Προς το περιεχόμενο

ADRESSABLE RGB FANS


Andi350

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΧΩ ΤΟ SHARKOON TG4 με προεγκατεστημενα adressalbe rgb fans αλλα εχω το msi b450-a pro max που δεν εχει adressable rgb header(5V) αλλα μονο ενα (12V) rgb header

τι μπορω να κάνω σε αυτη την περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2019 στις 2:22 ΜΜ, Andi350 είπε

ΕΧΩ ΤΟ SHARKOON TG4 με προεγκατεστημενα adressalbe rgb fans αλλα εχω το msi b450-a pro max που δεν εχει adressable rgb header(5V) αλλα μονο ενα (12V) rgb header

τι μπορω να κάνω σε αυτη την περίπτωση

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον rgb controller που έχει το case.

Επεξ/σία από Deka013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω την παραμικρή ιδέα, απλά κοίταξα το θέμα γιατι μου έκανε εντύπωση ότι υπάρχουν RBG addressable leds σε fans.... 

Προσπαθούσα να βρω ποιον τύπο led έχει το κουτί, αλλά δεν βρήκα κάτι. Παρόλα αυτά βρήκα κάτι που μπορεί να σε ενδιαφέρει:

 

Copy-paste: Alternatively, if this mainboard connection is not available, the reset switch of the case can be used to select 14 lighting effects.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nkarama είπε

Χωρίς να έχω την παραμικρή ιδέα, απλά κοίταξα το θέμα γιατι μου έκανε εντύπωση ότι υπάρχουν RBG addressable leds σε fans.... 

Προσπαθούσα να βρω ποιον τύπο led έχει το κουτί, αλλά δεν βρήκα κάτι. Παρόλα αυτά βρήκα κάτι που μπορεί να σε ενδιαφέρει:

Copy-paste: Alternatively, if this mainboard connection is not available, the reset switch of the case can be used to select 14 lighting effects.

Πρέπει βέβαια το reset να είναι συνδεδεμένο με τον rgb controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Deka013 είπε

Πρέπει βέβαια το reset να είναι συνδεδεμένο με τον rgb controller.

😄 ε, είπα, είμαι παντελώς άσχετος με το θέμα cases.... 

Απλά αναρψτιώμουν ποια addressable leds χρησιμοποιούν (ws2812 ή APA10x ή κάτι άλλο)  και γιαυτό το έψαχνα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nkarama είπε

😄 ε, είπα, είμαι παντελώς άσχετος με το θέμα cases.... 

Απλά αναρψτιώμουν ποια addressable leds χρησιμοποιούν (ws2812 ή APA10x ή κάτι άλλο)  και γιαυτό το έψαχνα...

Δεν το λέω για σένα,απλά ο φίλος επάνω ίσως να μην το ήξερε (κατάφερε να μην δει τον controller στο case εξάλλου) 🙂.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με reset cable στο controller χωρις σύνδεση του adressable rgb cable κανει δουλεια μονο που με το reset κουμπι αλλαζει προεπιλεγμενα modes αλλα οκ δεν ειναι καθολου ασχημο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...