότι το πρόγραμμα μου πήγε στα 21 και πως αν ήθελα να το κάνω κάρτα έπρεπε να πληρώσω 40 Ευρώ για την αλλαγή (!). Ε λέω δε βαριέσαι μα 40 Ευρώ ισοδυναμούν με αυξήσεις σχεδόν ενός χρόνου. Και έκανα ανανέωση για 18 μήνες. Ε, δεν υπάρχει μέρα που δε το μετανιώνω! Τρία χρόνια πελάτης και ούτε μία έκπτωση δεν μου έκαναν, ούτε καν μία επιδότηση κινητού.

Ανυπομονώ να λήξει να πάνε στον αγύριστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...